Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1376

2015-10-31 18:43

Jer sam,pre svega,roditelj i covek.Samo se nadam da ce sve ovo imati dovoljno odjeka.Samo hrabro i napred.

Gost

#1377

2015-10-31 18:54

Imam dva sina jedan ima 21god. a drugi 12god. Zivimo u surovom vremenu gde se roditelji bore da prezive i deci da obezbede materijalne stvari ali ne stizu da ih vaspitavaju. Jako me je potresla prica ovog decaka kao majku i roditelja kome su deca nesto najvrednije na svetu. Neka ih bar zakon zastiti.

Gost

#1378

2015-10-31 18:59

Vec vise od 20 godina,kako ja znam,nasilje u osnovnim skolama u Srbiji sve vise uzima maha.Deca nam nisu sigurna i niko nista konkretno ne preduzima da se to zaustavi.I sama deca su agresivnija od ranijih generacija .Samo ako je neko dete drugacije,uspesnije ili se istice u odnosu na ostalu decu,vec ima problem.Konkretno moj unuk ima crni pojas u karateu.Deca iz skole ne veruju ili hoce da se uvere.Kako?Pa zna se!Mora da im to i dokaze tako sto mora nekoga da prebije.On to ne zeli ni u kom slucaju i prica im da svoje vestine sme da koristi samo u slucaju samoodbrane.Nasli su se nekoliko mangupcica koji su hteli da isprobaju njegove vestine.Morao je da se odbrani.Nije nikog mnogo povredio.Povredjena sujeta dece zove u pomoc stariju bracu i rodjake.Posto nastavnici nisu adekvatno reagovali prvi put a ovi veci napadaju dete van skolskog dvorista,dobijaju i oni po nosu.Moja cerka i unuk su pod stalnim stresom vec 3-4 godine.I nikom nista.Ja se bojim da mi neko dete ne ubije kad vec ne moze da ga prebije.Sva sreca za moju decu sto dolaze kod mene u Nemacku da zive.
A sta da decom koja su dole.Nesto mora definitivno da se uradi po tom pitanju.HITNO!!!

Gost

#1379

2015-10-31 19:04

Da se sve skole zovu "Skole bez nasilja"...da roditelji budu u potpunisti upuceni u to sta se u skoli dogadja.
ZAUSTAVIMO MOBING U SKOLAMA ! JER U NJIMA JE BUDUCNOST SRBIJE"
Zastitimo nasu decu zajednickim snagama, ne okrecite ledja vec reagujke..odmah , kako znste i umete!
ZA "ALEKSIN ZAKON"!!!!

Gost

#1380

2015-10-31 19:19

VEOMA MI JE VAŽNO,KAO RODITELJU, DA SE NA SVAKI NAČIN SMANJI NASILJE MEĐU MLADIMA A NAROČITO U ŠKOLAMA.
Ita Novi Sad

#1381 Re: корида

2015-10-31 19:25

#16: КОРИДА НОВИ САД - корида 

 Uz Vas sam u potpunosti, stop ciganskom teroru, pružimo otpor i nemoj mo se libiti da kažemo i pokažemo šta osećamo prema ciganima koji teroriš i koji se odmah ograđuju pozivanjem na zaštitu manjina.

 


Gost

#1382

2015-10-31 19:30

Potpisala sam peticiju iz razloga što mislim da ni jedno dete ne treba da trpi vršnjačko nasilje. Treba da se osvestimo i da preduzmemo konačno nešto u vezi toga, jer sve više je nasilja i u školama, a i oko nje.

Gost

#1383

2015-10-31 19:41

Zbog nedostatka odgovornosti kao i svesti o nasilju. Veoma je vazno pojacati jedno i drugo , a to je moguce zakonskim aktima koji bi regulisali i drugaciji odnos prema maloletnim izgrednicima i mere preventive.

Gost

#1384

2015-10-31 19:48

Da li je nakon svega komentar uopste potreban

Gost

#1385

2015-10-31 19:51

Zato što i moje dete i ceo njegov razred trpi zlostavljanje od strane romskog dečaka, ceo prvi razred i sada je sve nastavljeno u drugom i niko mu ništa ne može. Zaštićen je kao beli medved, a naša deca trpe i nemoćni smo i mi i oni, i učiteljica....Šta će da radi kad bude stariji, veliko pitanje.

Gost

#1386

2015-10-31 19:52

mi smo lmali isti slucaj sa nasim sinom osnovnoj skoli.srecom saradnjom direktora slucaj je resen bez vecih komplikacija...

