Zene sa 55 a muskarci sa 57 u penziju ... mladi na posao onda....


Gost

#1

2011-06-13 15:32

Mislim da je ovo jasno i bez komentara. Da bismo svi kvalitetnije i duze ziveli,mladi treba na vreme da zamene starije.U suprotnom, svi cemo biti umorni,frustrirani i nezadovoljni - jedni od rada preko svojih snaga i mogucnosti, drugi od dugog cekanja na sansu i nemanja perspektive.

Gost

#2

2011-07-14 10:53

dobra ideja.sa 52 g.ne mogu naci posao,a nikada vise necu moci biti efikasna,bez obzira na iskustvo u radu,niti cu se moci meriti sa mladjima od sebe.meni je potreban odmor i novac,a mladjima rad i novac.onda bi svi bili zadovoljni i mi stariji i oni mladji.samo da se nadje novac za penzije i nova radna mesta,to vec neznam kako.

Gost

#3

2011-08-29 19:43

mladima dati sansu da rade apenzije da budu sve iste i da iznose kao prosecna plata u srbiji,za sve koji idu u penziju bez obzira gde su i sta radili.Za vreme radnog veka treba da steknu sve sto im treba

Gost

#4

2011-09-07 16:31

Gornja starosna granica za odlazak u penziju ne bi nikako smela biti iznad 60 godina. Podrzavam predlog da za zene bude 55, a za muskarce 57, ali i eventualnu mogucnost, da se (bar za pocetak) ta granica spusti na 60 godina za muskarce i 58 za zene, jer bi smo imali izuzetno visok priliv penzionera, kada bi smo u ovakvim uslovima od jednom ove granice spustili ovako nisko (5 godina za zene i 8 godina za muskarce). Nakon nekog vremena, kada bi se izvestann broj mladjih zaposlio i doslo do ekonomskog oporavka, mogli bi smo poceti i sa procesom postepenog smanjenja broja godina starosti za odlazak u penziju (za po 6 meseci godisnje) i posle sestogodisnjeg perioda doci na starosnu granicu predlozenu u ovoj peticiji.
Zbidalj

#5 Re:

2011-09-07 22:22

#1: -

Vec je tako! Mladi su vec ocajni, sa 30 godina jos nemaju ni stalan posao ni osnovne uslove za zivot. Ovaj, na koje mlade se misli, mozda na one izmedju 20 i 25 godina? Mi ne mozemo da zamenimo nase roditelje, a oni ne mogu u penziju iako im je jako tesko da jos rade od jutra do sutra!!! Da li ce doziveti svoje unuke i to je pitanje jer mi ne mozemo o deci i porodici jos ni da razmatramo. To je zalosno.


Gost

#6

2011-09-25 18:36

ne ovde rade i fosili sa 70, amladi vise po ulicama!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2011-10-14 04:24



Gost

#8

2011-10-19 22:26

Ovo treba odmah uvesti nek mladji radnici dobijaju lakse posao  .Mladi nemaju gde da se zaposle ludost .Kod mene u firmi rade penzioneri na crno i ima vise placeno dnevno od mene a gazda ne uplacuje penziono za  iste  stete drzavu  a drzava ne kontrolise ili se prave  slepi.Ko zna koliko ima takvih firmi  da to rade. Gde ste vlastodrsci cutite jer vam takvi  placaju izbore

X*

#9

2013-07-01 12:37

DA su penzije normalne, da se od njih moze ziveti, svi bi rado ostavili radna mesta mladima. Ovsko,sa bednom penzijom i jos bednijim odm=nosom drustva prma penzionerima, tesko da iko rado ostavlja radno mesto. Razmislite o tome...
Vesna

#10

2017-04-21 13:09

Sada je 2017 a ovi za zene povecali na 65.god.Pod hitno peticija da zene sa 60 god odlaze u penziju maksimalno!