Stop trovacima u gradu Vrscu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Stop trovacima u gradu Vrscu


Gost

#26

2014-11-17 21:28

SVAKA CAST PETICIJI, SAMO U OVOJ DRZAVI PETICIJE SLABO PROLAZE...MNOGO NAS IZ VRSCA VELIKI SMO LJUBITELJI ZIVOTINJA,KOJE SMATRAMO ZIVIM BICIMA KOJIMA JE POTREBNALJUDSKA LJUBAV I ODNOS KAKO DOLIKUJE COVEKU KOJI IMA EMOCIJE I DUSU.IDEMO DALJE PA AKO TREBA I DO PREMIJERA ,NEKA ZNA STA SE DOGADJA I KO SMO MI I STA SMO....JER NI U JEDNOJ KULTURNOJ ZEMLJI OVAKVE GROZOTE IMAJU NADLEZNE ORGANE ZA TO.

Gost

#27

2014-11-17 21:47

Gost 21,potpuno se slazem sa vama...


Gost

#28

2014-11-17 22:14

Pa ovo je prevrsilo sve neljudske mere...a ne ljudske.....zar u Vrscu niko navodno nista nezna a truju se psi i macke od skotova ljudskih koji nevole zivotinje,zato se pridruzujemo svim ljudima bilo gde da su sa potpisom kao molbom da se nesto ucini ,zbog jadnika gladnih a nisu za to krivi....
Snezana

#29 Re:

2014-11-17 22:15

#9: domacin -  

 Pas je pas,na povodcu ili bez njega,dzukela nikako,dzukela je onaj sto je tog psa izbacio iz svog dvorista.....odvratno je sto nevinog,napustenog psa nazivate dzukelom :(


Gost

#30

2014-11-17 22:15

Opet je pre dva sata otrovan pas,recite mi da li je to u redu za ovaj grad da se na taj nacin resava problem napustenih pasa.Mislim da bi azil resio pitanje napustenih pasa,trovaca i nezadovoljnih gradjana...DA LI NEKO O TOME RAZMISLJA!!!


Gost

#31

2014-11-18 04:30

za ovakav neljudski postupak,prebale bi se uvesti stroge kazne,ali ne novcane !! nego zatvorske...

Gost

#32

2014-11-18 04:47

Sramota sto u nasoj zemlji ima tako neosecajnog narod koji ubijaju zivotinj, treba ih suditi

Gost

#33

2014-11-18 04:58

Potpisuj !

Gost

#34

2014-11-18 08:10

U naselju Hemograd mi je otrovan lovački pas rase Mađarska vižla na livadi gde se i deca igraju. Isti dan, 03.11.14. otrovao se i Kavkaski ovčar. neki ludak je prolio otrov po travi koju su psi polizali i uginuli u teškim mukama.
gost

#35 Re:

2014-11-18 08:19

#31: -  

 Kazne postoje i to zatvorske. Ubistvo i mucenje zivotinje vise nije prekrsaj nego je po zakonu KRIVICNO DELO. Postavljanje otrova je takodje tesko delo ugrozavanja bezbednosti gradjana, cak i da se nijedan pas nije otrovao, onaj ko je postavio otrov mora da odgovara po sluzbenoj duznosti za ugrozavanje zdravlja LJUDI. Opet po zakonu.

Organi tj policija i tuzilastvo moraju po sluzbenoj duznosti da pokrenu istragu vode i zavrse postupak cak i da niko ne podigne privatnu tuzbu jer je to krivicno delo! Za to se ljudi ide u zatvor, samo treba da PRIMENE zakon, nista vise, ne moraju da smisljaju toplu vodu majku mu.

Iskustvo je pokazalo da u ovoj drzavi zasluzene zatvorske kazne ubice i mucitelji zivotinja dobijaju SAMO kada se ukljuci javnost i stvori veliki pritisak na policiju, tuzilastvo i sudstvo. Tada znaju da ce biti razapeti od medija pa da ne bi bili provlaceni po blatu u novinama i tvu donesu presude odnosno odrade svoj posao.

domacin

#36 Re: Re: Re:

2014-11-18 09:30

#24: gost - Re: Re:  

 Ne! Kada strada neko dete, razuman  covek prvo vidi problem u VLASNIKU PSA KOJI NE POSTUJE ZAKON I NIJE STAVIO SVOM PSU KORPU NA GLAVU. TO JE PROBLEM I TAJ ZAKON NE POSTUJU VLASNICI PASA. ISTI ONI KOJI SADA TRAZE DA OPSTINA PREDUZME NESTO PROTIV LJUDI KOJI NE POSTUJU ZAKON I TRUJU PSE. NISU VALJDA DECA KOJA VRISTE DOK SE IGRAJU, KRIVA AKO IH IZUJEDA PAS?! Naravno da ne treba da vuku i cupaju pse,tu su roditelji koji treba da ih sprece u tome, ali sta da rade roditelji sa vlasnicima pasa koji su,recimo, okupirali gradski park, koji je prepun pasa bez korpi, dok njihovi vlasnici ponosno uveravaju kako su njihove zivotinje "bezopasne". Ponavljam, kazniti one koji truju pse, ali mislim da su nam deca vise ugrozena iz razloga koje ja spominjem, a kojevidim, vi izbegavate da komentarisete.

