Ukidanje atesta za zatamnjena stakla ili smanjenje troskova istog


Gost

#1

2015-10-10 17:17

Klasican harac, glupa drzava koja udara poreze na sve moguce. Sta njima smetaju nasa zatamnjena stakla? Svasta

Gost

#2

2015-10-10 17:33

Ne znaju vise gde da otmu pare!!! Registracija 26.000??? Pa zamislite samo da u Nemackoj prosecnom necmu uzmu celu njegovu prosecnu platu za registraciju njegove prosecno stare mecke! Pa gorela bi nemacka
Marko

#3 Re:

2015-10-10 17:37

#1: -  

 Neka granica mora da postoji to se slazem ali su stvarno preterali. Vozim sa 60% zatamnjenjem svaki dan i nikada zbog folija nisam imao problem u saobracaju. Nocu vidim kao i bez folija 


Gost

#4

2015-10-10 17:47

Zbog toga sto nisam u stanju da izlazim na kraj sa besmislenim nametima koje sprovodi ova nazovi vlada u ovoj banana republici. Nikakvu alternativu ne ostavljaju, jednostavno na j**u kako stignu. Danas RTS taksa, folija za stakla...sutra ce uvesti reatest na reatest, putarine ce nam naplacivati po sistemu Alvirovic approved, placacemo porez na internet brzi od 25 mbps...i tako...Dajte ljudi malo organizacije, pokazimo im da nas svakako ima vise!

Gost

#5

2015-10-10 17:48

Nemam ništa protiv samog atestiranja prepravki na vozilu, ali mi strašno smeta "dranje" naroda. Vozni park nam je u proseku star 25 godina, a država nam uzima kao da svi menjamo kola na 6 meseci. Kako neko sa platom od 200-250 evra i dvoje, troje dece u kući da odvoji 15.000,00 za atest, a pre toga još 90+ uvra za zatamnjivanje? Folije su tu prvenstveno da olakšaju boravak u vozilima po letnjim vrućinama i zbog bezbednosti u slučaju pucanja stakla.
Uostalom, nisu li prošlim pravilnikom naglasili da za zadnja stakla ne treba atest???

Gost

#6

2015-10-10 17:50

Lopovluk i otimacina !za ovakav i slicne namete narodu Srbskom treba krenuti od pocetka a ne od kraja,poso,plata ......pa. tek onda pretplata za tv koju niko negleda i sveostalo.

Gost

#7

2015-10-10 17:57

Zato sto ne moze da se zaradi,koliko njima treba da se plati. Prvo dozvole sve narod plati zatamljivanje,a sigurnost i prijatnost je mnogo bolja sa folijama. Tako je i sa gasom bilo pa sad hoce ateste.

Gost

#8

2015-10-10 17:57

daj te nam plate kao sto su u svici i nemackoj pa ce mo platiti ocete evropske standarde bez evropskih plata e pa ne moze

Gost

#9

2015-10-10 18:12

Volim naknadno zatamnjena stakla jer su vise nego korisni a na kraju i daju poseban smek autu. Dakle Uv zastita, brze hladjenje auta i u slucaju pucanja stakla ostace u komadu.

Gost

#10

2015-10-10 18:24

Svaka cast ,slazem se sa ovim i mislim da nam oni samo izvlace pare ,a ne razmisljaju koliko se neki ljudi trude i zadnji dinar daju za ono sto njima predstavlja zivot ,a to su kola... Nije dovoljno i ovako sto podizu cene ,pa sad ajde i za ovo... Stvarno sramota,a vama svaka cast na peticiji...

Gost

#11

2015-10-10 18:30

DOSTA BRE!!!!!
mk3 GTI
Gost

#12

2015-10-10 18:31

Cista glupost, drndaju narod da bi dopunili budzet jos kako znaju i umeju, sta njih briga koliko ko zatamni stakla?! Policija kad te zaustavi svakako spustas staklo ili otvaras vrata! Moja privatnost je moja stvar, da li ce neko da me gleda ili ne! Ne postoji adekvatan izgovor ZASTO zabraniti i ogranicavati stepen zatamnjenja! Sto se soferke tice tu treba da postoji ogranicenje neko. Moj je nazad 95% a napred 70% zatamnjen i savrseno vidim u svim uslovima jer je takva tehnologija folije i ne ugrozavam se nikako, i ne pada mi na pamet da menjam. Pritom klima bolje leti radi, ladovina je, UV zastita 99%, cuva se crni enterijer...


Gost

#13

2015-10-10 18:31

Jer su troskovi nerealno veliki i jer je to jos jedna izmisljotina oporezivanja siromasnih gradjana Srbije koji jedva skupe za registraciju!

