Peticija za smenu(USK)

Quoted post

Sanjar

#8 Re: Re:

2016-10-16 16:09

#5: Realista - Re:  

Viši sud je doneo sadašnju presudu (za koju nam doduše niko nije tačno do detalja rekao i citirao šta piše već samo prepričavanja ali nema veze) a dalja žalba se podnosi Vrhovnom sudu, što će sigurno da se dogodi. Moje pitanje je bilo upućeno za slučaj da Vrhovni sud ipak ukine presudu Višeg suda i presudi drugačije.

Ne, ne raduje me ništa od ovoga što se dešava i nikakva saopštenja niko ovde ne traži već samo istinu. Pošto ste Vi pokrenuli pitanje ove smene zbog presude, što podržavam u potpunosti (da ne bude zabune) i ako ostane presuda na snazi, treba protestima (i zapaljenom krpom) isterati pomenute ako ništa drugo. Ali ako se pokaže drugačije, šta onda? Ako u tom slučaju pokretači ove hajke ne snose posledice onda su isti kao i ovi gore. Nanose štetu drugim ljudima. Ljudima iz Kraljeva. Isti su, nema tu priče više.

I da ponovim. Ovde je važna isključivo istina. I ništa drugo. Ako presuda ostane na snazi onda će celo Kraljevo biti sa vama milion procenata. Ali ako takva presuda bude ukinuta onda ne može niko da bude uz vas. Niko ko se bori za pravdu i istinu. Ne shvatajte ovo kao neke napade već kao pitanje odgovornosti i morala jer to i jeste. I u jednom i u drugom slučaju.

Pozdrav svima i srećno u radu. Do pobede.

Odgovori

Realista

#11 Re: Re: Re:

2016-10-16 17:51:01

#8: Sanjar - Re: Re: Viši sud je doneo odluku, a potvrdio je Apelacioni. Ne bavimo se hipotezama, već trenutnim stanjem. Možda niste pratili sve konferencije, ali nije bilo nikakvog prepričavanja, već konkretno, presuda se odnosi na protivzakonito poništavanje rešenja kojim je vlast na čelu sa Ljubišom Jovaševićem došla na čelo grada. Samim tim postoji mogućnost za pravne posledice,a glavni protagonisti svega toga bili su ova trojica. Dakle, to je suština. I presuda je pravosnažna. Nije u pitanju nikakva hajka, već prozivanje onih koji su tada protivzakonito poništavali rešenja. Mislim da se slažete da treba prozvati sve koji su u svojim glavama imali viđenje vršenja vlasti, a sud je na to dogovorio presudom. Mi ovime pokušavamo da zaštitimo grad od bahatih političara. Ne branimo nikoga niti vršimo bilo kakav progon.