Peticija za smenu(USK)

Quoted post

Realista

#11 Re: Re: Re:

2016-10-16 17:51

#8: Sanjar - Re: Re: Viši sud je doneo odluku, a potvrdio je Apelacioni. Ne bavimo se hipotezama, već trenutnim stanjem. Možda niste pratili sve konferencije, ali nije bilo nikakvog prepričavanja, već konkretno, presuda se odnosi na protivzakonito poništavanje rešenja kojim je vlast na čelu sa Ljubišom Jovaševićem došla na čelo grada. Samim tim postoji mogućnost za pravne posledice,a glavni protagonisti svega toga bili su ova trojica. Dakle, to je suština. I presuda je pravosnažna. Nije u pitanju nikakva hajka, već prozivanje onih koji su tada protivzakonito poništavali rešenja. Mislim da se slažete da treba prozvati sve koji su u svojim glavama imali viđenje vršenja vlasti, a sud je na to dogovorio presudom. Mi ovime pokušavamo da zaštitimo grad od bahatih političara. Ne branimo nikoga niti vršimo bilo kakav progon.

Odgovori

Sanjar

#13 Re: Re: Re: Re:

2016-10-16 20:08:53

#11: Realista - Re: Re: Re:  

Hajde još jednom, apsolutno se slažem sa time što ste napisali da treba prozvati sve koji nisu radili u skladu sa propisima. I treba ih pozvati na odgovornost. I isterati iz zgrade opštine upaljenom krpom, kao što sam već napisao. A posebno vezano za taj problem.

Verovatno nisam pratio sve konferencije za štampu. Logika mi nalaže da bi bilo koja strana koja izgubi spor da se žali Vrhovnom sudu a u akvoj situaciji dok i Vrhovni sud ne donese presudu to nije gotov predmet. A dok se ne potvrdi sve ovo što pričate i pišete je hipoteza, zar ne? I upravo ovo što ste napisali mi daje za pravo da upozorim a to je "postoji mogućnost za pravne posledice". Nazivati nekoga prevarantom i kako sve te ljude već nazivate zbog mogućnosti je bez veze. I ako se preinači presuda onda i vi preuzmite odgovornost zbog klevete. I pošto ste očito veoma sigurni u svoje reči onda treba ovako da uradite, da ne bi bili isti kao i oni.

Dalje, postoji već nekoliko presuda vezano tu situaciju. Jedna od tih tužbi kada je Tomislav Ilić tužio jer je smenjen sa mesta predsednika Skupštine a postavljen Milomir Šjivić je odbijena. Dakle Šljivić je u skladu sa propisima bio predsednik Skupštine. Vi ćete to već proveriti da li je tačno jer moja ta saznanja leže na ličnom uveravanju. I to suđenje je gotovo.

A ovim političarima koje pominjete je odavno vreme za promenu, izgubili su kompas odavno i to se vidi iz aviona, vide svi u Kraljevu. Prozivajte ih, uništite ih politički na primer jer je Milomir Šljivić postavio na neke funkcije svoju ćerku (mada ruku na srce nije je nigde zaposlio a sigurno da je mogao ali opet nema smisla da se ovako ponaša), što Lepi Boro na sva zvona priča kako je nekoliko godina spremao slavu Sretenu Jovanoviću a grad plaćao, što se nije razjasnila uloga Miluna Jovanovića u proneverama u zalihama hrane i materijala u skladištima za vreme zemljotresa.

Neću više učestvovati u diskusiji jer će da odvede ovo daleko od poente.

Veliki pozdrav i do pobede!