Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.


Gost

#176

2016-10-14 11:23

Zato što je iluzorno praviti toliko papira i zato što bi se bavili samo time a ne osnovnom delatnošću.

Gost

#177

2016-10-15 07:32

Svaki ministar da bi zadržao svoje radno mesto, propisuje gluposti!

Gost

#178

2016-10-15 09:28

Knjigovodje koje vole svoj posao neka se izbore da kreativno rade svoj posao i da ima efekta za klijente privredu, drzavu .poresku upravu itd itd... a ne da budemo psihijtratrijska kategorija za lecenje od zavisnosti i stresa glupih tabela i nepotrebnih podataka koji nikome ne koriste sem vestackim kategorijama izmisljenih radnih mesta za sabiranje i analizu podataka iz fotelje a nikad obucen radni mantil, slem ili zamazane ruke mastilom.

Gost

#179

2016-10-17 06:03

Iovako je dovoljno opterećenja za knjigovodje ne treba nam dodatno posla, da bismo nekome tamo olakšali posao. Pogotovo što je ovaj posao knjigovodje necenjen i neplaćen.

Gost

#180

2016-10-17 06:44

Peticija ima smisla, upravo zato što propis nema nikakvog smisla.

Izgleda kao da su postavili nekog statističara da uređuje poreske propise, a on (ona) želi da pokaže kako je pametan i inovativan. Tako tipično. Sam propis koji uređuje novi obrazac je suprotan osnovnim načelima ZPPPA, uz nagradno pitanje - a ko će da proverava ovako dostavljene podatke? Možda imaju nameru da poreske inspektore zamene pametnom aplikacijom koja bi na osnovu ovako unetih podataka mogla u realnom vremenu da pokaže sveobuhvatnu analizu poreskog obveznika kao izlazni podatak. Čisto sumnjam, kada ne mogu da naprave godišnje programe za oporezivanje paušalaca na vreme, a serveri na portalu Poreske uprave zablokiraju čim je iole povećan broj korisnika u isto vreme. Bolje da su tu uložili sredstva, nego što smišljaju ovakve gluposti.

Jednom rečju, propis je bez upotrebne vrednosti u praksi, zato ga ne treba ni uvoditi u primenu.

 


Gost

#181

2016-10-17 07:04

potpisala sam, jer je to više posla za računovođe i više odgovornosti, jer se mora i softver platiti, pa i zaposliti jos ljudi, a to ce male agencije bas kostati. Opet je sva odgovornost svaljena na računovođe,nije dosta sto je računovođa odgovoran i po zakonu o računovostvu, a inace gazde se ne mogu spreciti da rade šta hoće. Ovo ce ponovo biti hajka na male i srednje firme, što se tice naplate poreza, a ove velike koje duguju milijarde niko ne dira.

Gost

#182

2016-10-17 07:53

Zato sto su to nebuloze,onaj koji to sastavlja stvarno mu je jako dosadno u zivotu, nevidim svrhu svega toga.

Gost

#183

2016-10-17 07:57

Vrlo sam Vam zahvalna na inicijativi, jer samo združeni tj.povezani možemo eventualno stati na put, administraciji koja nam nameće zahteve koji traže puno vremena za njihovu obradu, a bez mnogo suštine.
knjigovodja - 41 godinu

#184 Re:

2016-10-17 08:43

Da li ste vi knjigovodja i da li ste ikada radili taj posao?(Odnosi se na  komentar 33)


Gost

#185

2016-10-17 09:50

Zato sto smatram da nam previse oduzima vremena i energije i ne vidim smisao duplog knjizenja: jednom za potrebe PDVa, a drugi put za potrebe racunovodstva. Treba drzava sama da izvuce podatke iz svegih vec objavljenih obrazaca. Nemamo snage vise za gomilu razlicitih izvestaja: za APR, za NBS i sad jos i za PU.

Gost

#186

2016-10-17 11:26

samo napred protiv aparata

Gost

#187

2016-10-17 11:34

Bavim se knjigovodsvom i znam šta nas čeka ako se ovaj pravilnik ne bude izmenjeno.
Dodatan posao koji zahteva više radnih sati koje ti niko neće platiti.

