Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

Quoted post

Pacijent

#32

2012-02-19 07:57

Kada su brojni pacijenti kritikovali ponašanje mnogih doktora u Subotičkoj bolnici,koja je prošle godine od strane Ministarstva zdravlja proglašena za jednu od tri najboljih u Srbiji,komentar jednog doktora iz Opšte bolnice Subotica na sajtu www.subotica.com/pištaljka/ponašanje doktora u Subotičkoj bolnici je bio sledeći:
dejan1 (pre 29 dana i 7 sati)
Eto ljudi,da sve bude jasno: Ja radim u bolnici,i smatram,da vi svi mislita da je nama lako.To uopšte nije tako!Ja lično imam dnevno 45 pacijenta.45 puta dobar dan,45 puta doviđenja.Dodajmo još otprilike 100 judi,kolege,i osoblje kome isto to kažem.Ponekad me već to smori,a ne ostalo.Svaki dan radim prebrzo,jer da bi polako radio,trebalo bi da imam max.20 pacijenta,što znači da 110% više opdradim nego što bi trebalo.Radim starim aparatima,što imaju oko 30 godina,i često se kvare.Vi,građani kad dođete kod nas,svi mislite da ste VI jedini,ko ima neki problem u životu,i uopšte ne pogledate oko sebe i ne vidite da ima još 300 ljudi,koji čekaju na isti pregled,ili kod iste doktorice.Da bi svima bilo dobro,trebalo bi da radim 24 sata,i još uvek bi imao gužvu.Isto tako svaki moj kolega.I na kraju,plata mi je 100000 dinara,što je jako malo,kad pogledam da sam učio 9 godina posle srednje škole,i plaćao godišnji 1500 evra za istu,pa vi računajte.Svi se žalite kad vam se nešto ne sviđa,ALI KAD VAMA ILI VAŠIM VOLJENIMA SPASIMO ŽIVOT,TO JE OK jeli???E zar vam nije sramota!!!Jo,i još sam teo da vam kažem,da je medicinski fakultet otvoren za svakog,pa svi vi pametnjakovići možete postati doktori i doktorice.Naravno ne može svako,samo onaj ko ima nešto u glavi.I mislim da za sve to,malo je 100000.Hvala
dejan1 (pre 26 dana i 9 sati)
No comment...Možda se vidimo u bolnici,kada dođete na pregled.Ipak sam JA ko će vama trebati,a ne obrnuto!!!pozdrav

Ovaj nazovi doktor i dalje bez ikakvih posledica i sankcija radi u gore navedenoj Bolnici i "čeka" pacijente

Odgovori

vuk markovic
Autor peticije

#33 Re:

2012-02-19 11:59:04

#32: PacijeOvaj komentar objasnjava jedan od velikih razloga zasto je potrban zakon o zastiti prava pacijenata


Gost

#41 Re: Doktor iz Subotice je nepismen,valjda se pismenost i etika ne uce na Medicinskom fakultetu

2012-02-20 16:37:45