domacin

#37 Re: Re:

2014-11-18 09:38

#29: Snezana - Re:  

 Nikada nisam napustenog psa nazvao dzukelom. Taj ruzan termin, slazem se, upotrebio sam kao opis pasa koje njihovi vlasnici setaju po gradu bez korpe i cesto bez povodca. Kao i opis njihovih vlasnika. Napusteni psi su zrtve i njih treba zastititi kaznjavanjem ljudi koji ih truju, ali isto tako treba kazniti ljude koji setaju pse bez zastite. Zakon je jasan i pocnite da ga postujete!

domacin

#38 Re:

2014-11-18 09:55

#34: -  

 MOLIM KOMENTATORE I POTPISNIKE PETICIJE DA PROKOMENTARISU DEO KOMENTARA GOSTA#34,  U KOME PRIZNAJE DA SE NJEGOV PAS NALAZI NA ISTOM MESTU GDE SE IGRAJU DACA. O OTROVU NA TAKVIM MESTIMA DA I NE GOVORIM, ALI ZASTO PRECUTKUJETE CINJENICU DA VLASNICI PASA NEMAJU NIKAKVU ODGOVORNOST ZA SVOJE POSTUPKE.  problem trovaca ce biti resen, ali ostaje problem pasa bez korpi! zasto o tome ne pisete?

domacin

#39

2014-11-18 10:07

U istom tom Hemogradu koji gost 34 pominje, jedna zena koja vazi za velikog ljubitelja i zastitnika pasa je svojim psima, dok je ona na poslu, potpuno okupirala ulaz u zgradu, te se ljudi i deca boje da u zgradu ulaze. Licno sam se u to uverio. Kako to nije primetio gost34? Zasto imate dvostruke arsine? Zasto ne postujete zakon i svojim ljubimcima ne stavite korpu? Zasto niko  ne komentarise ovaj problem? Da li policija treba da reaguje i kada ste VI u pitanju? Ja mislim da treba i da zato cutite!


Gost

#40

2014-11-18 10:29

Otrov se u Vrscu baca svake godine u ovo doba. Pasa lutalica na ulicama Vrsca ima i previse. Na racunu za komunalije postoji stavka koju gradjani Vrsca placaju dva puta. Bilo bi dobro da se neko pozabavi time i umesto te stavke, da se uvede stavka za azil za zivotinje u nekom iznosu od 40-50din, s' obzirom da ta stavka sada iznosi oko 190din i problem bi bio resen. Obozavam zitovinje i imam labradora, ne mogu da prosetam psa gradom da slucajno ne bi pojeo nesto otrovno i uginuo. Isfrustrirana sam cinjenicom da neko uopste moze da ubije neduzno bice na bilo koji nacin, a pogotovo na ovaj. Svaka cast onome ko se setio da stane na put ovakvom psihopati! Hvala.

Gost

#41 Re: Re:

2014-11-18 10:31

#38: domacin - Re:  

 Moj pas nema korpu, niti cu mi je ikada staviti, sta ce joj korpa, dovoljno je sto je na povodcu. Zasto psi lutalice nemaju korpe?

smrca

#42 Re:

2014-11-18 10:48

#9: domacin -  

 majstore..tebi treba lečenje pod hitno !!!

domacin

#43 Re: Re:

2014-11-18 11:18

#42: smrca - Re:  

 Zasto, Smrco? Sta nije tacno od onoga sto sam rekao?

domacin

#44 Re: Re: Re:

2014-11-18 11:20

#41: - Re: Re:  

 Znaci, nemas nameru da postujes zakon?! A trazis da se isti postuje kada si ti ugrozen. I kome, dakle, ovde treba lecenje?

nikola

#45

2014-11-18 12:02

 

sram te bilo Smrco! A i tebe #41.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#46

2014-11-18 12:40

Žale se kad im detetu daju četvorku u školi, pošto je to, jelte, DISKRIMINACIJA, zašto bi oni onda ikada imali pravo da otruju nedužno živo biće?


Gost

#47

2014-11-18 13:27

Žalosno...

Gost

#48

2014-11-18 13:51

Najteze je doci do covekove svesti, ciniti zlo zivotinjama je lose! Boricemo se sto vise mozemo i ako uspemo da bar jednoj osobi promenimo misljenje i to ce biti veliki uspeh za nase ljubimce.

Gost

#49

2014-11-18 14:09

mislim sledece, da trovacima treba nabiti otrov u usta, da vide kako je to kad si otrovan.....majku im j...m.....

Gost

#50

2014-11-18 14:21

Ovo svakog normalnog covjeka ostavlja bez rijeci zao mije zivotinja zakona nazalost nema nevini stradaju a monstrumu koi ovo radi smrtna kazna