PODRŠKA IZGRADNJI NOVOG MOSTA NA DUNAVU KOD BAČKE PALANKE


Gost

#1

2015-10-09 06:09

zato sto je taj most zaista potreban svima nama

Gost

#2

2015-10-09 09:00

Taj most je zaista potrban za dobro naroda !

Gost

#3

2015-10-09 10:51

Zato sto nam je taj most potreban,i ja sam poreklom iz Backe Palanke i lakse bi mi bilo da idem lod svojih.

Gost

#4

2015-10-09 14:06

Jsam polu sremica vezana sam za srem srcem, pa smo kupili zemlju tamo radimo i odlazimo skoro po nekoliko puta nedeljno .Opterecenje su nam granice cekanje i ogranicen prenos stvari a samo nas od kuce deli 10km do imanja za nekih 10m mi putujemo i do 60m .Zelimo da i nasa deca odlaze i zainteresuju se za poljeprivredu a razocaraju se cekajuci na granici.MOST

Gost

#5

2015-10-09 14:06

Odgovor je jednostavan za one koji su upoznati sa problematikom !
Narodu iz sela Nestina i Vizica bi Backa Palanka, kojoj pripadaju, u koju moraju zbog osnovne i srednje skole, zbog posla , lekaru, sudu, maticnoj opstini i sve drugo, bila na 10-tak minuta od kuce , a ovako prelazeci 8 granicnih prelaza do Palanke i nazad potrebno je vozilom najmanje od pola sata do sat u jednom pravcu i to samo kada nema guzve na gran.prelazima . A kada zablokira inform.sistem na hrvatskom gran.prelazu , sto je cesto u poslednje vreme ili kada je guzva za vreme vikenda , ljudi iz ovog sela u kolonama vozila nepotrebno gube vise sati dnevno za putovanje do mesta udaljenog samo 10-tak km! Za ovo putovanje je cak potreban pasos (4.000 dinara) , koji se pecatira pri svakom prelazu , tako da onome ko skoro svakodnevno prelazi zbog posla, skole i drugo potrebno je vise pasosa godisnje , narodu koji svakako nema novca . Takodje ovaj narod, zbog granica, ne moze da prevozi vecinu stvari iz Palanke do kuce i obrnuto . Ne moze da vrsi i koristi razne usluge vezane za Palanku, koje bi mogli koristiti bez ikakvih teskoca samo kad bi postojao taj drugi most. Sve sto im je potrebno, a ne moze preko granice, moraju potrazivati u udaljenim mestima : Beocinu (ako ima) , Novom Sadu, Sr.Mitrovici ... Okolni put do Bac.Palanke je mnogo duzi. Skelom oko 60 km i to samo danju , a okolo preko N.Sada duzi za oko 100 km u jednom pravcu ! Ovaj narod je "odsecen od sveta" kojem pripada , a mora prolaziti kroz drugu drzavu, iako im to uopste nije zelja, ni cilj . Ni prijatelji i rodbina sa druge strane obale im zbog ovih razloga nisu nimalo blizu !
Pored njih , ovaj novi most , mnogo bi znacio onima koji imaju vikendice sa druge strane obale i mnogo veca paznja bi se usmerila na citavu Frusku goru od strane gradjana sa druge strane obale.
Novi most bi spojio i vise priblizio citavu Backu sa Sremom , sa autoputem (Beograd-Zagreb) , sa BIH , zapadnom Srbijom, Crnom Gorom... i time bi mnogo efikasnija bila trgovina , prevoz, saobracaj, turizam i sve ostale grane u nizu .
Pored resavanja zivotne nevolje ljudi iz pomenutih sela, ovaj novi most bi za Bac Palanku i okolinu sa ovom polovinom Srema imao toliko uzajamnog znacaja da se o tome moze do sutra pricati ...
Bio bi rastereceniji od prolaska teretnih vozila grad N.Sad i Bac.Palanka ...
Iz navedenih i drugih razloga ovaj novi most je od izuzetnog znacaja i njegovu izgradnju treba da podrzi svaki gradjanin .
Neophodna sredstva za to nisu mala, ali se mogu izdvojiti , kao sto se izdvoje za mnogo stvari koje nisu u tolikoj meri znacajne, a ja bih PREDLOZIO cak i ako bi nedostajao deo sredstava da se obezbede kreditom koji bi se vratio ubrzo privremenom NAPLATOM PUTARINE , sa sto minimalnijim i prihvatljivijim iznosom, koji ne bi u tolikoj meri stetio ljudima koliko bi im pomogao .
Nisam iz pomenutih sela , ali saosecam sa ljudima iz tih naselja, pogotovo sto tamo ima trenutno dosta veoma dobrih osoba koje poznajem .

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-10-09 15:14



Gost

#7

2015-10-09 16:11

zato sto most ima dobru perspektivu

Gost

#8

2015-10-09 17:33

Najbolje sto se moze napraviti za narod koji zivi u tom kraju.....a i za nas dodjose :)

Gost

#9

2015-10-09 19:06

Da bi lakše i brže dolazili do Palanke a i kraći put je do Novog Sada

Gost

#10

2015-10-10 06:38

Zato sto je most neophodan za normalno funkcionisanje ovog regiona kako Sremskog tako i Backog.

Gost

#11

2015-10-10 06:38

Ovo je trebalo odavno učiniti.Jasno je da žiteljima Neština predstavlja veliki problem što svakodnevno prolaze četiri granična prelaza.Pri tom za njih važe carinski propisi svake države čiji granični prelaz prolaze.

