Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#651

2015-10-30 07:37

Zelim zastitu za svu decu ovog sveta

Gost

#652

2015-10-30 07:37

Sramota me,kao majku,kao građanina ove zemlje ,da potpisujem OVAKVU peticiju.Sram bilo ljude koji su doprineli ovakvom događaju.Kazniti ih najvecom mogucom kaznom.Saučestvujem u bolu porodice Janković.Zelim da znate da ste svojom potresnom pričom ohrabrili mnoge da se suprotstave nasilju.U spomen malom Anđelu -Aleksi.

Gost

#653

2015-10-30 07:37

Zbog toga da se to nikad više ne ponovi, da se zaštite sva deca i nasilničko ponašanje najstrože kazni iako se radi o maloletnim licima. Jer kadas e sankcioniše takvo ponašanje debelo će da razmisle da li će da maltretiraju nekoga. Duboko sam potresena onim što se dogodilo Aleksi i zgrožena okretanjem glava kada neko dete maltretira drugo,


Gost

#654

2015-10-30 07:37

Da bi se zaustavilo nasilje po školama, za tu decu nema nikakav zakon, a kakvi ce tek biti kad odrastu pa gde ide ova država. Učinite nesto da se ne dešavaju ovakve stvari kaznite ih na najgori nacin. Ne treba dovesti Srbiju u red krenuvsi od toga da se ljudima neplatisama isključi struja, voda vec od maloletnika jer oni su budućnost nase drzave. Pa kako ih formiramo tako ce da zivimo mi i generacije iza nas

Gost

#655

2015-10-30 07:38

Verbalnog i fiyi;kog nasilja u skolama danas toliko ima da je to strasno.Generacije nam odrastaju uz pogresne vrednosti a niko ne reaguje ili reaguje vrlo malo nesvesni problema koji narasta.Svi okreću glavu dok se tako nešto ne dogodi i njihovoj deci pa shvate ozbiljnost i razmere problema.Pored toga što treba sprečiti nasilje još važnije je i naučiti decu kako da se nose sa nasilnicima i rešavaju konflikte. Zato puna podrška ovakvom zakonu i plus još niz projekata na temu sprečavanja vršnjačkog nasilja u školama i propagiranju drugarstva.

Gost

#656

2015-10-30 07:38

Zato sto ne zelim da ijedno dete vise dozivi Aleksinu sudbinu. :'(

Gost

#657

2015-10-30 07:41

Huligane treba dobro kazniti zatvorima
Majka

#658

2015-10-30 07:43

Moje dete je bio zrtva nasilja u osnovnoj skoli Milos Crnjanski. Sto puta smo isli u skolu i kod direktora i uciteljice, kasnije i kod razrednog staresine. Svi su govorili da ce resiti problem, ali nista. More suza sam isplakala. Cak smo i policiju kontaktirali. Na kraju je moj suprug preuzeo stvar u svoje ruke. Sacekao je ta dva delikventa i debelo im pripretio. Sada u srednjoj skoli, jedan mali delikvent je krenuo da se izivljava na nasem sinu, koji je veoma povucen i miran. Otisla sam  u skolu i problem je odmah bio resen. U XIII beogradskoj gimnaziji odmah drasticno resavaju nasilje. Nase dete je sada opusteno, mirno, jer zna da ce ga skola zaista zastiti. Ja jos uvek ne mogu da se smirim zbog maloga Alekse. 


Gost

#659

2015-10-30 07:43

Školstvo nam je dovedeno do ambisa .Naša deca su žrtve propalog sistema školstva.Lično znam za slučaj zataškavanja nasilja nad dečakom kada su direktorka i njeni pomoćnici na sve načine pokušali da zataškaju slučaj dok joj roditelji nisu zapretili da će zvati Kurir.

Gost

#660

2015-10-30 07:48

Potpisala sam ovu peticiju jer svako dete ima pravo da živi a ne da bude zlostavljano ni fizički ni psihički ,jer danas sutra ne želim ni mojoj deci da se nešto ovako desi.Zato treba kazniti i učitelje i psihologe .Stop nasilju.

Gost

#661

2015-10-30 07:48

I ja sam majka i mogu samo da predpostavim kako je tim roditeljima . Treba da se probudimo konacno i stanemo na kraj tome da se nikad vise nikom ne ponovi .

