STOP ZABRANI I KAZNAMA HRANJENJU NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji STOP ZABRANI I KAZNAMA HRANJENJU NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA


Gost

#226

2015-12-19 01:56

Potpisujem peticiju jer od malih nogu hranim napustene zivotinje

Gost

#227

2015-12-19 02:06

Razloga ima puno ... jedan od njih je HUMANOST! Ljudi koji su odlucili da donesu ovaj zakon, trebalo bi da znaju, u suprotnom da se raspitaju sta zapravi znaci ova rec. Zgrozen sam kao i verovatno svaki covek koji je cuo za ovo. Ali, kako da ocekujemo da neko ko ne vodi racuna o ljudima, vodi racuna o zivotinjama. Imam 2 macke koje sam udomio, voleo bih da vidim tog hrabrog smekera da se usudi i pridje mi u POKUSAJU da mi naplati kaznu jer hranim zivotinju na ulici... bas bih voleo ... do tad cu verovati da je ovo samo sala nekoga ko ne zasluzuje cak ni nahranjen da bude...

Gost

#228

2015-12-19 02:17

Ovo je samo jos jedan nacin da se dodje do prihoda. Zlostavljaci zivotinja se ne procesuiraju jer to drzavu kosta. Hranim napustene pse i mace. Na ulicama su i male i gravidne zivotinje koje bez pomici ne mogu preziveti.

Gost

#229

2015-12-19 02:55

Zato što je zakon užasan! Bruka!!!
Миодраг Војковић
Autor peticije

#230 Re:

2015-12-19 03:08

#227: -  

 Слажем се!


Gost

#231

2015-12-19 04:00

Ma sta reci.... Nasilje i nebriga prolaze nekaznjeno, a kad neko brine, hrani, pomaze, xbrinjava zivotinje, osudjuju ga.... Pocevsi od osude okoline, pa i na sud stize... Nije po zakonu da te je briga.... Izopacenost svuda bre..... Voleti nije u skladu sa vremenom u kome smo.... TUZNO!!!

Gost

#232

2015-12-19 04:17

Najnormalnije je dati nekom da jede i pije vodu bilo da je covek ili zivotinja. Nenormalno je prolaziti pored gladnog i bacati hranu u smece i nedati mu da jede. Kad govorimo o zivotinjama, zna se da one nemogu same sebi da obezbede hranu vec da zavise od coveka, a covek ih je i pripitomio. Znaci da smo u obavezi da ih hranimo.

Gost

#233

2015-12-19 04:24

Pre svega zato što OBOZAVANA ZIVOTINJE,i veoma mi je tesko da gledam kako pate iz bilo kog razloga! Zatim,ne dozvoljavam NIKOME , da mi oduzima pravo na humanost,iako je i sam čin hranjenja tek početak humanog ophođenja prema životinjama! Na kraju,prezirem političare, niko im nista nije tražio, a ni oni ništa nisu dali,niti su ikoga nešto pitali! Ima još razloga,ali nije bitna priča, bitna je pomoć životinjama!

Gost

#234

2015-12-19 04:59

Kao iskreni ljubitelj svih životinja i kao opozicija trenutnom aparatu na vlasti, dalji komentar je nepotreban!

Gost

#235

2015-12-19 05:04

Potpisujem oyu peticiju jer je ovaj zakon sraman i nehuman! Potpuno bezsmislen ,jer dok citav svijet donosi zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja kod nas se cini suprotno ! Kazne su za one koji ne brinu o zivotinjama !!!

Gost

#236

2015-12-19 05:18

zato sto jadne zivotinje nisu krive sto su tu gde su,nego covek. I zato sto je nasa zakonodavna vlast nehumana,bezdusna i nenormalna.

Gost

#237

2015-12-19 05:37

zato što i ja hranim lutalice i mislim da treba uvesti rigorozne kazne za one koji ih napuste ili zapostavljaju a ne za ljude koji im pomažu

Gost

#238

2015-12-19 05:53

Zato sto sam non stop kaznjavana od strane grada Krusevaca zbog drzanja vise od jednog psa u dvoristu porodicne kuce.S obzirom da ne zelim da platim kazne icicu u zatvor iako ja sve radim u skladu sa republickim Zakonom o dobrobiti zivotinja i Zakonom o veterini,pa iz tog razloga ne zelim da placam kazne zato sto cu nahraniti psa na ulici kojeg je nesavesni vlasnik na roj istoj ulici ostavio i zbog toga ne snosi nikakve kosekvence.
Cecili & Animals

#239 Re:

2015-12-19 05:56

#3: -  

 IZADJIMO NA ULICE PRED VLADU SRBIJE I NJENOG PREMIJERA! NE DOZVOLIMO DA NAM UBIJAJU GKADJU JADNE PSE I MACKE! PISIMO EVROPI STA RADI SRBIJA , A OCD U EVROPU! Nece to moci da narod gladuje, da UBIJAJTE ZIVOTINJE Pse I MACKE, a jos mi HUMANI ljudi placamo KAZNE STO hranimo JADNE lutalice , umesto da drasticne kaznjavate LJUDE KOJI SU IH IZBACILI NA ULICE! 


