NE SMANJUJTE NASE PENZIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NE SMANJUJTE NASE PENZIJE


Gost

#26

2014-10-07 11:57

Punih 37,5 godina odvajala sam u penzioni fond.
Ko ima pravo da mi smanji pošteno zarađenu penziju?

Gost

#27

2014-10-07 12:49

Prava stvar, ali se bojim da u vladi poznaju i ustav i zakone, a ipak je odlučeno da se penzije smanjuju. Drugim rečima: pas laje, a karavan prolazi. Ipak, da ih podsetimo na paravo i zakone.

Gost

#28

2014-10-07 14:51

nemam komentar

Gost

#29

2014-10-07 14:58

OTIMACINA
Dobro je pismo ,obrazlozeno, Mileta Isakova, i nema mu se sta dodati.
Srdacno
Dim.Pekic

Gost

#30

2014-10-07 19:27

Odlična ideja.

Gost

#31

2014-10-07 20:11

Radio sam bez dana izostanka sa posla i otisao regularno u penziju. Necu da je smanjuju. Neka se izvrsi revizija invalidskih i prevremenih penzija.

Gost

#32

2014-10-07 21:57

Saglasna sam sa svim navedenim u prethodnom tekstu !
Penzija je zaradjena kroz godine sluzbovanja i umesto da su taj novac uvecavali oni su Nas novac trosili i sada pricom o zahvatanju iz budzeta svode nas na socijalne slucajeve.Isti slucaj je sa zdravstvenim osiguranjem.Mi nismo imali mogucnost da uplacujemo u privatni fond.Drzava je i to potrosila a Srbija se poziva da je naslednik Jugoslavije i kao takva duzna je da nadje mehanizme
kojima ce vratiti pokradeno.Tajkunska ,,elita"koja je za 24 godine stekla onoliko koliko vise generacija stice u uredjenim drzavama.Nikome ne pada na pamet da im uzme ono sto su pokrali jos devedesetih vec na one koji su samo drzavi uplacivali za dostojanstven zivot i lecenje u starosti !
jaca

#33

2014-10-08 08:38

Da li peticiju potpisuju samo penzioneri?


Gost

#34

2014-10-08 12:42

Napokon jedna peticija koja je probudila dostojanstvo,ne samo penzionera,već i svih zaposlenih.Ne dozvolite da ga uguše oni koji svoj posao"posvećen narodu"rade bez dostojanstva.

Gost

#35

2014-10-08 12:55

Ljudi koji su pojeli penzione fondove i kroz ratove, nezapamćenu inflaciju, sankcije i uništenje privrede, kao i mnogih vekovnih tekovina države, ojadili SRbiju 90-tih, sada bezočno otimaju i ono malo što je ostalo. Ne pada im na pamet da se odreknu dobara koje su ''stekli'', zaposljavaju partijske drugove, organizuju vojne parade vojske koje nema, svojom nesposobnošću i dalje upropašćuju državu.

Gost

#36

2014-10-08 15:04

Podrzavam akciju. Argumenti su realni i naravno zakonski.
Trenutno se nalazim van zemlje, pa nemam kod sebe br licne karte, ali nadam se da to nece biti smetnja za potpis. Puno srece svima nama i srdacan pozdrav

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-10-08 15:28



Gost

#38

2014-10-08 16:37

Sasvim opravdana. Razumem situaciju u kojoj se zemlja nalazi, ali penzije nisu poklon od drzave, već rezultat višegodišnje uplate doprinosa u PIO fond. Ako im više odgovara neka nam više ne uplaćuju penziju, ali neka vrate uloženo. Meni bi to bilo dovoljno za narednih 20-tak godina. Više mi ni ne treba.

Gost

#39

2014-10-08 18:21

Ako slučajno počne da se primenjuje mera vlade Srbije o smanjenju penzija, MOLIM MINISTRA VULINA DA JAVNO MESEČNO OBJAVLJUJE STOPU MORTALITETA PENZIONERA U SRBIJI KAO "REZULTAT" PREDUTETIH MERA...

Gost

#40

2014-10-08 22:26

Treba da trazimo da najmanja penzija bude dovoljna za zivot,znaci najmanje 35000 a ne da nam smanjuju,bravo za inicijativu.

