Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#601

2015-10-30 06:04

Zato sto je krajnje vreme da se stane na put vrsnjackom nasilju i da se bezbednost dece vise ne dovodi u pitanje.Treba poostriti zakon do te mere da vise nikome ne padne na pamet da nekoga maltretira..

Gost

#602

2015-10-30 06:07

Za bilo koju odluku ,premijer dodaje uvek"za bolju budućnost naše dece".Stanimo na put zlostavljanju dece najstrožim kažnjavanjem onih koji u tome učestvuju i prikrivaju kako premijerove reči nebi bile samo prazna fraza!

Gost

#603

2015-10-30 06:08

Zato sto ne podrzavam nasillje i stvarno mi je zao sav bol sto je Aleksa preziveo .

Gost

#604

2015-10-30 06:10

To je trebalo odavno da bude uvedeno. Jeste, mnoge skole su potpisale razlicite papire vezane protiv naselja u skoli, ali se ne pridrzava svaka skola toga. Nadam se da ce ovo da ima veliki uticaj na sve, i da ce nasilje u skolama da se ukloni, ili bar smanji.

Gost

#605

2015-10-30 06:24

Zelim da se sprece ovakve stvari ali zakonskim putem.Imam dete u skoli i nezelim da ga neko kinji a isto tako ni da uzmem ja pravdu u svoje ruke i odem u zatvor vec drzava da uradi svoje.PODRSKA ZA ALEKSIN ZAKON

Gost

#606

2015-10-30 06:29

Zato sto radim u skoli, zato sto zivim pored jedne, zato sto gledam svakog dana sta se desava u skolskom dvoristu i van njega, zato sto je i moje dete bilo maltretirano , ne od vrsnjaka vec od osmaka kada je on bio treći razred....da li je dovoljno razloga?! Deca su bahata, bezobrazna, nevaspitana, roditelji se kriju u poslu kako bi obezbedili egzistenciju, društvo sistemski uništava vaspitno obrazovne ustanove....Potrebno je dosta truda i rada da se poprave stvari koje su se opasno izmakle kontroli !

Gost

#607

2015-10-30 06:31

Zato sto sam razocarana u prosvetne radnike u mom gradu

Gost

#608

2015-10-30 06:31

Jer sam majka dvoje vec punoletne dece ali znam sta znaci kada ti maltretiraju dete.Ali ako odreagujemo na vreme sve se moze spreciti. Podrska u svemu
Sugestija

#609 Re:

2015-10-30 06:32

#3: -  

 Molim autora peticije da u naslovu umesto za osnivanje napise "ZA USVAJANJE" kako bi peticija bila validna. Hvala!


Gost

#610 Re: Re:

2015-10-30 06:33

#32: - Re:  

 Na zalost nastavnici i profesori malo toga smeju i mogu. Nekada u ranijem sistemu skolstva postojali su mehanizmi protiv nasilja i nasilnika. Danas vise ne. Jedino sto zaposlen u skoli može da uradi je da posmatra i piše, raspravlja na timovima, obavesti roditelje. A da li ce se ovi pojaviti? Uglavnom ne. I tako u krug...na žalost.


Gost

#611

2015-10-30 06:36

Potpisala sam jer i ja imam dvoje dece i trece na putu,i ne zelim da NASA DECA ZIVE U STRAHU od sopstvenih vrsnjaka koji su nemarom svojih roditelja postali takvi jer jednostavno nemaju vremena za svoje dete da ih usmere na pravi puT I STO NASTAVNICI I >VISA SILA< NE REAGUJE NA MOLBE I POMOC RODITELJA CIJA SU DECA ZLOSTAVLJENA OD STRANE VRSNJAKA....Srbijo stidi se sta sve dozvoljavas...... Nemam reci....

Gost

#612

2015-10-30 06:36

Zaštita dece od njih samih,mora postati prioritet ove zemlje. U skladu sa srpskim mentalitetom i načinom života treba i pisati zakone,a naročito o zaštiti dece. Sada taj zakon mora anulirati sve one "evropske vrednosti" ,na silu infiltrirane u naše srpske "mozgove" i zakone! Aleksin zakon može tog dečaka vratiti,bar delimično! Zato sam potpisao ovu peticiju!