Gost

#240

2015-12-19 06:23

VLADU SRBIJE I NJEN PREMIJER KOJI OCE U EVROPU, A DOZVOLJAVA OVAJ MONSTRUXNI CIN , ZABRANJUJU HRANJENJE JADNIH KUCA I MACA BEDKUCNIKA , UMESTO DA KAZNJAVAJU LJUDE KOJI SU IH IZBSCILI NA ULICE, ONI KAZNJAVAJU lhumane LJUDE KOJI oh hrane! PODHITNO IZADJIMO NA ULICE I PRED VLADU SRBIJE I NJENOG PREMIJERA. IZVESTIMO STRANE MEDIJE KAKO SE U SRBIJI UBIJAJU PSE I MACKE GLADJU! STOP UBICAMA I DJELATIMA DA NAM UBIJAJU ZIVOTINJE! MONSTRUMI! PODHITNO TREBA REOGOVATI I STOPIRATI TAJ MONSTRUMSKI ZAKON DA SE NE SMEJU HRANITI PSE I MACKE BESKUCNICI, A mi da PLACAMO KAZNE STO IH HRSNIMO! UBICE! Nece vam to proci ovoga Puta!

Gost

#241

2015-12-19 06:33

Ovu zabeanu smatram potpunom besmislicom i atakom na licnu slobodu u sprezcavanju jednog humanog akta.

Gost

#242

2015-12-19 07:15

hranim i pse i macke vec neko vreme i niko ne moze da mi zamijeni osjecaj zadovoljstva kada ostavim hranu ... a posle prodjem i vidim da je nema
Aleksa

#243

2015-12-19 07:22

 Aj da vidim tog komunalca koji mi bude prisao i zabranio da hranim pse i golubove, da vidim tog junaka,pizde.


Gost

#244

2015-12-19 07:29

Hajde da zabranimo hranjenje onih koji su doneli ovaj propis, zakon, stalijevec. Branka Jovanovic

Gost

#245

2015-12-19 07:59

Humano je nahraniti gladno zivo bice. A, ako cemo i o prakticnim razlozima, sita zivotinja ne napada! A o saosecajnosti da ne govorim, ona je pokretac....

Gost

#246

2015-12-19 08:28

Bilo bi jako interesantno kada bi zivotinje pocele da usvajaju zakone protiv ljudi.."Prekidamo primirje i suzivot.Od sutra ulazimo u gradove,desetkujemo stanovnistvo..mnoogo su se nakotili ovi ljudi,a i nisu sr pokazali bas kao uspesna vrsta.."

Gost

#247

2015-12-19 09:00

Ja bih pre te vlasnike koji tako napustaju zivotinje strpala u azil gde su i one i da rade oko njih mislim da je to za takve ljude najveca kazna
i dajte neku peticiju da drzava sterilise sve zivotinje mislim na pse i macke kao u Argentini i da se izvrsi popis svih odgajivacnica tako da se to vise ne bi desavalo da se one jadne napustaju i izbacuju na ulicu.Onda bi mogli i da se kaznjavaju nesavesni vlasnici

Gost

#248

2015-12-19 09:03

Zato sto je ta zabrana zabrana protiv covecnosti i samo bi bolestan um mogao da smisli takvo nesto.

Gost

#249

2015-12-19 09:16

Ovo je sramno... Zaista! Najvece metropole imaju na reaglednicama jata golubova koje ljudi hrane po trgovima, kao neki zastitni znak! A nas ce zbog toga da kaznjavaju! Nevlasnicki psi i macke ne mogu da prezive na ulici bez coveka koji ih hrani, toliko o nasoj humanosti.... Sramota od drzave!

Gost

#250

2015-12-19 09:52

Odrasla sam sa tim da je hranjenje zivotinja nesto lepo i humano i sa 46 godina ne prihvatam nista drugo !