ZAKONOM ZABRANITI GMO

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAKONOM ZABRANITI GMO

ja

#326

2012-09-15 13:52

necemo GMO
Ivana

#327

2012-09-20 21:22

Odlicna ideja, zao mi sto vise ljudi nije podrzalo ovu peticiju.

Gost

#328 Jelena

2012-09-20 22:16

Ja je isto podrzavam djubrad dabogda svi nestali s lica zemlje oni ne zasluzuju da udahnu vazduh
Robbie

#329 Anti-GMO

2012-09-27 17:37

Nema ovde šta komentarisati. Ko ne razume zašto je važno zabraniti GMO, može sve o tome saznati na internetu ili od ljudi koji stvarno žele da podele istinu i zdravlje sa drugima bez ikakve nadoknade.
ko-ka

#330 Ko-ka

2012-10-03 01:50

Dragi Srbi, ovo je put prema EU . Dobrodosli!
Rumunija je vec 2008 unosila GMO...a niko nije rumune pitao dali im se to dopada ili otruje.
Daniela

#331

2012-10-04 15:13

Mislite na buduce generacije i zaustavite zlo - genetski modifikovanu hranu u Srbiji.
Српкиња

#332

2012-10-06 19:33

Једноставно: ЗА ЗДРАВУ СРБИЈУ И ПОТОМСТВО!!!
Anonymous

#333 * Isus blagosilja decu *

2012-10-14 18:49

#26: -

* Volim te najvise na svim svetovima * Ako se bez sumnje veruje,Gospod Isus isceljuje svaku bolest i svaku bol *

Gospod Bog s vama jeste medju svima.Za sire mase,onomad kaze jedna osoba: * u carstvu Bozijem nema policije *,ne znam sta je ta osoba htela reci,a znam da ovako govori Gospod: * 2. Korinćanima Poslanica: 1: 2 Blagodat vam i mir od Boga Oca našega i Gospoda Isusa Hrista. * Evanđelje po Luki: 11:9 - 13. 9 I ja vam kažem: molite i daće vam se; tražite i naći ćete; kucajte i otvoriće vam se. 10 Jer svako ko moli dobiva, i ko traži nalazi, i otvoriće se onom koji kuca. 11 Koji je to otac među vama, koji će svome sinu, kad zaište hleb, dati kamen? Ili ako zatraži ribu, hoće li mu umesto ribe dati zmiju? 12 Ili ako zaište jaje, hoće li mu dati skorpiju? 13 Kad, dakle, vi kao zli ljudi umete da dajete dobre darove svojoj deci, koliko će više Otac nebeski dati Duha Svetoga onima koji ga mole. * Jakovljeva Poslanica: 5:13 - 18. 13 Zlopati li se ko među vama? Neka se moli Bogu. Je li ko veseo? Neka hvali Boga. 14 Boluje li ko među vama? Neka dozove crkvene starešine, pa neka se pomole nad njim i pomažu ga uljem u ime Gospodnje. 15 I molitva vere spašće bolesnika, i Gospod će ga podići; ako je i učinio grehe, biće mu oprošteno. 16 Ispovedajte, dakle, jedan drugom grehe i molite se Bogu jedan za drugoga, da budete isceljeni. Mnogo može delotvorna molitva pravednika. 17 Ilija beše čovek isti kao i mi, i svesrdno se pomoli Bogu da ne bude kiše, i ne pade kiša na zemlju za tri godine i šest meseci. 18 I opet se pomoli, te nebo dade kišu i zemlja iznese svoj rod. * 2. Korinćanima Poslanica: 1:3,4. 3 Slava Bogu i Ocu Gospoda našega Isusa Hrista, Ocu milosrđa i Bogu svake utehe, 4 koji nas teši u svakoj našoj nevolji, da bismo mi mogli da tešimo one koji su u svakoj nevolji - utehom kojom nas same Bog teši. * Poslanica Titu: 3:15. 15 Pozdravljaju te svi koji su sa mnom. Pozdravi sve koji nas ljube u veri. Blagodat sa svima vama.


Gost

#334

2012-10-23 18:42

Kad budemo hteli da se igramo Magnita i Xaviera, javljamo pa turite GMO u sve sto zelite. Do tada - mars xD
Dorćolka

#335

2012-11-03 21:32

Peticiju sam potpisala jer je GMO veliko zlo na koje nas navlače ovi sa Zapada... (da ne pominjem Monsanto)
Srbija ima plodnu zemlju i dobre vodene resurse, mogla bi da snabdeva ZDRAVOM hranom polovinu Evrope! Nadam se da će ova peticija imati nekog efekta!

