Peticija za smenu(USK)

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za smenu(USK)


Gost

#1

2016-10-15 17:36

Odgovorni su ya protivzakonito prekrajanje narodne volje 2100. godine.

Gost

#2

2016-10-15 18:07

Zato što bi konačno trebalo lopove u zatvor

Gost

#3

2016-10-15 18:44

Dosta je bilo kradje i otimanja nek nadoknade stetu koju su naneli gradu Kraljevu
Sanjar

#4

2016-10-15 19:24

Ako ce ovo stvarno toliko sa kosta grad svi oni treba da budu smenjeni i odstranjeni iz politickog zivota u Kraljevu!

A ako se ispostavi da grad ipak nece nista da kosta ovo i ova presuda padne na vrhovnom sudu, da li ce se kreatori ove peticije povuci iz politickog zivota Kraljeva? Da li ce podneti ostavke na celna mesta udruzenja? Da li ce podneti ostavke na svoja odbornicka mesta?

Realista

#5 Re:

2016-10-15 19:38

#4: Sanjar -  

Nije u pitanju Vrhovni, nego Viši sud. Presuda koja je doneta govori da su nelegalno izvršili smenu i na vlast došli nezakonitim putem što proizvodi pravne posledice. Šta će dalje reći Sud, od nas ne zavisi. Ako će da vas obraduje naše povlačenje, saopštavamo vam sledeće:Iz političkog života nećemo da se povučemo, jer Kraljevu nismo zla naneli. Sve dok parazitima ne vidimo leđa, ni mi nećemo da budemo mirni. Onda ćemo moći spokojno da spavamo, i mi i svi Kraljevčani.


Gost

#6

2016-10-16 10:25

Žao mi je Milena, on je dobar, ali ova druga dvojica su šljam najgori. Sreten je nekompetentan i samoživ, a Šljivić je učestvovao u nestajanju dokumenata prilikom sudskog procesa o saobraćajnoj nesreći u kojoj za malo nismo poginuli kad četvoro, a vozač koji je izazvao nesreću poznaje Šljivića i po njegovoj izjavi ima para da kupi ceo sud.
Kočo Raković

#7

2016-10-16 12:38

Evo i Vukman Rakočević je potpisao, valjda misli da je duhovit. I on će da bude vraćen tamo gde pripada. Samo polako.

Sanjar

#8 Re: Re:

2016-10-16 16:09

#5: Realista - Re:  

Viši sud je doneo sadašnju presudu (za koju nam doduše niko nije tačno do detalja rekao i citirao šta piše već samo prepričavanja ali nema veze) a dalja žalba se podnosi Vrhovnom sudu, što će sigurno da se dogodi. Moje pitanje je bilo upućeno za slučaj da Vrhovni sud ipak ukine presudu Višeg suda i presudi drugačije.

Ne, ne raduje me ništa od ovoga što se dešava i nikakva saopštenja niko ovde ne traži već samo istinu. Pošto ste Vi pokrenuli pitanje ove smene zbog presude, što podržavam u potpunosti (da ne bude zabune) i ako ostane presuda na snazi, treba protestima (i zapaljenom krpom) isterati pomenute ako ništa drugo. Ali ako se pokaže drugačije, šta onda? Ako u tom slučaju pokretači ove hajke ne snose posledice onda su isti kao i ovi gore. Nanose štetu drugim ljudima. Ljudima iz Kraljeva. Isti su, nema tu priče više.

I da ponovim. Ovde je važna isključivo istina. I ništa drugo. Ako presuda ostane na snazi onda će celo Kraljevo biti sa vama milion procenata. Ali ako takva presuda bude ukinuta onda ne može niko da bude uz vas. Niko ko se bori za pravdu i istinu. Ne shvatajte ovo kao neke napade već kao pitanje odgovornosti i morala jer to i jeste. I u jednom i u drugom slučaju.

Pozdrav svima i srećno u radu. Do pobede.


Gost

#9

2016-10-16 16:31

Vreme je da pomenuti likovi naprave mesta za mladje, ozbiljnije, neiskompromitovane ljude!
Sanjar

#10 Re:

2016-10-16 17:07

#9: -  

Apsolutno. 25 godina ti isti ljudi se vrte u krug. Pa neka su i najbolji na svetu mnogo je. Vreme je da se menjaju. Ne znam samo kako ih nije sramota da po 20 i više godina primaju kojekakve pare iz budžeta grada. Jedino nije u redu da se ti ljudi kleveću ali da im je vreme da se sklone odatle, vreme je.

Realista

#11 Re: Re: Re:

2016-10-16 17:51

#8: Sanjar - Re: Re: Viši sud je doneo odluku, a potvrdio je Apelacioni. Ne bavimo se hipotezama, već trenutnim stanjem. Možda niste pratili sve konferencije, ali nije bilo nikakvog prepričavanja, već konkretno, presuda se odnosi na protivzakonito poništavanje rešenja kojim je vlast na čelu sa Ljubišom Jovaševićem došla na čelo grada. Samim tim postoji mogućnost za pravne posledice,a glavni protagonisti svega toga bili su ova trojica. Dakle, to je suština. I presuda je pravosnažna. Nije u pitanju nikakva hajka, već prozivanje onih koji su tada protivzakonito poništavali rešenja. Mislim da se slažete da treba prozvati sve koji su u svojim glavama imali viđenje vršenja vlasti, a sud je na to dogovorio presudom. Mi ovime pokušavamo da zaštitimo grad od bahatih političara. Ne branimo nikoga niti vršimo bilo kakav progon.


