Peticija protiv smanjenja broja strucnih saradnika u skolama


Gost

#51

2015-05-27 07:30

Strasno I sramotno! Sta sve nece izmisliti da uniste sistem....prosvetu...obrazovanje....

Gost

#52 nina

2015-05-27 08:23

Ja sam profesor u srednjoj strucnoj skoli, imam samo reci hvale za rad strucnih saradnika, pedagoga i psihologa. One su motor skole!


Gost

#53

2015-05-27 08:50

Zato sto mislim da je suludo uraditi nesto sto iziskuje normalan rad u skoli.

Gost

#54

2015-05-27 09:51

zato što sam ja stručni saradnik u školi koja ne zadovoljava njihove kriterijume od 32 odeljenja što znači da mi preti ukidanje mog radnog mesta ....

Gost

#55

2015-05-27 10:00

Ne samo da ne treba da se smanji broj psihologa i logopoda vec sam za to da se napise peticija da se uvefu obavezni logopedi u svim osnovnim skolama!

Gost

#56

2015-05-27 11:39

Smatram da je psiholozima i pedagozima mesto u školi. Ovu struku ne treba izbaciti iz škola, jer u našem društvu ne postoje institucije van škole koje se bave onim čime se mi bavimo u školi, bez obzira na postojanje Centra za mentalno zdravlje, Centra za socijalni rad ili Centra za profesionalnu orijentaciju. Nećemo biti dostupni deci roditeljima.

Gost

#57 Re: pedagog

2015-05-27 11:48

#8: - pedagog 

 zato sto cak i vi mislite da mozete da glumite psihologa , pravnika i nastavnika znaci da ne znate ni sta oni treba da rade ni sta vi zaista radite.


Gost

#58

2015-05-27 12:16

Smatram da bi smanjenje broja strucnih saradnika lose uticalo na kvalitet obrazovanja i funkcionisanje obrazovnog sistema.

Gost

#59

2015-05-27 13:01

Novim Pravilnikom sam pod velikim rizikom da izgubim posao na mestu stručnog saradnika, psihologa.

Gost

#60

2015-05-27 15:52

Uloga strucnih saradnika je znacajna u skoli, rad sa ucenicima, roditeljima i nastavnicima, uključenost u rad timova. Nije slučajno što većina poziva kada se uključuju novi programi uvek uključuje Ministarstvo prosvete direktore, nastavnika i stručnog saradnika!

Gost

#61

2015-05-27 18:01

Slažem se sa onim što je rečeno u peticiji: definitivno broj učenika ne treba da bude glavni faktor u odlučivanju o otpuštanju stručnih saradnika, a ako je manji broj učenika, to znači kvalitetniji rad stručnih saradnika sa njima, kao i mogućnost za bolji, učestaliji individualni rad i savetovanje đaka.
Nadam se da će Ministarstvo shvatiti koliko su stručni saradnici, pedagog I psiholog (oboje, ne samo jedan!) vitalan deo jedne obrazovne ustanove kao što je škola. Ne usuđujem se da kažem vaspitne, jer taj epitet škola treba da nosi, ali se čini da se taj aspekt gubi upravo zbog toga što (žele da) se otpuštaju ljudi ovih struka - vaspitanje u školi se velikim delom sprovodi od strane pedagoga ("pedagogija - nauka u vaspitanju") i od strane psihologa ("psihologija - nauka o psihi čoveka i o razvoju čoveka").
* Psiholog
Jasminka

#62 Potpisujem i jako sam zabrinuta

2015-05-27 18:47

Zaista ne razumem Srbiju!

Zar baš sada, ovih godina, u ovom periodu - kada se ovoliko povećalo nasilje u porodici, kada vršnjačko nasilje ide čak od osnovne škole i u porastu je, kada drugari u školi snimaju drugare koji maltretiraju svoje vršnjake... Zar sada, kad je najmanje trenutak za to? U eri - u kojoj se za jedan vikend dogodi 20 smrtnih slučajeva - ubistva u porodici... U vremenu kad mladi suprug polije benzinom i zapali suprugu, kad ... Nemam reči!

