PRAVDA ZA ISTVANA FARKASA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PRAVDA ZA ISTVANA FARKASA

Dragan Dimovic
Autor peticije

#1

2014-10-05 13:30

pravda za farkija

Gost

#2

2014-10-05 13:56

Apel !
Moja licna molba do "DEZURNIH ROMA-IKEBANA"svih rezima-Vlada od raspada bivse Yugoslavije,tacnije od "PADA BERLINSKOG ZIDA"!
Posebna MOLBA do aktuelnih kandidata/ca-KWAZI izbora za Romski Nacionalni Savet R.Srbije KiM*,da se pod HITNO-URGENTNO IZJASNE JAVNO-JASNO I GLASNO nedvosmisleno iznesu,napisu svoje misljenje i STAV na ovaj tekst ,DOKUMENT- Ištvan Farkaš:
"ZALBA NA RESENJE O ODBIJANJU AZILA"!?
Hvala unapred iz dosadnog,
SIVOG-oblacnog Duizburga,NRW-Nemacka.
S´postovanjem,Metus Berati
BALKANSKI BUNTOVNIK

#3

2014-10-05 13:58

#2

2014-10-05 14:56

 

Apel !
Moja licna molba do "DEZURNIH ROMA-IKEBANA"svih rezima-Vlada od raspada bivse Yugoslavije,tacnije od "PADA BERLINSKOG ZIDA"!
Posebna MOLBA do aktuelnih kandidata/ca-KWAZI izbora za Romski Nacionalni Savet R.Srbije KiM*,da se pod HITNO-URGENTNO IZJASNE JAVNO-JASNO I GLASNO nedvosmisleno iznesu,napisu svoje misljenje i STAV na ovaj tekst ,DOKUMENT- Ištvan Farkaš:
"ZALBA NA RESENJE O ODBIJANJU AZILA"!?
Hvala unapred iz dosadnog,
SIVOG-oblacnog Duizburga,NRW-Nemacka.
S´postovanjem,Metus Berati
Svabica

#4

2014-10-19 09:57

Schade das so ein friedliches Volk wie die Roma, nach wie vor diskriminiert und nicht als Menschen wahr genommen werden! Tiere werden heut zu Tage besser behandelt als Roma...Durch meinen Ehemann Zoran Vasic, war ich mehrmals in Belgrad und habe diese Armut , Hilflosigkeit und Verzweiflung live gesehen...Kinder barfuß in der Kälte...in den Augen spiegelt sich Angst und Hoffnungslosigkeit!!! Mütter die nicht wissen was sie ihren Kindern zum Essen geben sollen...Männer die den ganzen Tag unterwegs sind um ein bisschen Holz zu sammeln für ein wenig Wärme am Abend vor ihrer Karton - Hütte!!!  BELGRAD eine Stadt die bei Nacht so schön im Lichterglanz glänzt und funkelt...aber leider nicht für alle die dort leben...den die ärmsten dort..die ROMA in den Siedlungen werden weiter bei Nacht in den Himmel schauen um ein Stern der HOFFNUNG zu finden...nur die Herrn Politiker sitzen bequem zu Hause auf Ihrer edlen Ledergarnitur, trinken ein Glas Wein und haben es geschafft das aus Belgrad nun die ärmste Stadt Europas wurde ...


Gost

#5

2014-10-19 09:58

Schade das so ein friedliches Volk wie die Roma, nach wie vor diskriminiert und nicht als Menschen wahr genommen werden! Tiere werden heut zu Tage besser behandelt als Roma...Durch meinen Ehemann Zoran Vasic, war ich mehrmals in Belgrad und habe diese Armut , Hilflosigkeit und Verzweiflung live gesehen...Kinder barfuß in der Kälte...in den Augen spiegelt sich Angst und Hoffnungslosigkeit!!! Mütter die nicht wissen was sie ihren Kindern zum Essen geben sollen...Männer die den ganzen Tag unterwegs sind um ein bisschen Holz zu sammeln für ein wenig Wärme am Abend vor ihrer Karton - Hütte!!! BELGRAD eine Stadt die bei Nacht so schön im Lichterglanz glänzt und funkelt...aber leider nicht für alle die dort leben...den die ärmsten dort..die ROMA in den Siedlungen werden weiter bei Nacht in den Himmel schauen um ein Stern der HOFFNUNG zu finden...nur die Herrn Politiker sitzen bequem zu Hause auf Ihrer edlen Ledergarnitur, trinken ein Glas Wein und haben es geschafft das aus Belgrad nun die ärmste Stadt Europas wurde ..
farkas istvan

