"DA SE VISE NIKAD NE PONOVI"

Quoted post

djox

#19 RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-04 20:58

ovo je po meni imbecilna inicijiativa, iz razloga sto kad bi obiljezavali svaku nevinu zrtvu (ili zrtve) na svijetu - svijet bi bio potpuno zabetoniran u spomenike... morali bi preci na Mars da gradimo nove...
naravno da zrtve ne treba zaboravit, al hej ljudi, pa samo na prostoru BIH u ovom ratu je bilo na hiljade poznatih logora gdje bilo daleko vise zrtava, pa se ne pravi spomenik za svaki jer to tehnicki nemoguce...

Odgovori


Gost

#20 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-04 21:16:03

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Iskreno se nadam da niko od porodica poginulih ovo nece procitati. Sramota.

bikcina

#23 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 00:21:12

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Eh sad ne mozes bas toliko da uproscavas stvari. Za grad Novi Sad je to jedna velika tragedija. Mladi ljudi su stradali. Neki spomenik treba podici, dati im ulicu il tako nesto. Po meni je diskutabilan deo oko toga da li treba sravniti taj kontrast il kako se vec zove i tu napraviti obelezje ili negde drugde, al opet kazem najveci spomenik i secanje na njih ce biti ako seuradi nesto da se to vise ne ponovi (da se vlast malo trgne i zaostri kaznenu politiku), i da se ovakve inicijative vise nikada ne prave, jer niko u svom gradu ne zeli takve spomenike.


Gost

#24 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-05 00:26:44

#19: djox - RAZMISLJAJTE LJUDI

Momce moj,nece niko da gradi spomenik,niti da od toga pravi medijsku dramu...Cilj peticije jeste da se medju mladima ovo procuje,da se makar nesto u nasim glavama promeni...A sto se tice spomenika,nece se praviti na tom mestu,vec ce biti jedna mala pristojna tabla sa imenima nesrecno nastradalih...niko ne planira da rusi bilo sta,vec da se samo na tom mestu vise ne pravi ugostiteljski objekat,jer nije ovo prva nesreca na tom mestu...Pusti se ti rata i price nebitne,ovo je zamisljeno za ljude dobre volje,a ne za neko prepucavanje i komentarisanje nekih nebitnih stvari.....

bmx

#45 Re: RAZMISLJAJTE LJUDI

2012-05-17 14:59:04