Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za izmenu novog pravilnika o PDV-u.


Gost

#201

2016-10-20 09:07

Podrška struci!

Gost

#202

2016-10-20 21:04

Knjigovodjama se iz godine u godinu namecu nove obaveze a privatni poslodavca smanjuju broj izvrsilaca, pa se posao odradjuje nefovoljmo kvalitetno o povrsno.

Anonymous

#203

2016-10-21 07:59


Ovo pitanje ne postavlja knjigovođa.

Gost

#204

2016-10-21 12:25

Zato ovo više stvarno nema smisla

Gost

#205

2016-10-22 10:26

Potpisala sam peticiju jer sam kao knjigovodja pogođena ovim nakaradnim potezom nekih ljudi iz vladajuće elite koji nemaju pojma koliki nered unose i  kakav teror vrše nad našom branšom!


Gost

#206

2016-10-23 21:47

Još od izmena obračuna PDV-a u građevinskoj delatnosti, nikada nisam sigurna da li sam dobro odradila, kontroliši mišljenja ministarstva, stručne časopise... , a sada još i ovaj Pravilnik, a bojim se da ni to nije kraj. Umesto da su propisi sve jasniji i jednostavniji za primenu i da olakšaju poslovanje, ono je sve složenije.

Gost

#207

2016-10-24 10:54

Zato što nam povecava namete,troškove i bespotrebno usporava rad firmi. Zato sa sto mi trebamo da preuzmemo posao poreske uprave!? Dokle više!?
Radnik

#208

2016-10-25 07:12

Nažalost ovim poslom se bavi sve vise nestrucnih ljudi koji u vremenu nestasice posla vide nacin da dobiju neku platicu koja je malo veca od minimalca, ne poznaju sustinu, a kompjuterski programi im omogućavaju da i tako nestrucni kako, tako vode posao knjigovodstva. Drugo, opet nažalost, stručni ljudi u konstultantskim firmama i firmama koje se bave tumačenjem propisa da ih sad ne navodim, su dobrim delom zaslužni što se ovakvi pravilnici i slične nebuloze redovno donose, da bi valjda oni opravdali svoje postojanje i u ovoj krizi uzeli neki dinar od savetovanja i tumačenja. Knjigovodje (to je za mene pogrdan naziv) moraju sve da istrpe, rade prekovremeno,snalaze se kako znaju i umeju ispunjavaju sve svoje obaveze, ugadaju vlasnicima firmi i stalno su oni krivi kad iskrsne neki problem. Dokle ćemo biti kao bokserski džak sa udaranje!


Gost

#209

2016-10-27 06:55

Neka nam ministar finansija i Poreska uprava odrze seminar a mi knjigovodje da im postavljamo pitanja o primeni novog Zakona o pdv-u..Bas da vidimo kako bi se snasli :)...

Gost

#210

2016-10-27 10:55

Neprihvatljivo zakonsko rešenje.
Postoje daleko veći problemi u primeni već postojećih rešenja, zašto se donose nova isto tako nesprovodiva i nerealna rešenja?

Gost

#211

2016-10-27 11:51

Ne vidimo svrhu ovakvih izmena zakona o PDV-u, jer zahteva toliko toliko vremena i energije objašnjavajući masu nepotrebnih činjenica. Postavlja se pitanje koliko će zaposlanih biti potrebno da uradi PDV prijavu za jednog poreskog obveznika i da li gospodin ministar upošte ima predstavu o tome koliki broj zakona, podzakonskih akata, pravilnika i izveštavanja su u obavezi da prate i urade izveštaje knjigovdstvene agencije za svakog poreskog obveznika koji je njihov kljijent. Primenom portala e-porezi sve poreske prijave sami obračunavaju, unose, tako da se Poreska uprava bavi samo sprovodjenjem prinudne naplate. Na taj način već je jako kompleksno u Srbiji baviti se računovodstvom, tako da umesto pojednostavljivanja zakonskih propisa koje nalaže EU sve se svakom promenom funkcionera u vladi razvodnjava kako bi svaki novi od njih dokazali svoju neizmernu stručnost, a osim partijske pripadnosti nemaju ni dana iskustva u privredi, pa umesto da se bavimo izradom projekata koji su nam trenutno dostupni iz EU fondova, mi treba da se bavimo praćenjem svake fakture ponaosob.
Veciti buntovnik

#212

2016-10-28 10:30

Najnoviji pravilnik o izmenama pdv-a od 01.01.2017 je usvojio skup neznalica ravnih deci u vrticu.Ne mogu reci da je smesno vec jadno.Da li znaju sta je cilj trazenog.Gospoda zaposlena u poreskoj upravi- njih 90% nezna sustinu ni pdv prijave trenutno postojece a nekmoli priloga kojI trazi novi pravilnik ministarstva.Najbolje da im "skeniramo i saljemo fakture'...tupsoni nevidjeni.

Usled stalnih izmena i preko noci donetih pravilnika koje neznaju primeniti ni oni koji su ih doneli masa poreskih obveznika je i sada u problemu i neznajuci to,nezeleci vec u neznanju cini gresku a kako ce biti tek od 01.01.2017 videcemo.Mislim haos opsti.

Ako im ovo prodje najbolje je da krenemo i peremo prozore na stambenim zgradama jer su nam na ovaj nacin totalno degradirali struku..zgazili nas kao krpu. Postovane kolege da li ste svesni da smo u znanju i rudarskom radu medju prvima u zemlji..pa cenimo mi sebe ako nas oni ne cene.