Gost

#41

2014-10-09 08:33

Hvala inicijatoru na peticiji. Predlazem da se osnuje Udruzenje penzionisanih profesora Univerziteta i naucnih radnika, koji su uglavnom bili potplaceni tokom radnog veka, a sada radom -cesto bez radnog vremena, stecena imovina - PENZIJE- im se konfiskuju. Udreuzenje bi moglo da organizovano stiti svoja prava,istupa u javnost I suprotstavi se politicarima. Hvala naq prostoru. dr Gordana Djuric, prof.Univ.u penziji

Gost

#42

2014-10-09 09:12

Konačno neke prave stvari i teme kojima treba da se bavimo. Bravo za pokretača akcije. Napominjem da lično nisam još blizu penzije.
Pozdrav

Gost

#43

2014-10-09 11:12

samo želim da podržim peticiju , molim bez materijalizacije vaše inicijative i bez
'' nasilja '' e mail pošte , ako ste iskreni u nameri koju ste pokrenuli i ako iza cele priče ne stoji bilo koje vrste DOBIT.

Gost

#44

2014-10-09 12:16

Sasvim odgovara onome sto se desavalo u nasoj zemlji poslednje dve decenije, pogotovo sto nije neophodno nikakvo znanje iz finansija ili ekonomije da bi se razumelo kako funkcionise system pezionog fonda.

Gost

#45

2014-10-09 12:55

Peticija je ok. Nadam se da peticija zapravo je amo dodatak na zakonske okvire. Idemo dalje

Gost

#46

2014-10-09 15:05

AH,VEC SAM KOMENTARISAO.SVE JE RECENO U TEKSTU ODLUKA O SMANJENJU PENZIJA JE PROTIV USTAVNA. POTPIS NA PETICIJU PA NA USTAVNI SUD PA U STRAZBUR.NA ZALOST MORA TAKO.
POZDRAV DR. B RANIMIR UJDUR

Gost

#47

2014-10-09 17:58

Po meni,ovom peticijom treba ih ozbiljno "gadjati" i preusmeriti ih na novopecene bogatase. Neka njih razbastine svih materijalnih dobara koja su stekli kradjom i samo kradjom. Kad bi konfiskacijom imovine svih tih tajkuna prelili taj kapital u drzavni fond, Srbija bi plivala u parama.Ovako glumataju sudske procese sa lopovima ,da dokazu narodu kako sve treba regulisati prema zakonu, a kad su penzioneri u pitanju tu zaboravljaju i na zakon i na Ustav.Sve je ovo jedna velika lopovska farsa, opet na ledjima postenih gradjana. Hteli bi da resavaju drzavni fijasko a
da se ni za pedalj ne odreknu svog lopovski stecenog luksuza, koji nas je sve debelo kostao













Gost

#48

2014-10-09 19:21

Bravo za ideju, ali povedite racuna o penzionerima koji iz bilo kojih razloga nisu u mogucnosti da internetom potpisu peticiju.Razmislimo o mogucnostima potpisivanja peticije i na neki drugi nacin , pa makar isli od vrata do vrata, jer postoje penzioneri koji nemaju kompjuter ili ne vladaju tom vrstom tehnike.Mnogi nisu obavesteni na koji nacin mogu da potpisu peticiju iako to zele.

Gost

#49

2014-10-10 06:22

Tuzno je da nas maltretiraju u ostatak zivota pred smrt i uzimaju da nemamo novca za lekove vec nam skracuju zivot

Gost

#50

2014-10-10 18:45

Sramota je za ovu bednu drzavu da nama penzionerima a, i ovom jadnom napacenom narodu govore kako treba da stegnemo Kajs.nasuprot tome oni se na nasem siromastvu bogate i niceg ne odricu.sit gladnome ne veruje.samo se pitam dokle vise.zivot nam prosao u stezanju kajsa i sada penzioneri koji su svoju penziju zaradili a ovi lopovi pokrali,moramo po ko zna koji put da stezemo kajs.da li ovi hostapleri znaju da mnogi od nas izdrzavamo nasu decu i njihove porodice jer su im ovi lopovi unistili buducnost.da li se pitaju koliko smo odvajali od ustiju da iskolujemo tu decu da bi ona sada sedela kod kuce i gledala u nase ruke,ili eventualno radeci kod kineza za neku crkavicuda li se pitate kako ce nam ta mladost osnovati porodice,jer ste poceli i trudnicka,bolovanja da ukidate zarad stednje.da ne pricamo o porodiljskom odsustvu koja ce biti svedena na minimum to jes dok majka ne izadje iz bolnice sa bebom,pa se snalazite kako znate i umete. zato dragi nasi penzioneri ne mojte misliti na nas,i vec na nasu decu i unuke. njihova buducnos je sada u nasim rukama.zato treba svi da se solidarisemo i izadjemo na ulice ,da ne dozvolimo da nam uzimaju o no sto smo mi zaradili,a oni pokralii. nikad im nece biti dosta.zivot nam je prosao u iscekivanju boljeg sutra......koje na zalos nece nikad doci!!!!!!!



Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...