Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#701

2015-10-30 08:39

Zato sto i ja imam decu, i zato sto treba sto glasnije pricati o ovome, ovde više ćutanje nije zlato. Ako se okupi dovoljno velika kritična masa ljudi, nadglasaća se oni koji ćute

Gost

#702

2015-10-30 08:42

Potpisala sam peticiju jer je to jedina mogucnost kako da pomognemo buducoj deci koja pohadjaju shkolu jer skola nece i ne moze da uradi nista po ovom pitanju ali roditelji i zakon mogu.Iako zakon u Srbiji znamo svi kako se deshava...ovo je dobar nachin da se podigne svest roditelja da ne prepushtaju stvari u nichije ruke vec da reaguju iskljuchivo onako kako oni misle da treba bez ikakvih drushtvenih tabua i drushtvenih saveta...ipak je u pitanju nechiji zhivot...mislim da su roditelji pogreshili shto ga nisu prebacili u drugu shkolu nakon ponavljanja dogadjaja i shto su dozvolili da ih shkola ubedi da ce sve reshiti a videli su da nisu nishta uspeli da urade ni u jednom momentu.

Gost

#703

2015-10-30 08:44

Kao covek,baka,majka koja zeli slobodan i bezbedan zivot za nasu decu. Da se nikad ne ponovi Aleksina prica, koji je sad sigurno znam u narucju Gospoda.

Gost

#704

2015-10-30 08:45

Zato sto mislim da svako dete u ovoj zemlji treba da bude bezbedno a i osetila sam na svojoj kozi vrsnjacko verbalno nasilje.... nije bilo fizicko ali se duboko urezalo u moje pamcenje.

Gost

#705

2015-10-30 08:46

Smatram da bih odavno trebalo da se u nasim skolama promeni mnogo toga . Prvenstveno problematicni ucenici ne bih trebali da pohadjaju redovnu skolu vec specijalne skole .Ne kazem ovo zbog toga sto sam ljuta na takve ucenike nego sto su to ucenici sa nekim problemom I sa njima bih trebalo drugacijr da se radi.

Gost

#706

2015-10-30 08:46

Da zaštitim nemoćni decu od huligana

Gost

#707

2015-10-30 08:47

Svaka vrsta zlostavljanja je potpuno neprihvatljiva. Ako postoje zakoni za sprečavanje mobinga, ovaj zakon je neophodan jer štiti naše najmlađe, a najmlađe zlostavljače obeshrabruje i pravaspitava da ne bi postali sileđije i kriminalci. U svakom slučaju ovaj zakon će naše društvo učiniti boljim.
Banjo

#708

2015-10-30 08:50

Svaka vrsta zlostavljanja je potpuno neprihvatljiva. Ako postoje zakoni za sprečavanje mobinga, ovaj zakon je neophodan jer štiti naše najmlađe, a najmlađe zlostavljače obeshrabruje i pravaspitava da ne bi postali sileđije i kriminalci. U svakom slučaju ovaj zakon će naše društvo učiniti boljim.


Gost

#709

2015-10-30 08:56

Deca kad se odluce na ovako nesto,meni je prestrasno,ne tako davnodavno i ja sam bila ucenik,bilo je toga i tada ali smo mi branili takve od nasilja bilo koje vrste,danas im je vaznije igrati igrice na kompu i pobediti nego zastiti nekog ko ne ume to sam a cuti i nikome se ne zali,a i drugi cute i tako precutno ucestvuju u takvim zlodelima! Sto se mene tice,nesto ozbiljno ne štima,smatram da i prisvetni radnici i deca trebaju mnogo toga promeniti!

Gost

#710

2015-10-30 08:56

Svi koji vole decu I kojima je stalo do njiohove sigurnosti treba da se bore za donošenje Aleksinog zakona.

Gost

#711

2015-10-30 08:58

Da se psihičko i fizičko nasilje u školama što pre ukine, jer nismo ni svesni koliko je ono prisutno. Pomozimo našoj deci!!!

Gost

#712

2015-10-30 09:00

Meni je ovo toliko strasno da ne mogu nista da kazem. Jedino, iako strazno zvuci, ja bih sve koji su ovo dete naveli na samoubistvo poslala tamo gde je on sad.

Gost

#713 Opismeni se molim te.Re:

2015-10-30 09:02


Gost

#714

2015-10-30 09:02

STRASNO!!!!

Gost

#715

2015-10-30 09:03

podržimo!!!!