Gost

#12

2016-10-16 17:51

Postene ljude moramo da biramo, lopovi su unistili Kraljevo. Kraljevcani u Kraljevu da vode vlast!
Sanjar

#13 Re: Re: Re: Re:

2016-10-16 20:08

#11: Realista - Re: Re: Re:  

Hajde još jednom, apsolutno se slažem sa time što ste napisali da treba prozvati sve koji nisu radili u skladu sa propisima. I treba ih pozvati na odgovornost. I isterati iz zgrade opštine upaljenom krpom, kao što sam već napisao. A posebno vezano za taj problem.

Verovatno nisam pratio sve konferencije za štampu. Logika mi nalaže da bi bilo koja strana koja izgubi spor da se žali Vrhovnom sudu a u akvoj situaciji dok i Vrhovni sud ne donese presudu to nije gotov predmet. A dok se ne potvrdi sve ovo što pričate i pišete je hipoteza, zar ne? I upravo ovo što ste napisali mi daje za pravo da upozorim a to je "postoji mogućnost za pravne posledice". Nazivati nekoga prevarantom i kako sve te ljude već nazivate zbog mogućnosti je bez veze. I ako se preinači presuda onda i vi preuzmite odgovornost zbog klevete. I pošto ste očito veoma sigurni u svoje reči onda treba ovako da uradite, da ne bi bili isti kao i oni.

Dalje, postoji već nekoliko presuda vezano tu situaciju. Jedna od tih tužbi kada je Tomislav Ilić tužio jer je smenjen sa mesta predsednika Skupštine a postavljen Milomir Šjivić je odbijena. Dakle Šljivić je u skladu sa propisima bio predsednik Skupštine. Vi ćete to već proveriti da li je tačno jer moja ta saznanja leže na ličnom uveravanju. I to suđenje je gotovo.

A ovim političarima koje pominjete je odavno vreme za promenu, izgubili su kompas odavno i to se vidi iz aviona, vide svi u Kraljevu. Prozivajte ih, uništite ih politički na primer jer je Milomir Šljivić postavio na neke funkcije svoju ćerku (mada ruku na srce nije je nigde zaposlio a sigurno da je mogao ali opet nema smisla da se ovako ponaša), što Lepi Boro na sva zvona priča kako je nekoliko godina spremao slavu Sretenu Jovanoviću a grad plaćao, što se nije razjasnila uloga Miluna Jovanovića u proneverama u zalihama hrane i materijala u skladištima za vreme zemljotresa.

Neću više učestvovati u diskusiji jer će da odvede ovo daleko od poente.

Veliki pozdrav i do pobede!

Realista

#14 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-16 21:19

#13: Sanjar - Re: Re: Re: Re:  

Verovatno se nismo razumeli. Oni nisu radili u skladu sa zakonom i tu ispravke nema. Ta presuda ne može da se poništi. Da li će dalje posledice biti minimalne ili katastrofalne, mi se tu ne pitamo. Znamo da su zbog vlasti spremni na sve i znamo da su i promenom vlasti opet zaseli na svoja mesta. Hipoteza nije prozivati ljude koji su kršili zakon, ako ste videli presudu uopšte, ako niste imate je u gradskom pravobranilaštvu. Mnogi Kraljevčani ni sa tim nisu upoznati. Da biste bili prozvani kao klevetnik, onda morate da tvrdite nešto što je laž, a laž svakako nije da je poništavanje rešenja protivzakonito. I tada su svi iz ondašnje garniture pričali kako je to sve legalno, pa na kraju nije bilo. Snose li oni odgovornost. Od raznih njihovih pravnika do administrativnomandatskih komisija. Od predsednika tadašnjeg, ministara, preko policije koja se protivzakonito uključila, pa sve do najnižih činovnika, svi su tvrdili kako je ispravno poništenje rešenja. I na kraju nisu bili u pravu. Dakle, pozivamo se na presudu koja ima mogućnost i opasnost da proizvede pravne posledice i samim tim nismo hteli da čekamo da nas i dalje vuku za nos. Što se tiče njihovog političkog delovanja, svakako se uklapa u sve ovo i mnogi Kraljevčani su mišljenja da su dojadili i bogu i narodu. To već odlučuju izbori, mada ni tu nismo načisto s obzirom da sve drže pod kontrolom i da su ljudi ucenjeni i nemoćni. Zato je potrebna jedna hrabra i odlučna grupa ljudi koji će da im se suprotstavi. Najlakše je sedeti u sobi i čekati da vam drugi donese slobodu.

Pozdrav i vama i uključite se u pobedu koja će svakako doći.