Формирање "Просветне коморе Србије"

Quoted post

hopeless

#11 Re: sta jos dodati

2013-01-14 00:56

#1: Kreativna čarolija -

zasto ne napravite listu stvari o kojima bi ova komora vodila racuna. neka to bude jedna stranica gde cemo moci da dodajemo stvari koje su nam vazne, a na koje ne mozemo da uticemo. prva stavljam da se komora zalozi da svi nastavnici imaju isti status, bilo da rade u privatnoj ili u drzavnoj skoli. ne zelim da me neko diskriminise zato sto radim u privatnoj skoli. zahvaljujuci ministarstvu nemam pravo da se nadjem na listi tehnoloskih viskova jer privatne skole nisu obuhvacene, a razlog je sto direktori privatnih skola ne uzimaju kadrove odatle. vec nekoliko godina se isti problem javlja. uvek iste odgovore dobijam, a gde god da sam o ovome pisala ili su mi komentar izbrisali, ili ga nisu objavili, a u odredjenom broju slucajeva niko od kolega i koleginica nije cak ni izrazio slaganje sa ovim sto sam napisala. dosla su uzasna vremena, posao se jako tesko nalazi, jos teze zadrzava, a plata je nikakva. stalno nam izmisljaju nove stvari kojima treba da se bavimo, a kvalitet nastave i ucenci su sve gori. dokle tako!!!!

Odgovori

Jedan od nas

#12 Re: Re: sta jos dodati

2013-01-14 01:02:06

Posamatrač

#76 Re: Re: sta jos dodati

2013-07-15 21:36:26

#11: hopeless - Re: sta jos dodati

Kako li ti uopšte radiš u školi kad nemaš ni veliko slovo na početku rečenice?

A da li u Vašoj školi postoje slova š, đ, č, ć, ž ... Ili možda љ, њ, ш, ђ, ж, ћ, ч, џ
Ma ti treba da vratiš pare. Kakva bre mala plata? Ko ti uopše dozvolio i ovde da pišeš?
Kakva elita prosvetnih radnika kad tebe nepismenu uvrste u svoje redove. Kakav si ti kadar?
Ti da zadržiš posao, tako nepismena? Ma taj ko te zadrži na poslu ODMAH U ZATVOR.

Možda je ipak Gospođa ministarka kriva jer nije Gospođa žena ministarka.

E moj Nušiću. E moj Vuče. E moj Savo prosvetitelju!

 

P.S.
Naravno. Tako to izgleda kad neko završi fakultet, stekne magistraturu, nekoliko doktorata i ova jadna Srbija za 3 meseca 2012. godine (septembar - decembar) dobije NOVIH 5% visko obrazovnih stručnjaka. EJ 5 PROCENATA STANOVNIŠTVA.
(Za one koje još nisu funkcionalno pismeni ovo kad se piše velikim slovima znači da vičem)
5% od 7 miliona. Alo ljudi 350 hiljada završilo fakultet za 3 meseca.
Naravno podržavam ideju.
Naravno to je u planu - treba se informisati.
Naravno ako imate ovakve galamdžije (čitaj: neradnike i neznalice) u redovima nema potrebe da pravite komoru.
Naravno autor peticije može obrisati ovaj post, ali da li to ono što je ideja komore?