Baš u ovom trenutku smanjivati broj psihologa /naravno i sve ostalo/, menjati zakon u tom pravcu???? Pa ko će raditi sa tom decom, ko? Roditelji ophrvani brigom i jurnjavom za osnovnom egzistencijom - ni vremena ni volje ni znanja nemaju da to rade, zašto ovako? Pa naopako!

Iskreno, očekivala sam izmenu propisa - u potpuno suprotnom pravcu, tj. - u smeru povećanja broja ovakvih radnih mesta po broju odeljenja, djaka i sl. Zaista, ali zaista sam zatečena ovakvim idiotskim predlogom!!!

Sramota!


Gost

#63

2015-05-27 21:30

Strucni saradnici su neophodni da bi normalno funkcionisao nastavni proces. Mislim da bi smanjenje broja strucnih saradnika znacilo povecanje problema u radu sa decom.

Gost

#64

2015-05-28 04:24

Zbog preopterecenosti poslom strucnih saradnika u osnovnoj skoli!

Gost

#65

2015-05-28 05:11

Psiholog i pedagog, ako su zaista stručni i svoj posao rade s ljubavlju, su od izuzetne pomoći, nama roditeljima, u pravilnom vaspitavanju i usmeravanju deteta. Smatram da bi trebali pokrenuti peticiju za smanjenje broja učenika u odeljenjima ( ne ispod petnaest i ne preko dvadeset ) jer će učitelj, nastavnik i profesor mnogo više moći da se posveti deci i radu sa njima nego kada ih ima trideset i više. Pozdrav.

Gost

#66 Re:

2015-05-28 05:13

#63: -  

 Apsolutno ste u pravu.


Gost

#67 Re: Potpisujem i jako sam zabrinuta

2015-05-28 05:14


Gost

#68

2015-05-28 06:45

Ne može se odlučivati o sudbini jedne ili druge struke bez konsultacije istih... Jer one su naučno zasnovane pa će odluka bez njih biti, najblaže rečeno - smešna...

Gost

#69

2015-05-28 18:56

Zato što se nikako nesme štedeti na deci.

Gost

#70

2015-05-29 08:30

Zato sto deci treba pomoć psihologa i pedagoga, roditeljima takođe, nastavnicima da ne pričamo . Zato sto postoji inkluzija koju nema ko da izvede jer nedostaju nastavnici defektolozi , logopedi , psiholozi

Gost

#71

2015-05-29 19:16

Smatram da su strucni saradnici neophodni u radu sa decom od vrtickih dana do zavrsetka skolovanja.

Gost

#72

2015-06-02 09:15

Nije potrebno stedeti na obrazovanju i strucnoj pomoci skolskoj deci, dugorocno gledano uvek se isplati ulagati u ovu oblast!

Gost

#73

2015-06-03 13:39

Zato sto sam strucni saradnik u osnovnoj skoli i u potpunosti razumem svoju ulogu, te sam posvecena svom pozivu i sigurna da je neophodno ukljuciti i defektologe, a ne ukidati drugog strucnog saradnika. Sta cemo sa inkluzivnim obrazovawem, koji je kako nas ministar rece imperativ?

Gost

#74

2015-06-03 22:11

Имати Агенцију за поморски саобраћај и бавити се бројем стручних сарадника у школама, у најмању руку је бестидно.


Gost

#75

2015-06-04 08:01

Zato sto radim ma mestu sekretara u skoli sa 18 odeljenja i dobro mi je poznat obim posla svih nas koji smo novim Pravilnicima ugrozeni. Sto se tice solidarnosti svih prosvetnih radnika ona je i ovog puta izostala. Sve dok je tako u ovoj zemlji je tesko moguce sta promeniti. Sto ne znaci da treba odustati od borbe.