Sačuvajmo dečje igralište

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sačuvajmo dečje igralište


Gost

#1 Naglasiti

2015-11-05 10:28

Posebno je bitno da sačuvamo ovo parče relativno uređene površine zbog njene jedinstvenost. Naime, u okolini i u ovoj Mesnoj zajednici NE POSTOJI druga zelena površina (plus što je krošnjama zaštićena od sunca i ima par spravica na kojima deca mogu da uživaju i koje održavaju ljudi dobre volje iz okolnih zgrada).

jelena....

#2 Re: Naglasiti

2015-11-05 23:10

#1: - Naglasiti 

 Slazem se sa Vama... treba  da se sacuva Ta zelena povrsina... i decije igraliste. Jer na Novom Naselju.. a pogotovo na Satelitu nema dovoljno igralista za decu. Pre dva meseca smo dosli da zivimo na Satelitu... imamo dvogodisnje dete... koje pati za igralistem. Trazili smo u celom kvartu..igraliste.. na Satelitu... al ga nema. Po koje ima na Naselju... koliko trebamo da setamo do prvog igralista.. a oni bi i to malo sto ima... da uniste... Strasno... mislite malo na ta mala bica... da je i njima potrebno negde da se igraju.. Ziveli smo na Detelinari... gde stvarno ima na svakom cosku igralista.. svaka cast... tako i treba... 


Gost

#3

2015-11-12 08:45

Zato sto je deci potreban prostor za igru. Sto je veci prostor vise se njihova masta razvija a detinjstvo bez maste i bogate igre je siromasno. Nikom ne prija siromastvo..a pogotovo ne u dusi.
Vesna
Gost

#4

2015-11-12 21:51

  1. Zasto sto zivim u tom kraju, dvoje unucadI je raslo uz to igraliste zelim da i ovo trece uziva u njemu .Ima 2 godine svaki dan po svakom vremenu trazi da ga vodimo, kako mu objasniti da nema vise igralista,gde ce stari ljudi pronaci hlad i odmoriti ..N.Naselje je oaza zelenila,ne kvarite mu imidz zbog nekih tamo sto imaju pare da prave zgrade  a nasa deca da se igraju na ulici! 

Gost

#5

2015-11-12 22:10

Moja deca su odrasla na ovom igralistu I jedino je mesto u okolini za sve nas da u miru posmatramo decu kako se igraju...Umesto da se bavite kako da se poveca broj ovakvih prostora za decu vi I ovo malo zelite da unistite zbog kakvih zgradurina koje I ovako nicu na drugim mestima na kojima nisu predvidjene.NE I NASE IGRALISTE!!!

Gost

#6

2015-11-12 22:25

Svaki kom je suvisan. uskoro necemo imati nigde ni zelene povrsine,ni igralista! Moje dete je svakodnevno na tom igralistu,kao i deca moje sestre i jos mnooogooo dece i roditelja koje poznajem i koje ne poznajem. Igraliste je prakticno,prostrano...idealno i ja sam ga licno cistila. Nosila od kuce metlu,lopaticu i kese jer mi je stalo!

Gost

#7 Re:

2015-11-12 22:27

#6: -  

 Zaboravih reci,da je idealno i leti. Celo leto provedemo tamo,bez obzira koliko je napolju stepeni jer je veci deo u hladu...


Gost

#8

2015-11-13 09:55

Zivimo i rastemo tu. Ne damo naše igralište! Bolje bi bilo da ga malo urede, a ne da zidaju zgradu!

Gost

#9

2015-11-13 21:14

Jer moje dete stice drugare na njemu, i uci se socijalizaciji,deljenju medju decom.....

Gost

#10

2015-11-14 12:36

Zato sto se I mojih troje dece igra na tom igralistu...iako zivimo u kuci sa dvoristem ,koje je potpuno opremljeno.

Gost

#11

2015-11-14 23:00

Zato sto ce ako bude izgradjena zgrada u tom delu znatno narusiti urbanisticki plan Novog Naselja po kojem je uduvek bio poznat,po meri stanovnika u smislu prostora-vazduha itd..Takodje svi blok
ovi se "oslanjaju " na ovo jedno veliko igraliste i za male i velike,jednom recju ugrozio bi se kvaltet zivota ...

Gost

#12

2015-11-15 10:18

Odmah posle 'odbrane' igralista, zapoceti raspravu o redizajnu / rekonstrukciji tog prostora, vezbajuci nove oblike participacije gradjana (registrovati Udruzenje za pocetak). Time bi se i Gradu i 'investitoru' pokazalo ne samo kako argumentovano biti protiv necega nego kako i razvijati toliko problematican javni prostor.
Pozdrav od Urbaniste

Gost

#13

2015-11-17 16:28

Zelim da dam svoj doprinos ocuvanju postojeceg igralista. Bilo bi divno da se postojeci prostor jos bolje iskoristi, deca su zasluzila kvalitetnije i modernije rekvizite i pravi kosarkaski terena sa kvalitetnim kosevima.