Peticija Vladi Srbije - Povecajte broj defektologa u zdravstvenim ustanovama


Gost

#1

2014-10-23 15:37

Teško je boriti se sa birokratijom,to sam ja osetio u nastojanju da niškoj deci ostane centar sa osam terapeuta,nažalost bez uspeha.....Uz Božju pomoć,i dobro razumevanje u vrhu vlasti,želim vam puno uspeha...

Gost

#2

2014-10-23 16:35

Postovana, odlicna ideja i zamisao. Podrzavam Vas u nastojanjima, da uspete u realizaciji vase zamisli. Uz Vas smo!!! Srecno.

Anonymous

#3 Re:

2014-10-23 20:36

#2: -  

 Hvala na podršci! Veliki pozdrav

 


Anonymous

#4 Re:

2014-10-23 20:37

#1: -  

 Dace dragi Bog da uspemo! Hvala 

elektra

#5

2014-10-24 06:26

Upravo se borim sa minist.da ostanem u dec.dispanzeru kao defektolog posle odlaska koleginice u penziju. (Bila sam volonter uz nju,zbog novog zakona o radu koji ne predvidja volontere i meni su ugovor raskinuli). Desetine dece su ostala u trenutku njenog i mog odlaska bez tretmana i to nikoga u Minis.ne dotice. Vec mesecima ne postoji defek.u dec.dispanzeru u nasem gradu... ooooogromna nepravda prema deca i roditeljima koji imaju problem i nemaju GDE


Gost

#6

2014-10-24 09:20

Student sam treće godine specijalne rehabilitacije(podsmer: višestruka ometenost) na medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Kao i većina studenata, nadam se zaposlenju u vaspitno-obrazovnoj ili zdravstvenoj ustanovi kada završim studije. Moje lično mišljenje je da svaka vaspitno-obrazovna i zdravstvena ustanova moraju da imaju defektologa kao obaveznog člana tima. Potpisala sam ovu peticiju u nadi da će neko uvažiti naše molbe,i intervenisati za dobro naše države i građana kojima je defektološki tretman bilo koje vrste preko potreban. Hvala

Gost

#7

2014-10-24 17:39

Drzava je otvorila smerove na fakultetima i skoluje ljude sa ovim zvanjem a posle fakulteta ih ne zaposaljava. Nezaposlenost raste a oni time sto su ih iskolovali i ostavljaju ih nezaposlene unistavaju neciji zivot i oduzimaju mu bar 4 godine zivota. Ovako ispada da se ne isplati upisivati neke humne nauke i skolovati se za pomagacke profesije jer od toga ne moze da se zivi. STA JA DA MISLIM DA CE BITI OD MOG ZIVOTA KAD MI SVI PRIFESORI NA FAKULTETU GOVORE DA MI JE BOG U POMOCI DA NADJEM POSAO??  ZASTO SE U OVOJ DRZAVI SE NE ISPLATI BITI HUMAN!!

Bortan

#8

2014-10-24 17:53

Ili da marsiramo do Beograda kao Martin Luter King sto je organizovao mars do Vasingtona ili da dignemo pobunu. Vi meni recite.

milana

#9

2014-10-24 19:26

U nadi da ce ovo naci neki odjek i da ce nam pomoci da bi mi drugima pomogli, pridruzujem se kolegama. Student sam specijale rehabilitacije - modul bolesti zavisnosti. U ovoj eri raznolikih problema zavisnosti smatram svoj i poziv mojih kolega esencijanim. Polazem zaista velike nade u to da cemo mi i ljudi koji zele da nam daju vetar u ledja naci put da bi laganim korakom krenuli u borbu protiv ovog ozbiljnog problema. Ne smatrajmo ovo nebitnim. Uhvatimo se u kostac sa ovom posasti. Problemi ovakve prirode i slicni, maloletnicka delinkvencija, prestupnicko ponasanje, i mnoogi drugi, jesu predmet interesovanja nas studenata specijalne rehabilitacije koji bi rado da uloze sve svoje napore da budu deo borbe. Ne dozvolite da sve ovo bude uzalud.

 


Gost

#10

2014-10-24 21:55

Sve je veci broj dece sa razlicitim problemima u razvoju, prema tome je veci broj defektologa u zdravstvenim ustanovama neophodan, kako bi se dijagnoza, tretman, habilitacija i rehabilitacija odvijali na adekvatan i najbolji moguci nacin!

Gost

#11 Re:

2014-10-25 08:23

Nadam se da cemo zajednickim snagama, da prekinemo nepravdu koja je pogodila sve nas! Moramo da osnujemo komoru i da se zajedno borimo za nasa prava

 


Gost

#12 Re:

2014-10-25 08:26

Zato sto je izmenjen sistem vrednosti, ali to sada ne bih da započinjem, jer bi skrenula sa teme. Ne možemo da sedimo i da čekamo da se neko bori za naša prava, moramo sami da ih zahtevamo, kad već nemaju sluha za nas

 


Gost

#13 Re:

2014-10-25 08:27

Moramo da se pobunimo, krajnje je vreme

 


Gost

#14

2014-10-25 09:30

Apsolutno se slazem. Defektoloae i logopeda nam treba sto vise...