Gost

#14

2015-10-10 18:32

trebalo bi da se kontrolise al ne bas toliko da se uzima novac od naroda nesto simbolicno da bude nebi niko ni obracao paznju

Gost

#15

2015-10-10 18:33

Pljacka ! Dokazano da tamna stakla nisu stetna.
Ovo samo moze u zemlji Srbiji!

Gost

#16

2015-10-10 18:59

Razumljivo je da se uvede kontrola i da se ne koriste bilo kakve folije koje mogu uticati na bezbednost u saobracaju i s tim u vezi da treba da postoji neka provera porekla folije,ali ali atestirati i placati npr nemacke folije je cisto uzimanje vremena i novca.

Gost

#17

2015-10-10 19:02

Lopovska drzava..samo gledaju kako da sjebu ovaj narod

Gost

#18

2015-10-10 19:04

Stop tiraniji !!!

Gost

#19

2015-10-10 19:10

Jos jedan harac ne vodi nicemu

Gost

#20

2015-10-10 19:35

Preskupo naplacivanje usluga. Nema smisla...


Gost

#21

2015-10-10 19:56

Zato što se u celom svetu na zatamnjivanje stakala gleda sasvim normalno-ako ne ugrožava bezbednost OK je. Smejaće nam se ceo svet i svi proizvođači automobila ako svako bude tražio odobrenje! Sramotno i bedno, bukvalno pljačka nesposobnih "stručnjaka"
V496

#22

2015-10-10 20:00

DA SE ZAPITAMO STA JE SLEDECE!!!

OCEMO LI PLACATI POREZ NA DECU, NA PSE, VAZDUH, ZARAD CEGA, HOCU DA ZNAM GDE TE PARE IDU-KOME?

NIJE NAM BILO DOSTA NEMASTINE KROZ OVE GODINE RATOVANJA, PUSTITE NAS DA POCNEMO SA ZIVOTIMA I BAR MALO UZIVAMO U ISTIMA.

KADA SE PRICALO O POSKUPLJENJU REGISTRACIJE-OSIGURANJA VOZILA, CUTALO SE I DOVELO DO SLEDECE STAVKE... 

NEKA SVAKO VOZILO U PONEDELJAK U 8H ISKLJUCI MOTOR U ZNAK PROTESTA, NA MESTU GDE SE NADJE. 

NEKA TO BUDE PRVO UPOZORENJE....A NADAM SE DA CE I OVA PETICIJA DA ZAZIVI.

SLEDECA JE ORGANIZACIJA IZMEDJU AUTO KLUBOVA KOJI SU DUZNI DA ZASTITE INTERESE SVOJIH CLANOVA, DA IZADJEMO NA ULICE I BUDEMO DOVOLJNO GLASNI I BLOKIRAMO CEO BEOGRAD DOK SE NE SMANJE ILI UKINU OVI SILNI NAMETI NA AUTOMOBILE-REGISTRACIJU, DA ISTI BUDU U SKLADU SA NASIM STANDARDOM - PLATAMA...

A DRUGA STVAR, AKO JE ZAKON VEC TAKAV, ONDA NEKA VAZI ZA SVE, HOCU DA VIDIM CELO SVAKOG POSLANIKA I DRZAVNOG FUNKCIONERA KOJI SE VOZI U ZATAMLJENOM AUDI-U. ;) STO SU ONI BOLJI OD MOJE DECE, AKO MOJA DECA MOGU DA IZDRZE SUNCE  BEZ FOLIJA NA +50, MOGU I ONI MALO DA SE OSUNCAJU, MANJE CE PARA UZIMATI IZ BUDZETA ZA SOLARIJUME ;)

OVO JE SRAMOTA ZA SRBIJU I NJEN NAROD. CCCC


Gost

#23

2015-10-10 20:32

Do sad su krali na registraciji,pa poceli na plinske uredjaje sta sad nece naci da sirotinju jos vise ne ojade.Tamnjenje nije jeftina stvar da bi neko jos dodatno radio i platio kao neki atest.Ako je tako zabranite proizvodnju vozila sa toniranim staklima,njima ne treba atest a zatanjena su.Takodje ne postoji razlika u fabricki tamnjeno i naknadno,crno je crno!

Gost

#24

2015-10-10 21:11

katastrofa od drzave

Gost

#25

2015-10-10 21:12

poznajem ljude koji su ulozili i po 20 000e u svoje automobile i sada ce oni da daju isto toliko za njihove neke takse...pa uzecu probne table i voziti sredjen auto kad mi se cefne :D jetinije mi one izadju nego njihove takse