#6 komentar istvana farkasa iz naziva ove peticije

2014-10-29 12:06

sve dosada se nisam mesao u tok i komentare ove peticije. ali sada, kako sam predao svoje dokaze u Verwaltungsgericht u Sigmaringenu, mislim da je red da kopiram tu jedno od pisama koje sam slao adresantima u nemackoj, i na koje nisam dobio odgovor. isto kao i u srbiji, od onih koji su me tamo "branili" ( ne da da ga odjednom objavim u celini zato cu u delovima:

---- Gospođi Ulla Jelpke, poslanici političke partije „Levica“ i gospodinu Bernd Mesovicu, predstavniku organizacije „Pro Asyl“

 

 

MOLBA

za stupanje u kontakt i eventualnu moguću saradnju pri dokazivanju tvrdnje da Republika Srbija i druge države na Balkanu nisu „države sigurnog porekla“.

 

            

farkas istvan

#7 2. deo komentara istvana

2014-10-29 12:07

Poštovana gospođo Jelpke, poštovani gospodine Mesoviću !

            Javljam vam se sa molbom da mi omogućite redovni kontakt sa vama, i da razmotrite našu eventualnu moguću saradnju pri dokazivanju tvrdnje da Republika Srbija i druge države na Balkanu nisu „države sigurnog porekla“, povodom vaše izjave koju je preneo „Deutsche Welle“ da države na Balkanu nikako ne mogu biti „države sigurnog porekla“, i da je „samo postojanje odredbi o "državama sigurnog porekla" problem sam po sebi“, kako je sa punim pravom izjavio gospodin Mesović.

 

            Ja sam Farkaš Ištvan, azilant iz Srbije od avgusta 2013., po nacionalnosti Rom, i jedan od žrtava diskriminacije, izopštavanja, napada, segregacije, generalizacije po više osnova – zbog nacionalnosti, veroispovesti, jezika koji govorim, mesta stanovanja, generacije kojoj pripadam, načina preživljavanja, ali prvenstveno zbog društvenog angažovanja i političkog opredelenja. Toj diskriminaciji, napadima, itd. sam bio izložen i od strane netrpeljivih gradjana Srbije, ali puno više i češće od strane institucija i organa sistema, bilo tako što sam doživeo neke protivzakonita dela koje su oni učinili protiv mojih prava i ličnog integriteta, bilo tako što nisu učinili ono što su obavezni da urade da bi zaštitili moja prava i lični integritet. 

farkas istvan

#8 3. deo komentara farkas istvana

2014-10-29 12:08

O tim zbivanjima, dešavanjima, reagovanjima i nereagovanjima posedujem u računaru prilično veliki broj dokumenata, fotografija, video i audio zapisa, a na stotine takvih dokumenata i zapisa postoji na brojnim web-stranicama kojima mogu nedvosmisleno dokazati da niti izmišljam niti preterujem. Jedan mali broj te dokumentacije je priložen i na zapisnik intervjua koji sam dao u Odelenju za migracije u Karlsruheu, sredinom Septembra 2013.

            U ovom javljanju bih još napomenuo samo sledeće podatke o sebi:

-       Rom sam iz Srbije

-       po veroispovesti sam katolik

-       maternji jezik mi je madjarski ( ova tri podatka sam stavio na početak jer su to,ovako zajedno ogroman razlog, i možda čak i osnovni, zašto sam bio diskriminisan i od države, i od Neroma, i od Roma)

-       po obrazovanju sam apsolvent Učiteljskog fakulteta

 

-       školujem i doškolovavam se neprestano od svoje treće godine, u oficijelnom i u alternativnim sistemima obrazovanja. Sada mi je 52 godine, dakle neprestano se obrazujem, izgrađujem već 49 godina. Verovatno sam po tome najškolovaniji građanin Srbije.

farkas istvan

#9 4. deo komentara farkas istvana

2014-10-29 12:10

-       Po naučenim zanimanjima imam 30 i više zanimanja.

