Peticija protiv smanjenja broja strucnih saradnika u skolama

********

#101 Re:

2015-09-21 07:33

#100: -  

Слажем се. И они што су остали са 50% норме, треба да дају отказ, заиста рад за 20 хиљада је више него понижавајући..Друштво психолога и педагога је ишло на састанак са Министром, али без ефекта....била сам на једном састанку психолога и педагога са представницима Друштава, наш предлог је био тужба, аали чини ми се да нема добре воље за то...Ми се сада бавимо да ратујемо са колегама, ко ће где да се убаци, да не остане без посла.,.уместо да се организујемо заједно..али, мислим да од тога нема ништа. Ја ћу да радим на томе да одем из земље...


Gost

#102

2015-09-22 21:21

ova peticija je na mestu a ministre koji donose ovakve odluke treba da se stide btno da dobijaju plate i da povecavaju gradivi a ocito da ih bas briga za decu
1011

#103 Re:

2015-10-04 06:35

#22: -  

 I mene zanima ko ce i po kojim kriterijumima odlucivati jer sam se nasla pre dva dana u istom problemu. I direktor koji je po struci pedagog, kaze da je radno mesto pedagoga starije u skoli, da je to njeno misljenje, da tako treba da bude i bice. I tako je u svim skolama u mojoj okolini jer je to vec dogovor direktora. 


Gost

#104

2016-01-24 10:20

Ne mogu,a da ne primetim da kolege psiholozi isticu vrednost SAMO svoje struke za skolu, dok pedagozi naglasavaju znacaj i jednih i drugih. Na kraju, kako i treba, potpuno ravnopravno i kolegijalno. Na kraju, moram da odreagujem i na tvrdnje dr Ivana Jerkovica, koji na pomalo drzak nacin "proziva" pedagoge da rade posao psihologa, koristeci njihove testove. Nikad u zivotu nisam cuo, ni video da je iko od pedagoga koje znam, a poznajem ih prilicno, koristio psiholoske testove u svom radu, ne racunajuci TIP-1, za koji svaki pedagog ima uverenje koje mu izdaje to isto Drustvo psihologa, ciji je deo i dr Jerkovic. Tako da, ne obavljaju samo psiholozi testiranje prvaka, vec i pedagozi, a s obzirom da obuke i uverenje za koriscenje testa Drustvo psih. prilicno dobro naplati od pedagoga, trebao bi Jerkovic da pazljivije koristi svoje reci, jer vredja pedagoga iznoseci u javnost gomilu neistina na racun, ocito mu omrazene srodne struke.

Protiv sam smanjenja strucnih saradnika, ali i protiv ovakvog razdvajanja i prozivanja medju kolegama psiholozima i pedagozima.
Pozdrav!

Gost

#105

2016-05-03 18:06

Hvala pokretacu peticije'jedno veliko hvala od koleginice iz Prijepolja,jer sam tako tuzna,zivimo u zemlji gde se ne postuje nas trud,nase znanje,gde pitaju a sta to mi radimo...a drzimo skolu na nasim ledjima doduse nejakim.Nisam u stanju da se posvetim ni jednim ni drugim...mkada sam pola zene tamo a pola ovde.Pola/pola strucnog saradnika i sa zaljenjem kazem nisam nigde potpuno.Kao da me i nema....grozno...

Gost

#106

2016-05-04 21:53

Po struck Sam Pedagog.Osecam se osteceno u odnosu na nastavno osoblje.Mi smo pokretaci unapredjenja Rada u skolama,a ima nas po jedan ili pola.

Gost

#107

2016-05-15 11:38

Moramo biti potpuno otreznjeni a ne uspavani pred ovako odgovornim poslovima i zahtevima koje drustvo stavlja pred nas i svakodnevno nas ocenjuje na svim nivoima drustvene lestvice.