Gost

#336

2012-11-24 07:48

Stop GMO , migradjani zelimo zdrav zivot i zdrava pokolenja, to ce mo imatii uz zdravu hranu...

Gost

#337

2012-11-28 22:12

НЕКА ТА Г.... ЈЕДУ ЕВРОПЕЈЦИ И ОНАЈ КО ЈЕ ТО ИЗМИСЛИО

Gost

#338

2012-11-30 14:32

Stop poisoning Serbia !
Vladimir

#339 Vladimir Djordjevic

2012-12-06 15:20

Ne bude li ovaj otrov zabranjen - crno nam se pise.

Gost

#340

2012-12-15 19:10

GM hrana koja je dokazano opasna za coveka i prirodu zakonom treba zabraniti u Srbiji - proizvodnju i prodaju.
vgbzu

#341 Re:

2012-12-16 16:34

#1: -

Mislim da je ovo mnoooogo dublje nego sto se da videti. Molila bih sve ljude da izdvoje 2 sata svog zivota i odgledaju dva videa : "What are they spraying?" i "Why are they spraying?" Ovi problemi nisu direktno vezani za Srbiju, ali neposredno i te kako jesu. Pogledajte monopol koji igraju "oni gore", i videcete koliko je u stvari sve to povezano. Ovakvi tragovi i ovakvi avioni mi, u Briselu, svaki dan, po ceo dan gledamo. Sve sto se izbaci u atmosferu ostaje tu, i putuje sa njom, i, iako oni ne prskaju direktno Srbiju, sve to i po njoj pada. Da li ste primetili razliku u kisi od kako ste bili mali i sad? Nekada se ves prao kisnicom, danas, ako vam nesto pokisne, treba 2 puta da ga operete da to lici na nesto... No, pogledajte i presudite.

P. S. Ne spamujem ili sl. , vec je ovo i te kako povezano sa ovom temom.

gly

#342 Re: Re:

2012-12-19 20:10

#341: vgbzu - Re:

jel aktivna peticija ?

JohnnyD

#343

2013-01-03 14:56

Ljudi tražite gde god postoji organsko seme voća i povrća i sadite i sejte. Vi koji ste u stanovima, sadite u saksije na balkone, a vi koji ste u kućama, svaki kutak dvorišta i bašte gledajte da iskoristite da posadite nešto organsko. Ovako su krajem 80-ih godina prošlog vijeka Kubanci uspeli da pobede glad i krizu, a na kraju su imali hrane više nego dovoljno. Ne možemo očekivati od države da nas zaštiti jer ljude koji vode ovu državu mi i naše zdravlje ni malo ne zanimamo nego ih zanima isključivo lična dobit. Zato budimo odgovorni i učinimo što stoji do nas, a za ostalo će se Bog pobrinuti.

Gost

#344

2013-01-04 00:46

Ако законски забрани генетски модификоване организме на својој територији, Србија има наде да у будућности очува своје непроцењиво благо, традиционалне сорте биљака и животиња којима се вековима хранила. Прихватањем ове технологије и пуштањем генетски модификоване хране на наше тржиште, опасно угрожавамо здравље становништва. Такође тиме улазимо у врзино коло великих мултинационалних корпорација за које вредности као што су истина, брига о потрошачима, дугорочна корист и сличне, једноставно не постоје.
biolog

#345 biolog

2013-01-09 14:58

Biolog sam po struci. Na moje pitanje genetičaru da li se zna kakve posledice može imati genetski modifikovan organizam korišćen u ishrani - stručnjak - genetičar - znači i te kako kompetentna osoba je rekla, da se to za sada ne zna, odnosno pokazaće se vremenom... to je bilo negde 2000 godine. Danas se zna, ali se ćuti, jer je mnogima potrebno da se obogate, ne razmišljajući o posledicama, koje ćemo svi mi a naročito buduće generacije, tj naša deca, snositi. Prirodna hrana je najzdravija. To je jasno i detetu u osnovnoj školi. Ne treba nam nauka za to. Definitivno treba zabraniti korišćenje GMO! U potpisu - biolog.
Mrva

#346

2013-01-09 21:11

Ja ne verujem da nasa vlada to zeli da spreci. Veliki novac lako ulazi u njihove dzepove, a oni tu bljuvotinu nece jesti.
Radovan III

#348

2013-01-18 23:28

Sadite domacim semenom a ne ovim sranjem koje nam uvaljuju

Gost

#349

2013-01-20 18:25

Позив ! Никла Алексић пред скупштином Србије 17.01.2013

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YucERw34Vz0

Zuba

#350

2013-01-21 23:26

Mislim da je neophodno pokrenuti i neke sire akcije gradjana, osim potpisivanja peticije. Akcije treba da budu dovoljno atraktivne, da privuku i medijsku paznju.