Gost

#1387

2015-10-31 19:54

Treba kontrolisati svoju decu i biti sigurno da ih niko ne dira i da nikog ne diraju... Da se ne bi desavale nesrece...
ogorčena i nemoćna

#1388 Re: Re: корида

2015-10-31 20:04

#1381: Ita Novi Sad - Re: корида 

 Eto ja nisam imala hrabrosti da napišem da moje dete i ceo razred teroriše ciganče, nego romsko dete. Znam ih vrlo dobro,imaju svoje naselje u blizini škole i ako neko dirne njihovo dete dodje cela cigamala da linčuje . A mi mučeni ćutimo, pričamo deci da se sklone,da im ni slučajno ne kažu cigani, mada se oni međusobno tako oslovljavaju i psuju. Teror je prava reč za ono što oni rade u školi u Mirijevu. Uprava slaba i misli da treba njih uvek da štiti(manjine i slične gluposti), dok oni našu decu nesmetano zlostavljaju.


Gost

#1389

2015-10-31 20:14

Zato što se moraju zaustaviti bahate siledžije,a posebno dok su maloletni,jer ih je lako prepoznati,još dok su u vrtićima,a da ne pričamo o osnovnim i srednjim školama.Probajmo zakonom da se oslobodimo ovakvih,a ako ne uspemo tako,onda na silu ,odgovorimo silom.Ima nas normalnih koji bi se efikasno oslobodili retardiranih novokomponovanih ćelavaca,navijača i sličnih spodoba koji prete da zavladaju Srbijom.Sankcionišimo takve dok su još u školama,i vratimo normalnoj deci osmeh na lica.

Gost

#1390

2015-10-31 20:24

Zbog sve dece koje vise nema,a koje su vrsnjaci oterali u smrt.

Gost

#1391 Aleksa Janković

2015-10-31 20:32

Hvala je malo, više od toga suvoparno i opširno.

Sve što smo imali da kažemo rekli smo tada, prosvetnoj inspekciji, policiji, a onda na sudu, a onda Zaštitniku građana, a onda i  unutrašnjoj kontroli MUP-a, a onda novinama...morali smo jer su nas umalo sprečili da do suda uopšte dođemo a samo smo hteli da dokažemo, a onda drugim novinama, trećim, televiziji....a onda posle tri godine opet televiziji, novinama...Dokazano, presuđeno, postupano,osuđeno....a oni svi i dalje na svojim radnim mestima, ne baš - malo se napredovalo ! A njega nema...bol se onaj neizdrživi svaki put vrati kad pričamo o tome, neka...to je sine u tvoje i za tvoje ime, to je sine za tvoje sestre, za svu decu i njihove roditelje, nastavnike...

Hvala Vam dobri ljudi !

 

Dragana i Bojan, Aleksini roditelji


Gost

#1392

2015-10-31 20:42

Potresena sam emisijom i sudbinm Aleksinom.Strašno je da škola dozvoli ovakvo maltretiranje dečaka.Suspendovati direktorku, psihologa,pedagoga razrednog starešinu i školski odbor. Ovo je sramota najblaže rečeno.Neka na duši nose grh svi koji su ćutali i zanemarivali Aleksinu agoniju.Što prer doneti zakon koji će biti rigorozan za roditelje delikvenata i prosvetara koji su odgovorni za nepreduzimanje adekvatnih mera. Katarina.

Gost

#1393

2015-10-31 20:48

Zašto što sam slučajno u kg. u prisustvovao linču jedne porodice zbog saobrajćajke u cigan mali od strane roma. Ista priča 100 njih na bračni par sa detetom iz Požarevca. Ubiše boga u njima. Jedva smo ih spasili. Samo biju zavrat da ih ne vidiš kao hijene. Ja lično gledao. Dodje milicija i ništa. Bilo je to pre15.ak gog. Pamtim kao juče da je bilo. Setite se Danilovgrada? I silovanje devojčice? Oni su to svojski rešili

Gost

#1394

2015-10-31 20:49

Zato sto se jedan mladi zivot ugasio, a nista nije preduzeto. Nezadovoljna sam ...

Gost

#1395

2015-10-31 20:57

I sama sam bila žrtva vršnjačkog nasilja, žao mi je što skotove nisam tužila sudu. Možda na ovaj način nadoknađujem propušteno.

Gost

#1396

2015-10-31 21:17

Da bi se zaustavilo naselje kako u OS tako i u srednjim skolama

Gost

#1397

2015-10-31 21:20

Zato sto se ovo i dalje dogadja svuda

Gost

#1398

2015-10-31 21:31

Svako ima pravo na zivot i treba ga ceniti i voleti. To sto se desava samo je odraz drustva u kome zivimo, gde su uzori nepoznati likovi iz rijaliti programa (starlete,kriminlci i ostali anonimusi), gde je najprodavanija knjiga na sajmu modne blogerke, da se zapitamo gde nam je svest, i ako tako razmisljamo nasilja ce biti i dalje. Menjajuci sebe , menjacemo i druge.

Gost

#1399

2015-10-31 21:37

Svaki zakon koji bi mogao da smanji vršnjačko nasilje podržavam.

Gost

#1400 Re:

2015-10-31 21:37

#1: -