Gost

#12

2015-10-10 08:15

Peticiju sam potpisao zato sto mislim da je ispravan korak sagraditi most koji ce spojiti Srbiju sa Srbijom. Zato sto imam bivsu koleginicu koja je bas imala muke sa tim prelaskom a ja se saosecam sa njom. I imao sa druga iz srednje skole koji se suocavao sa istim problemom. Zato sto uvidjam donekle koliko bi to pomoglo mnogima. Zelim vam srecu da se to realizuje.

Gost

#13

2015-10-10 14:54

Nedavno zatvaranje granicnih prelaza Principovac 1 i 2 bez ikakvog valjanog razloga,nego cisto iz obesti,a toga ce biti i ubuduce,je samo jedan u nizu razloga,da se novi most izgradi. Potpuni apsurd je da mi iz Srema da bi otisli u svoj grad,B.Palanku,moramo ici sa pasosem i granicu prelaziti dva puta.Ima jos puno i drugih razloga.

Gost

#14

2015-10-10 15:04

Zato sto je taj most prekopotreban kako backoj tako i sremskoj strani.

Gost

#15

2015-10-10 17:20

Veoma pametno a i taj most je preko potreban mestanima dva sela!

Gost

#16

2015-10-10 20:50

Zato što su mostovi uvek spajali ljude i donosili dobrobit za državu i građane...

Gost

#17

2015-10-11 08:10

Konačno treba spojiti dve obale u svojoj državi a ne da se ljudi lomartaju preko dve granice da dođu do opštine

Gost

#18

2015-10-12 20:45

Izgradnjom tog mosta Bačka Palanka neće više biti slepo crevo Južne Bačke.

Gost

#19

2015-10-13 08:11

Zato što se još uvek dobro sećam kako je bilo teško putovati skelom u školu, zato što ima mnogo ljudi koji moraju kod lekara u Bačku Palanku, u opštinu, u socijalno, mnogi su primorani da višak proizvoda prodaju na pijaci da preživeli a preko hrvatske roba ne može da se nosi, zato što ribu kupljenu u Palanci ljudi ne mogu da pronesu preko granice... Konačno zato što se mora svakodnevno proći kroz Hrvatsku da bi se išlo na posao!

Gost

#20

2015-10-18 14:12

Potpisao sam peticiju za izgradnju novog mosta na Dunavu kod Backe Palanke zato sto roditelji moje supruge i njeni ostali rodjaci zive u Sremskoj Mitrovici pa bi nama putovanje bilo brze i lakse jer ne bi smo morali da prelazimo preko Hrvatske teritorije a pogotovo skelom preko Dunava Banostor-Begec ako Hrvatska zatvori granicu.

Gost

#21

2015-10-20 10:36

Ovaj most je stvarno potreban
mr Miloš 1985

#22

2015-10-21 13:20

To bi bila direktna veza graničnog prelaza Sremska Rača sa Bačkom Palankom, a da se ne priča koliko bi to bilo važno za priključenje na put prema Somboru i dalje granici ka Republici Mađarskoj. Samim tim i sela u Sremu, kao što su: Bosut, Kuzmin, Erdevik i Vizić bi dobila na značaju, to praktično znači njihovo spasavanje od sigurnog demografskog propadanja koje bi u narednih 25 - 30 godina sigurno usledilo. Podizanjem značaja puta i većim prometom vozila bolje bi radile trgovine mešovite robe, odmah su potrebni i kafići, autoperionice, vulkanizerske radnje, automehaničarsko-električarske radnje, benzinske stanice i još mnogo šta, a to znači POSAO ZA MLADE PORODICE, kao osnova ostanka i opstanka na seoskim sredinama. Pored navedenog vrši se rasterećenje puta preko Iriga i Iriškog venca, kao i činjenica da je ova ruta puno bolja i sigurnija od "Partizanskog puta", preko Divoša, Sviloša i sl. Zašto Edrevičani, Kuzminci, Divošani, Čalmanci, Kukujevčani ne bi radili u Bačkoj Palanci ili selima te opštine i obratno, a živeli i dalje u svojim selima? Značaj i za Opštinu Šid je velik i nemerljiv, Šiđani bi išli u pokrajinski centar      ( Novi Sad ) bez prelaska granice dva puta, što znači lakše studiranje, kao i bržu i veću trgovinu između Bačke i Srema. Smatram da je ovo PROJEKAT OD DRŽAVNOG ZNAČAJA i da bi ga trebalo podržati i svu ovu priču podići na jedan ozbiljniji nivo. Ako postoji neki fond da se uplati koji dinar za taj projekat, verujte evo ja ću prvi da pružim koliko mogu. Jedan čovek je ništa ali milion ljudi voljnih da pomogne svojoj državi i pokrajini je velika stvar. zar ne?


Gost

#23

2015-10-22 06:41

Dolazim cesto u Backu Palanku a rodjena sam u Martincima kada prelazim granicu uvek nas bezveze nesto pitaju i dobijem u jednom pravcu 4 pecata i nazad 4 pa mi je pasos brzo pounjen sto kosta, a put kroz frusku goru nije najbolji jer je preopterecen i putovanje je duse i pod stresom

Gost

#24

2015-10-23 12:04

Sjaaaaaaaaaaaaajno!

Gost

#25

2015-10-24 18:27

Hvala bogu da se napokon Neštin spoji sa Bačkom Palankom pa da tom narodu u Neštinu bude bolji život...nadam se da će se to desiti vrlo brzo...