Gost

#662

2015-10-30 07:49

To nije smelo da se desi!!!

Gost

#663

2015-10-30 07:50

Povremeno maltretiranje i udaranje od strane starije dece prema mlađoj (3-4godine) u osnovnoj školi, lično iskustvo sa mojim sinom koji se nalazi među mlađim spomenutim .

Gost

#664

2015-10-30 07:50

Kakvi su to ljudi u skolama koji sve gledaju a cute?!Kako lezu uvece u krevet sa samim sobom?!Kakvi su to roditelji koji ne znaju sta im deca rade drugima i sta od hladnih oruzja nose!!Treba da se uvedu ozbiljne kazne bez obzira na godine!Bez izvlacenja da su maloletnici!!REAGUJTE DRZAVO SRBIJO NEMOJ DA SI DRZAVA SRAMA!!!!!!

Gost

#665

2015-10-30 07:51

Svaki komentar je suvisan zar samo delo ili dela ne govore sami o sebi sve. Da bi se stalo na put ovakvim desavanjima treba krenuti od porodice uvesti zestoke novcane kazne pa I zatvorske za roditelje dece koja ugroze zivot bilo kome.

Gost

#666

2015-10-30 07:52

Neku sličnu priču znam , gde su prosvetni radnici od žrtve nasilja pravili ludo dete, okretali glavu i sve radili u korist nasilnika.Nisu bili u pitanju cigani, i ako je u školi bilo cigana .Zato sam da se uvede ovaj zakon , da ne bi došlo do još ovakvih problema .Svaka čast pojedinim nastavnicima ali pojedinci nisu za prosvetu.
Kristina

#667 Re:

2015-10-30 07:52

#2: -  

 


Gost

#668

2015-10-30 07:52

Imam troje dece i uzasavam se bilo kog oblika nasilja,zelim da moja i sva deca rastu u mirnom i sigurnom okruzenju.

Gost

#669

2015-10-30 07:54

Dobijeno je dosta novaca od Evrope a isto tako ima previse napustenih gradjevina u Srbiji koje bi mogle da se preurede u internate za prevaspitavanje ovakve vrste maloletnika ,i trebali bi svi koji nepostuju zakon jedne zemlje kao i sunarodnike izgubiti pravo na neku vrstu pomoci ,kao sto je ovde slucaj sa Romskim manjinama.Oni svuda na galamu i buku ,na vid nasilja dobijaju sve sto pozele ali treba se napraviti zakon da dobiju ali i da izgube pomoc ako se ne ponasaju kao normalan civilizovan svet.Pa zar bi gospodo Srpskog parlamenta mogla Nemacka ovako funkcionisati sa ovoliko mesovitog naroda da nema zakon o svakoj sitnici ?I jos bitnije trebali ste sami zasesti i uvesti zakon posle kobne situacije a ne da cekate ili trazite neku peticiju ,sramota !!!!!!

Gost

#670

2015-10-30 07:56

Zato sto i ja imam decu i nebih volela da se tako nesto nikada vise dogodi.

Gost

#671

2015-10-30 07:56

Suviše je komentarisati ,ovo su bezdušne duše .Počev od direktora , školskog policajca , biologičarke .Neponovilo se više nikad A ove osobe nek znaju da nose na duši nečiji život.

Gost

#672

2015-10-30 08:05

Zato sto nesmemo zatvarati oci pred problemom i roditelhi bi morali da se vise bave svojom decom .

Gost

#673

2015-10-30 08:07

Pogledala sam emisiju i bez obzira na subjektivnost i bol roditeljia su propusti, nedolična povezanost i očita nebriga odgovornih lica i službi, neadekvtno procesuiranje itd. krivci za sklapanje tog stravičnog mozaika i pratećih posledica - koji neće biti jasan samo onome ko ne želi da vidi - žalosna je tolika nebriga onih kojima našu decu poveravamo i od kojih po potrebi očekujemo pomoć ...

Gost

#674

2015-10-30 08:09

Da se ovakav slucaj nikada vise ne ponovi.

Gost

#675

2015-10-30 08:09

Imam troje dece,tesko mi je da pomislim sta je to nevino dete pretrpelo,da mislim kako se osecaju njegovi roditelji.Treba ziveti sa bolom, patnjom i sa grizom savesti,nemocan da vratis vreme i uradis vise za svoje dete......