Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.

Quoted post


Gost

#14

2016-10-07 20:21

Ja,govorim u svoje ime, nekada, kao šef računovodstva, imala sam službu,koja je radila tako da je jedan bio kontista,drugi likvidator,pa blagajnik, knjigovođa analitike i SVI su, sa punim radnim vremenom, radili svoj posao. Sve je bilo tačno i čisto,ažurno.Zakoni su se retko menjali, bili su jasni i odlazili smo na trodnevne seminare da nam ih objasne. Sada, u ova u ova luda vremena, vodeći jednu firmu ,radim sve te poslove sama, za mnogo manju zaradu,a uz to sam i pravnik, kurir, vodim radne odnose itd, itd... A ove vrhuške, menjaju zakone,donose pravilnike, menjasu sve i svašta - a sve preko naših leđa.Radimo i danju i noću, rokovi se moraju poštovati, a pritom svi kasne ili greše:i APR i PU i UJP ... Njima se može.Osećam da se nalazim itmeđu čekića i nakovanja. Vlasnici smatraju da smo dužni to da radimo, zakonodavac samo nešto teoretski propisuje ... a knjigovođa mora sve to da udovolji.Samo kad se kaže i po kojoj ceni, nađe neke druge, priučene i ode kod njih.Mislim da je vreme da se prave knjigovođe udruže i kažu svima jedno veliko NE ! Dosta više.

Odgovori

Boki

#116 Re:

2016-10-10 11:10:23

#14: -  

 apsolutno se slazem. SVE STE U PRAVU KOLEGINICE . isto sam i ja prosla u velikoj firmi. a sada isto to.

pozdav

Borka Djordjevic


Gost

#130 Re:

2016-10-10 16:56:30

#14: -  

Slažem se i ja sa iznetim...:)

 

Lana

#190 Re:

2016-10-17 14:59:22

#14: -  

 Slažem se sa Vama. I mnogo nam je gore od svega što ste naveli. Mi smo najponiženija struka, jedina koja se ne bori za svoja prava. Svi smo svedoci kako je izgledalo kad su se udružili advokati i postigli svoj cilj, odbranili su se i taksisti i lekari i razni drugi, samo knjigovodjama sve što se nametne -prodje glatko. Krajnje je vreme da se knjigovodje Srbije udruže i prvi put u istoriji struke ODBIJU POSLUŠNOST-STANU SA RADOM SAMO JEDAN MESEC. DAKLE NEMA PDV-A, NEMA ZARADA, NEMA NIKAKVIH JAVNIH PRIHODA. MOŽDA BI DRŽAVA TAD SHVATILA DA SU KNJIGOVODJE NEKI ŽIVI LJUDI-KOJI IM PUNE KASU. Ako ova nebuloza zaživi biće nereda velikog, ali možda mi i ne vidimo pravi cilj, koji je očito ŠTO VEĆI HAOS-TO BOLJE, znamo i kome. Jer u celoj prići bićemo mi okvalifikovani kao neko ko je grešio i povredio propise iako oni koji su doneli ovakvo zlo od propisa, očito NISU IZ STRUKE, računovodstvo i porezi su nešto sa čim se nisu nikada sreli.