Gost

#613

2015-10-30 06:37

moje su reči suviše proste ali sa gorkim porukama prema onima koji dopuštaju ponašanje mladih!

Gost

#614

2015-10-30 06:37

Jer svako treba da snosi odgovornost za svoje postupke....dete treba da bude svesno tezine svojih postupaka, kao i njegovi roditelji i sredina u kojoj zivi. Stroge kazne za izvrsioce i za one na kojima je odgovornost da kontrolisu nasilne pojedince je odgovornost. Posaljite ih kod psihologa, i decu i roditelje, volonterski rad obavezan, novcane kazne, oduzimanje deteta zbog neadekvatne brige, kaznjavanje skolske uprave i nastavnika uglavnom kaznjavanje svakoga ko gresi i ko se ponasa neljudski prema detetu koje je zrtva.

Gost

#615

2015-10-30 06:38

Zato sto ovo vise NESME DA SE PONOVI!!!

Gost

#616

2015-10-30 06:39

Zbog budućnosti svakog deteta.

Gost

#617

2015-10-30 06:40

Zar je za ovako nešto potreban komentar.

Gost

#618

2015-10-30 06:40

Bez reci, sramno sta se sve dogadja , dete je izgubilo ZIVOT zbog neodgovornosti skolske uprave, zalosno zalosno

Gost

#619

2015-10-30 06:41

Peticiju sam potpisala jer smatram da niko ne treba da trpi bilo kakav vid nasilja. Radim u skoli kao uciteljica, veoma mi je zao sto nas prosvetare stavljaju u isti kos , jer ja znam sta mi u nasoj skoli preduzimamo i za sitnicu koja se desi a kamoli za ovako krupne stvari. Samo se pitam kako spavaju svi oni koji su ucestvovali u nasilju, pocevsi od dece pa do nastavnika! Sramota. Greska roditelja je sto su divni, kulturni i sto su verovali svima. Ocigledno su trebali djonom, Jos uvek sam pod utiskom i zalosno je sto ti isti ljudi i dalje rade sa decom na njihovom obrazovanju i VASPITANJU.

Gost

#620

2015-10-30 06:46

Peticiju sam potpisala jer zelim da se konacno stane na kraj malim delikventima koje stite roditelji, a nastavnici opet ne znaju kako da postupe a da pri tom ne povrede ni jednu stranu jer u suprotnom mogu ostati bez posla.... I tako sve se gura pod tepih ! Po meni treba ostro kazniti roditelje ptoblematicne dece koji. ih u v e k brane i tako im daju vetar u ledja ! Ja sam prosvetni radnik i znam odlucno kako to izgleda u praksi , cesto su ti delikventi dobrri djaci , veoma knteligentni , ali toliko zli i surovi da se prosto uplasite kada vidite sta imate pred sobom! Zato treba doneti zakon koji ce da stiti decu od surovosti i nasilja i to pod hitno, a ujedno olaksati posao skolama koji bi problem / koji ocigledno ne mogu da rese/ prosledili visim institucijama!

Gost

#621

2015-10-30 06:50

Ne zelim da i jedno dete vise strada

Gost

#622

2015-10-30 06:53

Imam dvoje dece koja idu u školu. Nisam nikada mogla da zamislim da, u 21. veku, neko dete može proći kroz takvu torturu, kroz koju je prošao mali Aleksa. Kao roditelju, strašna mi je činjenica da su Aleksini roditelji učinili sve u pokušaju da zaštite svoje dete, obraćali se svima, blagovremeno su reagovali a nisu uspeli da spasu svoje dete. Šta su trebali? Da kao pola primitivaca u Srbiji odu u školu, krenu da biju sve redom, pucaju po školi uz ono srpsko "Znaš ti ko sam ja?" U ovoj zemlji se, nažalost, samo primena sile razume i poštuje. I sve što se preduzima je samo forma, glupi propisi koje niko ne primenjuje.

Gost

#623

2015-10-30 06:54

Svako zlo mora biti kaznjeno, kako bi drugima posluzilo kao primer.

Gost

#624

2015-10-30 06:54

Da li je stvarno potrebno navesti razlog?????
Ova tragedija govori za sebe na svim jezicima ovog sveta!!

Gost

#625

2015-10-30 06:56

Da se jednom u ovoj zemlji donese kvalitetan zakon,kao i Tijanin...
Vucicu pederu!!!