SPRECITI KRADJU RTS OD 1 JANUARA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SPRECITI KRADJU RTS OD 1 JANUARA


Gost

#1

2015-10-06 11:30

Klasicna pljacka i otimacina, Srbija gladna i bedna a nameti gori od Turaka! Sramota!!!

Gost

#2

2015-10-06 16:37

Glupo je placati tv preplatu...Imam iptv i njima placam hjihove usluge....Za rts me ne zanima placanje....OTIMANJE PARA....

Gost

#3

2015-10-06 17:52

Zato sto ne dozvoljavam da nas pljackaju!

Gost

#4

2015-10-06 18:21

Zato sto vlast pisa po sirotinji i otima na svaki nacin od naroda!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-10-06 19:10



Gost

#6

2015-10-06 19:27

. "Goveda mogu da vuku kola, ali je opasno kada poveruju da znaju put"
Lao Ce


Gost

#7

2015-10-07 06:16

samo zato sto imam kablovsku i vec placam sve, RTS ne gledam

Gost

#8 Re:

2015-10-07 08:11

#1: -  

 EVO STA TRAZE

Uprave Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine utvrdile su, u skladu sa zakonom, kako će izgledati obrazac uplatnice za taksu za javni servis, kao i obrazac zahteva za oslobađanje od plaćanja te obaveze.U ovom trenutku, radi se na ažuriranju baze podataka korisnika koji će od 1. januara ponovo plaćati pretplatu za javne servise, koja će se ovog puta nazivati taksa.

Prema Zakonu o javnim servisima, RTS i RTV bi do kraja godine, a potom i svake sleće, trebalo da građanima dostave 12 mesečnih računa za plaćanje takse za narednu godinu.

Međutim, u javnim servisia očekuju da će to rešenje biti promenjeno u narednim nedeljama, jer bi ovaj sistem naplate ponovo bio neefikasan, piše list "Danas".

Glavni problem je što taksa za javni servis nije prepoznata u Zakonu o taksama, te nije jasno kako će se građani obavezati da plaćaju taksu i kakve će sankcije biti primenjivane za neplatiše. U Zakonu o javnim servbisima stoji samo da će RTS i RTV za neizvršenje obaveze plažanja takse "pokretati postupak naplate u skladu sa zakonom".

Kako ovaj list nezvanično saznaje, u RTS i RTV očekuju da će se zakon promeniti i da će se taksa za javni servis naplaćivati uz račun za struju s tim što ovoga puta ne bi trebalo da bude razdvojeno već objedinjeno u jednu uplatnicu. Takvu odluku očekuju da stigne iz samog vrha vlasti, a građane bi trebalo javno da pozove da poštuju ovu obavezu upravo premijer Vučić.

U Ministarstvu kulture i informisanja kažu da za sada nije stigao nijedan zahtev za promenu Zakona o javnim servisima, te da ostaje sve kako se predviđa zakonom koji je usvojen prošle godine, koji propisuje da visina takse ne može iznositi više od 400 dinara, a da odluku o iznosu donose upravni odbori RTS i RTV zajednički.

Obveznik je dužan da taksu plati do petog u mesecu za prethodni mesec, a na sve blagovremeno neizmirene obaveze obračunavaće se kamata


Gost

#9

2015-10-07 08:56

Ja vec placam telekomu racun za kablovsku pa ne vidim zasto bih placala dodatno rts-u.

Gost

#10

2015-10-07 09:41

Jer u eri digitalne televizije vec jednom placam istu preko box paketa,uz to mislim da treba uvesti skremblovanje i da ukoliko ne zelimo gledanje rts-a bude iskljucen kao i placanje istog!

Gost

#11

2015-10-07 10:08

Ja rts negledam zato što nemam šta da gledam. Na drugom programu nema nista sve neke dosadne emisije. Na prvom programu gledam serije koje sam gledao kad sam bio mali i to najgledanije tada u to vreme. Sve serije koje su bile najgledanije rts je od njih reprizirajuci napravili da su sada najdosadnije. Trenutno se emtuje vruć vetar koji je repriziran ko zna koliko puta. Negledam više, prebacujem kanal. Emituje se Beogradska hronika i satima o problemima Beograga, o bus turs, o pukloj cevi na Bežaniskoj kosi, o Beogradu na vodi i. t. d. Muka mi je od vaših problema neka se uvede Beogradjanima taksa jer se o njima priča. Šolitičke intrige koje su nas ukopale dva metara pod zemljom da nemamo još malo šta da jedemo. Daljinjso grejanje gde nas komunalci pljačkaju, struja koja je povećana cena, voda, hrana koju jedva skupimo neki dinar da bi preživeli. Odrasla deca od 41 i37g bez posla, bez porodice, bez nartaliteta. Dok ja budem živ imacemo nekako za hranu medjutim teško. SADA VI DA VAŠOM TAKSOM NA RTS A NIŠTA NEPRUŽATE... ISKLJUČITE PRPGRAM ONIMA KOJI NEŽELE DA GLEDAJU RTS. NEMOJTE NA SILU DA NAMETNETE LJUDIMA NESTO ŠTO NEŽELE. MISLIM DA ĆE VLADI PREOVLADATI ZDRAV RAZUM I RAZUMETI OVAJ NAPAĆEN NAROD

