Otvoreno pismo ministru nauke

Quoted post

Sava iz Kikinde

#28 Licemerje

2012-10-24 10:30

Ceo sistem - vrednovanje na osnovu broja publikacija i citiranosti je los sam po sebi i ostavlja mnogo mogucnosti za manipulaciju i UVEK ce biti zloupotrebe.
Zahtevi ove peticije su kako je neko rekao "skup lepih zelja" i ne mogu se efektivno sprovesti u delo.
Ajde recite mi, kako cete proveriti da li je neko stvarno doprineo radu, ili je samo potpisan???
Kako cete spreciti citiranje po principu "Ti meni, ja tebi"?

Ista prica kao sa dopingom u sportu!

Odgovori

gost

#29 Re: Licemerje

2012-10-24 10:59:50

#28: Sava iz Kikinde - Licemerje

Nije tacno da se nista ne moze uciniti i da je sve u domenu lepih zelja. To koliki je doprinos svakog pojedinacnog rezultata ce mozda uvek ostati izvan regulacije, ali se itekako moze mnogo uciniti po pitanju ispravnog vrednovanja naucnih doprinosa - pocev od razlicitih kritirijuma za razne nauke, a ne da se ravnaju matematika i medicina kad jedna i druga imaju casopise ciji impakt faktori se razlikuju za red velicine. Dalje, moraju se vise vrednovati naucni rezultati objavljeni u svetski poznatim casopisima, a ne da se rad u jednom od njih ravna sa dva rada u opskurnim domacim casopisima gde nije neophodan ni originalan rezultat. Ovo je degradacija nauke, svakako se moze mnogo toga uciniti!

Sanja

#42 Re: Licemerje

2012-10-24 14:41:37

#28: Sava iz Kikinde - Licemerje

Savo, svaka Vam čast! Kad bi Vas slušali, ne bi se makli iz kamenog doba.