Produzenje roka za odbranu doktorskih teza po starom programu

Quoted post


Gost

#100

2016-09-27 10:59

Kad ste im dozvolili da prijave doktorske i magistrske teze, dozvolite im i da ih završe i odbrane, ne u skraćenom roku nego u zakonskom roku na koji su računali kad su prijavljivali. Bilo bi pogrešno skraćivati im taj rok i onemogućavati da završe to što su hteli i započeli. Ja sam profesor univerziteta i znam da oni nisu nesopsobnjakovići i brzopleti šarlatani nego ozbiljni i odgovorni naučni istraživači od kojih su neki već stekli visok renome u nauci. Treba im produžiti taj famozni rok i na taj način im dati moralnu podršku. Nekima od njih doktorat je ideal, životno delo. Svakoga ko radi za dobrobit društva i države ne treba sputavati nekim dodatnim ograničenjima. Probleme treba sagledavati šire jer samo tako možemo razumeti probleme drugih.  Zbog toga se pridružujem ovoj peticiji.

Odgovori

Vi ste ono sto profesor Unoverziteta treba da bude

#102 Re:

2016-09-27 14:32:50

#100: -  

 Hvala Vam puno, Vi ste jedan od retkih koji je stao na nasu stranu. Mislim da je mnoge ljude povodila izjava sekretara NSVO o kvalitetu disertacija, radivima na SCI listi. Clanovi tog tela su tim saopstenjem uvtedili sve studente kojima su bili mentori, sami sebe jer ispada da ni njihovi ( clanova ssaveta) doktorati nisu kvalitetni. Vi  ste ssve napisali na nacin kkako dolikuje profesoru Unoverziteta. Hvala Vam puno jos jednom, puno nam znaci e kad bi ssvi nasi profesori stali na nasu stranu, bila bi to velika satisfakcija.