-       Predsednik sam jednog udruženja građana, i društveno angažovani aktivista-volonter još dvadesetak drugih udruženja.

-       Uprkos tome već 35 godina preživljavam isključivo od sakupljanja iz kontajnera, bez ikakvih socijalnih primanja ili redovnih prihoda.

-       Na preko 300 prijava na konkurse za zapošljavanje ili nisam dobio nikakav odgovor, ili sam dobio odbijenicu bez obrazloženja (svega desetak puta su mi uopšte odgovorili)

 

-       na mnoge inicijative, molbe, žalbe, tužbe koje sam protokolarnim putem uputio organima vlasti i institucijama sistema nikada mi nije odgovoreno, ni zvanično ni nezvanično. Čak ni ombudsman nije našao za shodno da mi odgovori. Umesto toga,posle ovakvih dopisa sam doživljavao pregršt novih neprijatnosti, diskriminacija, napada, češće nego pre toga.

farkas istvan

#10 5. (zavrsni deo komentara istvana fakasa

2014-10-29 12:11

Na samom kraju, sada sam smešten sa porodicom u Balingenu, i voleo bih da se lično sretnem sa Vama da Vam puno detaljnije iznesem kroz šta sam sve prolazio u Srbiji, ikoliko stotina putasam bio lični svedok ovakvih ophođenja prema drugim Romima i pripadnicima drugih grupacija, naročito političkih neistomišljenika aktuelnih političkih partija na vlasti tokom poslednjih 25 godina. Nažalost, ja nemammogućnost da putujem, i da Vas posetim, niti znam nemački jezik toliko da bih nesmetano mogao da pričam sa Vama bez prevodioca.

            Stoga Vas molim da mi javite da li prihvatate da budete u kontaktu sa mnom, odnosno da li postoji mogućnost da Vi posetite mene ukoliko smatrate da možemo uspostaviti neki vid saradnje u procesu dokazivanja tvrdnje da Srbija nije „sigurna država“. Jer nije to ni u kom slučaju. I još dugo neće biti.

S poštovanjem

 

Farkaš Ištvan

farkas istvan

#11 kommentar von Farkas Istvan, aus Tittel diese Petizion

2014-10-29 12:15

bis jetzt nicht mit dem Strom der Kommentare dieser Petition stören. aber jetzt, da ich übergab seine Beweise in Verwaltungsgericht Sigmaringen, ich denke, das rote Exemplar, dass einer der Briefe, die ich an die Adressaten verschickt in Deutschland, und ich hatte keine Antwort erhalten. sowie in Serbien, von denen, die mich da sind "verteidigen" (nicht, dass es auf einmal in seiner Gesamtheit, weil ich teilweise:

Farkaš Ištvan,

Heselwanger str. 17,

Balingen

An   Frau Ulla Jelpke Mandantin „Die Linke“ Politische Partei

Und   an Herr Bernd Mesovic  „Pro Asyl“

 

Sehr geehrte Frau Jelpke und Herr Mesovic

farkas istvan

#12 2. teil von kommentar farkas

2014-10-29 12:17

Sehr geehrte Frau Jelpke und Herr Mesovic

Nachdem ich ihre Bericht in „ Deutsche Welle“ gelesen habe möchte gerne mein mit Einverständnis zum auserung bringen das die Serbische Republik und die Balkan Lände gehören nicht zum „sicheres Herkunft Lände“ Laut Herr Mesovic diese Ausdruck „sicheres Herkunft Land“ könnte man schon in Frage stellen. Ich bin mit ihnen vollkommen auf derselben Meinung.