Gost

#12

2015-10-07 11:35

Upravo zbog onog sto ste vec naveli. Neka drzava meni omoguci sretstva sa kojima cu to da platim i platicu.

Gost

#13

2015-10-07 12:28

Mislim da je sramota otimati narodu i ovo malo novca sto zaradjuje. A izmedju ostalog ima nas koji bismo se odrekli pracenja tih TV kanala. Samim tim sto nemamo mogucnost izbora zelimo li da pratimo njihov program ili ne a moramo da placamo to je OTIMACINA.

Gost

#14

2015-10-07 12:31

fali im para za putne naloge, moja pok majka je radila kao honorarac i nastradala zbog krupne ribe, koja narodu zeli na pokvaren nacin da guli kozu s ledja, znam da bi moja majka isto ovo uradila i osecam moralnu obavezu da stanem na put tome, i sprecim da narod trpi njihovo bahanalisanje
RTS-u nemojte da progovorim sta se radi u vasoj kuci!!!
PUTNI NALOZI, BLAGAJNA RTS, MATICNI BROJEVI I OSTALO, necu da cutim makar me uhapsili zbog jezika, ali za pravdu cu da poginem!!! U bombardovanju sta je rekao Milanovic, ko napusti svoje radno mesto neka dodje po knjizicu, a znali ste tu noc da ce biti u Takovskoj pogodjena zgrada, za strane novinare je bilo strelica ko gde ide za izlaz, samo nasi golubovi nasa mladost je stradala, moj drug Sinisa je te noci poginio. BRANIM SVE OD ZLA- A ZLO STE VI!!!!


Gost

#15

2015-10-07 13:49

Zato sto drzava iz svog budzeta treba da placa drzavnu televiziju.
Ako nece ili nema para neka je proda.

Gost

#16

2015-10-07 13:51

zato sto je to cist lopovluk od strane rts-a niko me ne pita da li gledam tu televiziju vec samo daj pare za lezilebovice


Gost

#17

2015-10-07 14:10

Zato sto je dosta pljackanja naroda...

Gost

#18

2015-10-07 14:21

ne gledamo RTS.......

Gost

#19

2015-10-07 14:25

RTS ne gledam ni minut u toku dana, pa mislim da je bezmisleno placati bilo kakvu taksu ili pretplatu za ovu televiziju. Potpuno podrzavam ovu peticiju.

Gost

#20

2015-10-07 14:33

Ne zelim da placam neradnike kojih je preko 3000 tamo!!! A placam kablovsku TV koja ukljucuje i RTS?! Besmisleno...Nemam nameru bre!


Gost

#21

2015-10-07 14:39

Нека наведу и један разлог да плаћам РТС? Ако је јавни сервис грађана Србије, што грађани Србије не учествују у програму, шеми, раду РТС? Зашто građani немају увид у плате радника РТС? Зашто се непитају грађани Србије шта желе а шта не да гледају? Већина грађана је потписала уговор са неким кабловским дистрибутером, ако њима плаћамо, зашто да плаћамо и РТС, јер сигурно и они плаћају РТС месечно преузимање свих три или четири програма и најважније сваки канал може да се скремблује, ко неце да плаћа РТС нека га скремблује и нема гледања.Мада какве програме имају и треба их скрембловати.Сем јутарњег програма (Душицом Спасић :-)) све остало је за гашење.


Gost

#22

2015-10-07 14:48

Nek se obrate Telekomu,njima VEC placam gledanje RTS-a .
ogi

#23 Re:

2015-10-07 14:48

#21: -  

 svaki ti je na nestu u grckoj je ukinuta drzavna televizija samo to nasi nece da kazu


Gost

#24

2015-10-07 14:50

Zbog parazita partijskih

Gost

#25

2015-10-07 14:51

Ostade mi još koji dinar. Ups!!! Što ne držah jezik za zubima.