Protiv Privatnih Izvrsitelja

Quoted post


Gost

#14

2012-07-29 23:05

Ja se slažem da svako mora svoje obaveze da redovno izmiruje, ali da bi to moglo, država mora da stvori radna mesta da bi ljudi radili, zaradili. Ako u Srbiji čovek nema radno mesto, nema sigurna primanja, pitanje ko bi platio i jedan račun a pri tom ostavio decu gladnu. U Srbiji se upravo to događa godinama. Vlast se odrodila od naroda, i uglavnm ne razume naše muke, znaju samo da traže od naroda, a sete nas se samo u vreme izbora. Moje pitanje je da li će ti uterivači krenuti sa naplatom od dužnika kao što su Mišković i kompanija. Ja ću vam reći da neće, prvo će doći da meni uzmu rasklimatane i pokvarene stvari iz kuće (jer ko još može da kupi neku novu stvar), meni će staviti stan na licitaciju i neće ih biti briga što su nekoj tamo porodici oduzeti krov nad glavom. To se zove "briga za građane Srbije". Još jednom ponavljam da ja jesam za plaćanje obaveza ali da država mora da se pobrine da se dugovi otplaćuju na način koji je primeren našoj dugogodišnjoj situaciji, prema standardu koji su nam upravo oni omogućili!!!!!

Odgovori

opasno

#51 Re:

2012-08-21 18:32:56

#14: -

Javna preduzeca su prevaranti jer varaju gradjane i preko mernih uredjaja i kvaliteta (voda, gas, benzinske pumpe ...).

Bilo je u najavi pre nekoliko godina, da ce se proveriti bazdarenje mernih uredjaja i nista!

Ako drzavna i javna preduzeca varaju gradjane, znaci da nisu svi gradjani jednaki pred zakonom, jer oni koji rade u jp mozda koriste ispravne instrumente.

Podlo je i pokvareno oduzimati imovinu radi naplate, ako se prthodno ne napravi red u jp.

Dobar je izgovor da mnogi gradjni ne rade i ne mogu da placaju komunalije, pa su zbog toga doradjivani merni instrumenti da pokazuju vecu potrosnju, kako bi oni koji placaju, zapravo pomogli da javna preduzeca ne budu na gubitku sto najvise odgovara istini.

Zar nije i sam Bajatovic izjavio (u vreme kad je morao da se odrekne neke od funkcija) da je Srbijagas profitabilni gubitas.

Pitanje je samo gde je profit zavrsio?

Mozda u sps.

Znam da na satu za vodu zamenjuju mesta zupcanicima i znam da to radi Insa iz Zemuna.

Znam da neki koji mogu ipak ne placaju jer su upoznati sa prevarom.

Dobro bi bilo da ima sto vise potpisnika.