Atomska banja besplatno za obolele od MS

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Atomska banja besplatno za obolele od MS

baka

#26

2015-11-24 15:18

Humanost, naravno

ali prvenstveno da se bolesni lece

bez skupljanja mrvica sa tudjih stolova

bez laznog sazaljenja

bez ponizavajuceg puzanja i maltretiranja

ljudi smo

pruzimo ruku pomoci

bez podsmeha

pruzimo ruku

cvrsto

istinski

i od srca uzivajmo bar malo

u delicima srece koju mozemo

pruziti

dajuci glas

za bolje sutra

eto zato sam

se pridruzila peticiji

baka


Gost

#27

2015-11-24 19:23

dragi moji,ja sam zdravstveni radnik u francuskoj u drzavi gde je socijalna zastita stanovnistva na visokom nivou jer su i zakoni drugaciji! jedna tetka po majcinoj strani je umrla od ms-a a druga je bolesna ali bolest ne napreduje velikom brzinom i leci se i posecuje atomsku banju vec godinama!! volela bih da i u nasoj drzavi zakoni i zdravstvo napreduju jer je to preko potrebno nasem narodu! od srca se nadam da ce ova peticija doprineti krajnjoj odluci za besplatno lecenje obolelih od ms-a! s velikim postovanjem slavica

Gost

#28

2015-11-25 09:10

U porodici imam obolelog od MS
ljiki

#29

2015-11-25 09:14

Pohvala za inicijativu


Gost

#30

2015-11-28 20:32

Zato što saosećam sa obolelima. Kao student radila sam u Udruženju za obolele od MS-a, a nažalost, u poslednjih par godina, imam nekoliko prijatelja i poznanika obolelih od iste bolesti; za poslednji slučaj jedne poznanice čula sam pre par dana i veoma se potresla, obzirom da se radi o veoma mladoj ženi.

Gost

#31

2015-12-03 19:58

Zato sto sam i i sama invalid (ukocen kuk) i znam sta znaci rehabilitacija. Inace sam i med. sestra u penziji.Zelim svakom ljudskom bicu da se pomogne--i mala pomoc puno znaci--Nadam se da ce ova peticija imati uspeha.Zelim to od srca.
KRIN

#32

2015-12-06 01:59

 

 

 

Zelim ljdima pomoci koliko mogu ,jer i sama sam invalid i znam sta znaci i mala pomoc ---od srca.

 


Gost

#33

2015-12-14 19:20

imam MS.a kazu da je ta banja odlicna za tu bolest

Gost

#34

2015-12-17 15:48

POTPISALA SAM IZ RAZLOGA STO IMAM MS!!!!Da li je to dovoljan razlog?I HVALA svim ljudima koji su je potpisali.Mozda ima  neke nade i za nas iz drzave Srbije da koristimo blagodeti ove banje o trosku RZZO.


Gost

#35

2015-12-17 18:45

Bolujem od Ms

Gost

#36

2015-12-18 17:14

Obolela sam od MS-a išla u banju 12 godina....ali sada su stvarno postali preskupi i više nema mogućnosti da se ide osim da neko ima sluha i uvede i ovu banju na listu RZZ-a

Gost

#37

2015-12-21 18:25

Potpisao sam jer i sam bolujem od MS od '91. Nikada nisam išao nigde, a ova ''Atomska banja'' je prava i jedina takvog tipa igde.

Gost

#38

2015-12-21 22:48

Poistovetio sam se sa osobom koja je pokrenula ovu peticiju. Svaka cast!

Gost

#39

2016-02-14 14:06

Zato što znam da At. Banja stvarno pomaže obolelim ód MS, iz ličnog iskustva

Gost

#40

2016-02-21 22:24

Zato što ta banja činjenično pomaže obolelim od MS. Znam iz svog iskustva. Upravo sam se vratila iz Koviljače i uzaludno potrošila državne pare, bez efekta. Posle Trepče, ja sam druga osoba.

Gost

#41

2016-03-18 06:48

Najjednostavnije rečeno, ono što je najpogrešnije u ponašanju ove kao i predhodnih vlada, jeste to da stalno govore o prevenciji i adekvatnom lečenju i što je sve to i ostalo u domenu lepih želja i govorancija. Ministarstvo zdravlja je svojim pravilnikom o pravu na produženu rehabilitaciju od pre nekoliko meseci, bukvalno sa tog vida zdravstvene zastite skinulo 90% pacijenata. Moraju prvo pacijentu iseći nogu da bi ga poslali u hiperbaričnu komoru i niz drugih primera ima... Sakate mlade bolesne ljude koji mogu uz adekvatno banjsko lečenje značajno popraviti svoje zdravlje i dati doprinos društvu. Sve je vise bolesnih mladih ljudi sve je manje razumevanja za njihove probeme. Gospodo iz vlade, ŠTEDITE NOVAC NA SVOJIM PLATAMA OD POLA MILIONA, NA SVOJIM GLUPAVIM KAMPANJAMA I REKLAMAMA, NE NA BOLESNIMA. Uvrstiti Atomsku banju u sistem zdravstvenog osiguranja, najmanje je što se može učiniti
учитељица

#42

2016-03-18 23:24

Због тога што сам се у двадесет првој години разболела од МС-а, због тога што сам још увек млада и НЕ ЖЕЛИМ да се ПРЕДАМ.


Gost

#43

2016-07-05 06:06

neophodno je da dryava brine o nasim bolesnim pogotovo mladim ljudima. ms je bolest cele porodice a ne samo obolelog.moja cerka je obolela od te opake bolesti ,kao grom iz vedra neba nas je to pogodilo I poremetilo zivote.radno sposobna koja brine o dvoje male dece.zar to nije gubitak za drzavu I ko ce da brine o njima. pomozite da se dobije terapija kad je bolest u zacetku I jos nije napravila veliku stetu. APEL!!!

Gost

#44

2016-07-06 19:14

Smatram da je ovo neophodan korak i da mnogim pacijentima moze pomoci u borbi sa ovim opakim stanjem.
Gajane

#45 Re:

2016-07-06 19:19

#42: учитељица -  

 draga, jesi mlada i bori se. ja tek cetiri godine imam svest o tome sta mi se desava i da je to def. ta dijagnoza. deca su mi mala, a ja hocu da im budem tu koliko god mogu. i bicu. i ti ces biti ok. samo napred!


Gost

#46

2016-07-12 22:30

Oboleli od MS zaslužuju svaku moguću pomoć.

Gost

#47

2017-01-11 10:16

Pa i ja mislim da bi bilo realno

Mile lala

#48 Miroljub

2019-01-01 07:42

Supruga mi je bolesna od MS. Ustanovio sam da joj pomaze voda iz Treoce. Drzava joj ne da boravak a ka tesko mogu da platim sve te troskove.

Nas dvoje smo ukupno u zdravstveni fond uplatili do sada 60 godina doprinosa. Dok sam radio nusam imao nijedan dan bolovanja.

Ona je otpustena kao tehnoloski visak oa sad nema primanja.

I ona ne moze da od drzave dibije podrsku. Invalidska komisija je procenila da je jis radno slosibna.

A bolesnih id MS u Srbiji je mali. I cenim da bi svima bila omogucena banja Trelca sami parama datim za gej paradu.

Sra je Srbiji vaznije gej oarada ili lecenje obolelih id MS.