Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.

Mađarica

#76 Re:

2016-10-08 20:55

#71: RACUNOVODJA -  

 Ne samo konsultatskim kućama, već i onima koji su smislili ovo, jer oni će sad da deru nas računovođe da nam objasne kako smo mi glupi, a oni sve vide iz tih tabela idući od jednih do drugih seminara, naplaćujući svoj VELIKI trud za objašnjenja . To je sukob interes i samo kod nas je to moguće.


Gost

#77

2016-10-08 21:38

Ima li kraja izmisljanju tople vode i degradiranja knjigovodstva i racunovodstva kao struke? Postali smo servis za lecenje frusreacija foteljasa koji u cilju dokazivanja sopstvene strucnosti i pameti, donose neprimenljive, nerazumljive i i besmislene propise i pravilnike.

Gost

#78

2016-10-08 21:40

Pravilnik je malo je reci bezuman, kome trebaju podaci o kolicinama i vrstama prodaje robe, pogotovu u maloprodajnim objektima, na koji nacin je smisljeno obezbedjivanje podataka za takve evidencije. Kome trebaju i sta bi se s njima postizalo. Hitno traziti fa se ukine primena ovakvog Pravilnika! Hvala svima!!

Gost

#79

2016-10-08 22:13

Zato što smatram da su najbolje stvari, jednostavne stvari.

Gost

#80

2016-10-08 22:40

Zato sto ne vidim svrhu svih ovih novih podataka ali vidim povecano angazovanje i gubljenje vremena, troskove seminara i programera. RUJP bi bilo bolje da ulozi napore i konacno uradi resenja za pausalce za 2014 i 2015 kao i da edukuje svoje sluzbenike o trnutno vazecim propisima a ne da mi trpimo zbog toga sto svaki referent ima svoje tumacenje propisa i poznaje samo delic posla i to samo onog koji koji radi i td. I td....... Poreske uprave su trenutno prava KATASTROFA
Knjigovodja

#81 Knjigovodja

2016-10-08 22:43

Zadnji je cas dosao da zastitimo poslednju mrvu dostojanstva, koja nam je ostala kao knjigovodjama. Ovo ne sme proci, jer ce potom prolaziti i jos gore stvari. Sve izdavacke i konsultantske kuce koriste nase nejedinstvo i cutanje i svoje odlicne veze u ministarstvu da ostvare velike profite i prave sebi nove poslove. Ovaj pravilnik nista nece pomoci poreskoj upravi u kontroli, cak ce i njima otezati, a svima nama ce napraviti ogromne troskove i povecati pakao i patnju kakvu vec imamo godinama u ovom poslu. Ispada da se za svaki clan, stav i tacku Zakona o PDV mora voditi posebna evidencija. Radicemo krvav posao, koji nece realno nista pomoci kontroli PDV-a, placacemo ogromne naknade programerima i konsultantskim kucama, to je rezultat svega. Prosle godine je u skupstini receno da nikakvi novi prilozi nece biti uvedeni, osim vec postojecih, vec ce se u xml slati postojeci podaci i da sve ovo nece nista kostati privredu. A sve je upravo suprotno, na mala vrata uveden je stetocinski pravilnik koji menja sustinu izvestavanja o PDV. Vreme je da knjigovodje napokon osnuju Nezavisno udruzenje racunovodja i uzmu stvar u svoje ruke, samo da li ima neko ko ima petlju i ne plasi se da to pokrene. Treba reci definitivno ne konsultantima i izdavackim kucama koje otvoreno rade protiv struke i bogate se da racun nase muke. Ne da nisu protiv ove bruke od pravilnika nego su u otvorenom dilu sa njegovim tvorcima. Sad ili nikad!  Ne smemo ovo dopustiti. 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-10-09 06:25



Gost

#83

2016-10-09 06:29

Propis je lose resenje.

Gost

#84

2016-10-09 06:42

Zato što smatram da će mi to oduzeti mnogo vremena, i plašim se da neću imati dovoljno vremena da sve klijente uradim u roku.

Gost

#85

2016-10-09 08:20

Mislim da je PDV obrazac preopsiran bez valjanog razloga ,previse je poslova preusmereno na knjigovodje mislim da je ovo previse.

Gost

#86

2016-10-09 09:08

Peticiju sam pokusala iz razloga sto donose samo dodatni posao za knjigovodstva ne kazem da ne treba menjati vec samo nam komplikuju rad i da radimo 24 casa da bih odradi li posao ,po mom misljenje zakone donose oni koji ne znaju mnogo rada u knjigovodstva i koliko poslala imamo pa nam dodaju jos da nam nije dosadno ili u cemu je problem.