Gost

#188

2016-10-17 12:05

Ne želim ovako nešto da radim, ja sam knjigovođa, kojeg plaća
klijent a ne zavod za statistiku

Gost

#189

2016-10-17 14:09

Povecava obim posla knjigovodstvu a nema
efekta kod poreskih organa.povrcava troskove priv subjektima.zasto ti mudraci nisu dali uradjenu ,gotovu,aplikaciju sa upistvom.lako je smisljati glupost. Neka se ugledaju na IT strucnjake u APR u i od njih da uce. Pozz A.R.
Lana

#190 Re:

2016-10-17 14:59

#14: -  

 Slažem se sa Vama. I mnogo nam je gore od svega što ste naveli. Mi smo najponiženija struka, jedina koja se ne bori za svoja prava. Svi smo svedoci kako je izgledalo kad su se udružili advokati i postigli svoj cilj, odbranili su se i taksisti i lekari i razni drugi, samo knjigovodjama sve što se nametne -prodje glatko. Krajnje je vreme da se knjigovodje Srbije udruže i prvi put u istoriji struke ODBIJU POSLUŠNOST-STANU SA RADOM SAMO JEDAN MESEC. DAKLE NEMA PDV-A, NEMA ZARADA, NEMA NIKAKVIH JAVNIH PRIHODA. MOŽDA BI DRŽAVA TAD SHVATILA DA SU KNJIGOVODJE NEKI ŽIVI LJUDI-KOJI IM PUNE KASU. Ako ova nebuloza zaživi biće nereda velikog, ali možda mi i ne vidimo pravi cilj, koji je očito ŠTO VEĆI HAOS-TO BOLJE, znamo i kome. Jer u celoj prići bićemo mi okvalifikovani kao neko ko je grešio i povredio propise iako oni koji su doneli ovakvo zlo od propisa, očito NISU IZ STRUKE, računovodstvo i porezi su nešto sa čim se nisu nikada sreli.


Gost

#191

2016-10-17 15:13

Ovo je vrh poniženja knjigovodstvene profesije od strane ZAKONODAVCA KOJI OČITO NE ZNA ALI BAŠ NIŠTA NI O POREZU NI O RAČUNOVODSTVU. Kako nisu doneli zakon da se zaštite od priučenih knjigovodja i penzionera koji još uvek ručno rade kalk.kartice i sve drugo. Kada će oni i kako ispoštovati ove propise? To su ljudi koji rade za 5000,-din (džeparac uz penziju na crno naravno). A onda mi koji imamo registrovanje firme sa gomilom nameta radimo za nesto vecu bedu od novca, ne možemo da opstanemo. Privatne vlasnike zakoni ne zanimaju, oni znaju da knjigovodja to mora da uradi. Ko će to da plati? I KO ĆE DA URADI? POTPUNO NEPRIMENJIV-NIŠTAVAN PRAVILNIK.
NN

#192 Re:

2016-10-17 15:37

#33: -  

 VI NUMERO 33 NISTE KNJIGOVODJA. I DOBRO JE ŠTO NISTE! NE BRUKAJTE NAM STRUKU.


Gost

#193

2016-10-17 20:25

Iz razloga sto mislim da popunjavanje tabela za evidenciju pdv nije nimalo bezazlen posao , da iziskuje dosta vremena koje mi knjigovodje nikada nemamo i da popunjavanje svih podataka koji blize odredjuju dobra i usluge moze da se dobije kontrolom i uvidom u fakture poreskih obveznika.

Gost

#194

2016-10-18 07:43

Neprimenjivo u praksi.

Gost

#195

2016-10-18 08:02

Zato sto je suluda i mislim da nema svrhu. Neko ko nema veze sa stvarnoscu je hteo da bude pametan.

Gost

#196

2016-10-18 08:04

Pravilnik je neprimenjiv u praksi.

Gost

#197

2016-10-18 13:09

Razlog što je neizvidljivo (bez ikakvog smisla) tako vođenje PDV u praksi. Vrliko oduzimanje vremena za nas koji imamo knjigovodstvene agencije, a država s' tim ništa ne dobija već mi gubimo.


Gost

#198

2016-10-18 21:01

Gospodo iz vlasti, Vi stvarno nemate drugog posla?????

Gost

#199

2016-10-19 07:52

Biće mi drago da ova peticija uspe,jer je pravilnik neprimenljiv i besmislen.Tabele prepune nepotrebnih podataka i po ko zna koji put nisu konsultovani ljudi iz prakse i struke.Loše po sve nas

Gost

#200 Re: Drvoseča

2016-10-19 11:52

#33: -  

 Drvosečama po struci nije mesto da ovde i na ovu temu komentarišu.