Gost

#716

2015-10-30 09:05

I ja sam majka dečaka koji je sada 4. razred OŠ i on je maltretirano dete od prvog razreda. Borimo se sa ovim problemom od samog početka njegovog školovanja. On ide u OŠ "Stefan Nemanja" u Beogradu. Kao i u slučaju malog Alekse, i u ovoj školi ne priznaju da nasilje postoji. Podržavamo donošenje Zakona, i nadamo se da će se promeniti nešto po ovom pitanju, jer i mi jurimo pomoć na raznim stranama i možemo samo da se nadamo da, ne daj Bože, ne dođe do onog najgoreg.

Gost

#717

2015-10-30 09:06

Da jedno dete plsti zibotom zbog hira druge dece je NESHVATLJIVO. Uzas.... Tome se MORA stati na put. Jednom zauvek !

Gost

#718

2015-10-30 09:07

glupo pitanje ne podrzavam nasilje narocito nad decom i pod decom

Gost

#719

2015-10-30 09:07

Moj sin je sesti razred,visok i sada zgodan.Kazem sada jer je do pre godinu dana bio debeljuca koga su cuskali i ignorisali.Ja o tome nista nisam ni znala do pre par dana kada mi je sve ispricao.Bila sam zaprepascena sobzirom da smo jako bliski,kaze da se toga stideo.Kada to vise nije mogao da podnese poceo je aktivno da vezba i salo je zaista spalo.Sada se tome smeje kaze da nije batine vracao batinama vec da im je predlagao da obaraju ruke.Bio je prvi i tako sebi obezbedio neku sigurnost.Cesto staje na stranu slabijeg zbog cega mi se jedan roditelj i zahvalio.Ne razumem sta je to djavolje u toj deci....

Gost

#720

2015-10-30 09:08

protiv svakog vida nasilja sam a pogotovo nad DJECOM!

Gost

#721

2015-10-30 09:10

Covek treba da zivi sa drugim ljudima, to i ne moze da bira, neko mu se dopada neko ne. Ali moze da bira da li ce biti nasilnik i da li ce nasilje podrzati. Uvek sam birala tezi put i cak u ovim godinama se borim protiv nasilja.

Gost

#722

2015-10-30 09:12

za vreme dok sam radila kao sudija , imala sam slucaj da je decak iz razreda zlostavljao i ponizavao na razne nacine i u duzem vrenskom periodu, devojcicu, koj aje bila izbeglica, siromasna , a roditelji su bili osobe sa invaliditeto. Drug od devojcicine starije setre je jednog dana dosao u skolu sa namerom da zapreti tom decaku, medjutim bio je isprovociran pa je udario tog decaka. e, onda je sve podignuto na najcisi nivo i stvar je dosla do suda, umesao se i centar za socijalni rad, OSCE je nadgledao sudsku proceduru i na kraju sam mrala da kaznim pog plemenitog mladica koji zastitio eduzno mlado stvorenje bez igde ikokoga drugog.
Kad sam ja bila devojcica imala sam slicnih problema, a takodje moja devojca, ali sam to resala na svoj nacin.
SLAZEM SE DA JE POTREBNO SISTEMSKO RESENJE ZA SLICNE SLUCAJEVE.

Gost

#723

2015-10-30 09:14

Zato što decu treba zaštiti na vreme svuda i uvek.

Gost

#724

2015-10-30 09:16

Peticiju potpisujem iz razloga što želim da zaštitim mlade i nevine žrtve vršnjačkog nasilja kojih na žalost ima u velikom broju! Ni jedno dete ne zaslužuje da bude maltretirano i naterano na tako strašan čin kao što je oduzimanje života... a ni da živi sa traumama ostatak života. Potpisujem je što sam i sama roditelj malog deteta koje iduće godine kreće u školu i zbog čega ja već danas strepim umesto da se tome radujem! Zbog roditelja za koje neznam gde i u čemu pronalaze razlog da i dalje žive nakon gubitka deteta i kojima se neizmerno divim na toj snazi i kojima ni na koji drugi način nemogu pružiti apsolutno nikakvu utehu u njihovoj tuzi. Ali zato mogu da pomognem da se tako ne oseća više ni jedan roditelj, i najiskrenije se nadam da ćemo svi mi čiji potpisi stoje iza ove peticije zajedničkim snagama i voljom srca uspeti u tome. Nadam se u ime svih nas koji smo blagosiljani da su naša deca još uvek sa nama i u ime svih onih koji posle nas dolaze! Ovo više nije normalno što se dešava i neko mora nešto da preduzme, pod hitno!

Gost

#725

2015-10-30 09:17

Neka svaki potpis bude svetlost..za sve one koji trpe.....i oslobodjenje svakog "novog"Alekse...