VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Quoted post

Isidora

#36 Čemu toliki strah?

2012-12-13 20:02

Ako su istina i pravda na njihovoj strani i ako im je čist obraz, zašto beže od ocene njihovog rada? Čemu strah i od čega? Ti koji se boje su brojniji od onih koji se ne boje. Toliko o našem zdravstvu i onima kojima poveravamo naše zdravlje. No potreban je zemljotres da bi zmije izašle na površinu zemlje. Protresimo je, šta čekamo, i pohvatajmo zmije!

Odgovori

Doktorka

#79 Re: Čemu toliki strah?

2012-12-15 16:28:24

#36: Isidora - Čemu toliki strah?

Poštovana Isidora

žao mi je što imate takvo mišljenje (pretpostavljam i negativno iskustvo) o radu većine lekara. Moram Vam se usprotiviti u Vašoj tvrdnji da se većina lekara boji ocenjivanja svog rada. Na sreću, ipak je većini obraz čist, ali nažalost u pravu ste da ima i onih koji su ukaljali, moju profesiju. Jedan sam od mnogobrojnih lekara, koji je aktivno podržao ovu akciju. Tužno je da je jedan od najvećih problema, organizacija rada Zdravstva u celini i mnogobrojna ograničenja lekarima praktičarima, koji su u neposrednom kontaktu sa pacijentima. Donosi se novi Zakon i u pravu ste da treba ceo sistem da se protrese, pa i da "Zmije izađu na površinu i da se pohvataju". Ocenjivanju lekara su se suprotstavili rukovodstvo Lekarske komore Srbije i rukovodstvo (jednog od dva) Sindikat lekara. Ostale lekarske organizacije, se nisu oglasile. Nažalost, postoji nerazumevanje i neinformisanost lekara, o ovom sajtu, pa je to razlog, njihovog odbijanja i tzv "straha", ali kad bi se malo informisali, podržali bi ga, kao što sam to ja uradila.