 

Lassen sie mich mal kurz vorstellen. Ich heiße István Farkas, ich bin ein Serbischer Flüchtling und ich bin Zeit August 2013 in Deutschland mit meiner Familie in Balingen. Ich habe Serbische Staatsangehörigkeit aber gehöre zum dem Ungarisch sprechende Roma Ethnikum. Ich bin eine von dem viele Opfer was in Serbien abgelaufene Diskriminierung, Segregation, angriffe, aus mehrere Gründe (Ethnische, Religiöse, Muttersprachige, Wohn örtliche, Berufliche,) am erste stelle aber wegen meine Persönliche Engagement. Die oben genanntes Sachen habe nicht nur Von Private Personen haben getan sondern auch die Ämter und Sicherheit Kräfte, Polizei. Ich habe erlebt Persönlich alles schlechte was Man erleben kann, Salische so wie Körperliche Hinsicht. Allgemein werde ich von Ämtern Diskriminiert schon aus dem Grund weil die meine Bürgerliche nicht rechte anerkannt haben und nicht dafür getan haben das ich als gleichwertiger Mensch akzeptiert und behandelt werde. 

farkas istvan

#13 3. teil von kommentar farkas

2014-10-29 12:18

Über die Sachen habe komplette Dokumentation geführt, und habe bereit schon in Karlsruhe bei Flüchtingsheim letzes Jahr September. Ich bin 52 Jahre Alt und Zeit meine 3 Lebens Jahr bin ich in irgendwelche Bildungswesen, ich habe mehr als 30 gelernte Berufe. Ich bin vorsitzende in eine Zivile Verein und arbeite Aktiv mit in 20 andre auch.  Trotz alle meinen Fähigkeiten bin ich gezwungen aus dem Müll zu leben. Mehr als 300 Bewerbungen haben geschrieben und auf 10-15 habe Antwort bekommen. Nach den Bewerbungen haben sich aber die Beschwerden gegen meine Person erhöht.

Jetzt lebe ich in Balingen mit meine Familie und möchte gerne mit Ihnen Persönlich treffen und wenn eine Möglichkeit gibt’s Zusammenarbeiten. Ich könnte ihnen viel von mir noch erzählen und viel von anderen Menschen auch welche wegen Herkunft oder aus anderen Gründen was richtig Böses erlebt haben in Serbien. Leider meine Finanzielle Verhältnisse erlauben mir nicht zu ihnen zu Reisen das wegen bitte ich Sie zum mir zu kommen zu besuchen in Balingen.

Mit Freundliche Gruse

István Farkas

 

(übersetzer an deutsche Sprache – Herr Varga József)

Mozes

#14 Re: 3. deo komentara farkas istvana

2014-10-29 16:36

#8: farkas istvan - 3. deo komentara farkas istvana 

 Dragi prijatelju kako mozes  biti po nacionalnost Rom a maternji jezik ti je madzarski, ?

 

farkas istvan

#15 Re: Re: 3. deo komentara farkas istvana

2014-10-30 16:13

#14: Mozes - Re: 3. deo komentara farkas istvana 

 rezultat prinudne asimilacije. u ovom slucaju po veoma poznatom zakonu Marije Terezije. Moji preci su u Vojvodinu stigli preko Madjarske, Budimpesta, Pecuj, Baja. Ne znam koliko dugo je moja porodica - tojest preci boravila u madjarskoj, mozda vek ili dva, ali je to bilo dovoljno da od romskog jezika do generacije mojih roditelja ostanu samo mrvice. A i u Vojvodini su do 1955.-56. ziveli u pretezno madjarskoj sredini, Stanisicu, tada jos pretezno nastanjenom madjarskim zivljem, uz njih nemcima i sokcima, a posle *48. - *49. licanima i kordunasima koji su naucili madjarski. Medjutim, i ta nasa prica je samo jedna od mnogih sirom sveta, a rezultat toga je da danas 75% Roma u svetu NE PRICA ROMSKI, a onih 25% ne zna potpuno, vec sa veoma primetnim primesama iz jezika okruzenja. zato, sada, me sikavne rromani katar e lila, filmurja, gilabe, thaj vorbari.... thaj bucarav pala standardizurja e rromani chib.