Gost

#87

2016-10-09 09:46

Postoji mnogo laksi nacin kontrole PDV prijava. Propisite odgovarajucu analitiku i da se umesto POPDV obrazca salje bruto bilans za taj mesec

Gost

#88

2016-10-09 10:22

Zbog suludosti uredbe od 30.09.2016. o pravilniku o PDV-u.
Ne znam da li je moguce ovako nesto. u soku sam.

Gost

#89

2016-10-09 11:45

Vise sam programer nego knjigovodja i ne vidim drugi nacin za elektronsko vodjenje evidencija osim da na formama za unos racuna omogucomo unos clana i stava po kome se ostvaruje ili ne ostvaruje pravo na oslobodjenje ili red.br. pozicinje u onim prilozima. Sve to zahteva znacajno vreme za izmenu softvera i jos vise vremena za knjigovodje kod obrade dokumenata. Preskupo u svakom pogledu a nije bas jasno sta se dobija...
.

Gost

#90

2016-10-09 13:01

Pravilnik o evidenciji je neprihvatljiv. Mislim da oni koji donose ovakav pravilnik nemaju pojma. Tek da se vidi da oni nesto rade, a vi majmuni ili magarci útute i dalje. Ionako su nam nametnuli 90% njihovog posla pa sto ne i dalje.

Gost

#91

2016-10-09 13:32

Dosta je bilo

Gost

#92

2016-10-09 13:39

Zato što sve te evidencije su besmislene i samo olakšavaju posao poreskoj upravi a nama knjigovodja na zagorčava ju i ovako komplikovano posao

Gost

#93

2016-10-09 16:22

Zato sto je to jos jedna glupost koja nema nikavu svrhu, a oduzima nase vreme.

Gost

#94

2016-10-09 16:37

Mislim da bespozrebno komplikuju.

Gost

#95

2016-10-09 18:24

Zato što je SULUDA.

Gost

#96

2016-10-09 18:44

Još pre dve godine sam pokušao da ukažem grupi da su knjigovodjama i privrednicima najveći neprijatelji zaposleni u MInistarstvu finansija, nevladinim organizacijama (Naled) i stranim revizorskim kućama. Optužen sam za politikanstvo, povukao sam se. Jasno je kao dan kome trebaju podaci o kupcima robe, kao i o prodavcima - stranim velikim kompanijama koje će na jednostavan način doći do tržišta. Ne pokušavajte da tražite pomoć od Saveza računovodja i revizora Srbije, svako njihovo angažovanje će biti na štetu struke - jednom smo svi polagali ispit za "sertifikat", kada su debelo naplatili sve to progralisi su sertifikat nevažečim jer su ga mnogi dobili bez ikakvog znanja (i to baš kod njih), sada ponovo pokušavaju da proguraju novo polaganje za neki novi sertifikat jer ne mogu "svi da rade knjigovodstvo". Samo radikalni potezi mogu naterati kriminalizovani deo birokrata iz Min. finansija da povuku pravilnik.

Gost

#97

2016-10-09 19:08

Zato sto smatram da ovaj pravilnik iziskuje dodatne troskove za prilagodjavanje potrebnog softvera a za to je pored novca potrebno i vise vremena.

Gost

#98

2016-10-09 19:31

Zato što se poslovi oko sastavljanja PDV obračuna sve više komplikuju, zahtevi su sve veći a naknade koje mi ostvarujemo od klijenata se po osnovu ovoga ne mogu povećati.
Knjigovodja, a ne bacač magle

#99 Re:

2016-10-09 20:07

#33: -  

 Ma ti ces mi reci ko ne razume materiju i ko baca maglu. Znas li ti uopšte o čemu pričaš? Da ti ista treba od ovoga da radis, urlao bi, arlaukao. Jesi ti jedan od mutivoda ovog famoznog pravilnika?  Kakav je to pravilnik koji smrse u jedan i po red u zagradu stave onako ofrlje npr vrsta, kolicina... I zbog tog jednog i po j..... reda treba da izgine armija ljudi, da se potrose silna sredstva, da nema šanse niko to da slozi. A hoces ti da. Iskontrolises tu evidenciju?  Koliko si novca dobio za ovo, a koliko ces jos dobiti. Ali neces nam zacepiti usta i promeniti misljenje, džaba tebi ti tvoji novci zarađeni na tuđoj muki. Mozes biti i drzak, i bahat, i bezobrazan..... dođe sve ne svoje mesto. Kako kaže narod: gleda onaj odozgo. Ali ne iz MF, nego visoko iznad njega


Gost

#100

2016-10-09 20:55

Zato što zakone pišu diletanti i majmuni