Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta

mama

#676

2016-03-27 02:11

 Kakav komentar..cuj privilegovane!!!Strasno!Zena ne razmislja da ce mozda i ona u buducnosti roditi

 trece dete..ovo je za sve nas mame i za one koje imaju jedno i za one koje imaju petoro dece!!Ja sam sa jednim lako radila,i sa dvoje sad ne znam kako bi..jer sam bila u firmi gde se radi nocu i prekovremeno.. 


Gost

#677

2016-03-27 13:40

Ako želimo da Srbija ne odumre za 2o godona podrzite zenin naj tezi posao a to je radjanje i odgoj dece!!!! Ja sam od drzave dobila samo čir!

Gost

#678

2016-03-27 19:06

Zato sto sam i sama majka troje dece,svako dete samim postojanjem poboljsava nas natalitet i svaka majka zasluzuje platu za sav trud, hrabrost i odlucnost za trece ili vise dece.,.

Gost

#679

2016-03-27 20:51

Zato sto se za natalitet treba boriti,a narocito kod nas jer su sve samo predizborna obecanja....
mmm

#680 Re: Zasto?

2016-03-27 21:23


Gost

#681

2016-03-28 00:39

Majka sam troje dece, dipl. hemicar bez posla.

Gost

#682

2016-03-28 07:41

Da bi se sto pre ovo pitanje resilo,prica se vec 2 godine i nista,molim vas ucinite da se ubrza i da odluce napokin,da zakon usvoje,valjda su bar toliko sposobni,oni iz budzeta imaju za njih novac,uzivaju u foteljama a mi vodimo bitku ,pozdrav
Majka hrabrost i njena deca 21.veka
Gost

#683

2016-03-28 09:05

Zato sto troje dece iziskuje posvecivanje triput vise vremena za brigu o njima, vaspitavanje i obrazovanje , a najbitnije je da majka to proprati najmanje do njihove 18-te godine.A onda i novac da to moze da se upotpuni dostojanstveno, a ne stresno, u zurbi jer majke  troje dece su uglavnom i zaposlene, svaki dodatni novac puno znaci.Troje i vise dece jedino podize natalitet koji znamo da je u opadanju.Nama, majkama, koje ih vec imamo omogucite da deci pruzimo vise i da dostojanstveno gajimo buduce ljude.Zato je potreban i novac.

Radim jos i u prosveti gde vidjam kako je svim porodicama sa troje i vise dece u ovoj"drzavi".

Finansijski je tesko i onima sa jednim i dvoje dece.Ne upadajmo u nihilizam da bolje ne moze ni da bude i da treba smanjivati radjanje jer se smanjuju plate.

Ugledajmo se na zemlje gde je to omoguceno i podsticajno za majke.

Svi pod jednu šljivu (šljivicu) je sve blize i blize.


Gost

#684

2016-03-28 15:02

Sve je jasno. Vreme je da se pobrinemo za sebe i svoju decu. Odnos privatnih firmi i kompanija na cinjenicu da si majka, pa jos i troje dece, ne moram da objasnjavam.

Gost

#685

2016-03-28 17:55

Zato sto sam majka 3 dece a drzava mi nikada nista nije pomogla pomazu druge a kazu bela kuga kod nas e pa evo neka daju neku pomoc i podsticaj mladima pa ce nas biti vise .

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-03-29 13:27



Gost

#687 Re:

2016-03-29 13:35

#685: -  

 ja mislim da je bolje da bude kao u crnoj gori dozivotno primanje na majke pa i da je manje nego na dete do 18god.i kad dete poraste nema opet posla nema primanje i sta onda.lako je dok si mlad se snaci a kasnije te niko ne vidi ni deca a ne drzava.zato je u c.g dobro sto je dozivotno pa koliko god da je. samo koliko moze ostati na snazi pitamo se svi nemaju kao novaca svaki dan poimagaju javno .....i jos sta za zene koje imaju 3 punoletne dece njima nista koda nisu radjele nije pravedno svima i gotovo...

 

 


Gost

#688

2016-03-30 08:09

Potpisala sam upravo zbog naslova, a detaljnije objasnila u komentaru pod brojem 683 ili majka hrabrost i njena deca 21. veka ( kazu da je to hrabrost u ovoj drzavi).
Inace sam prof. biologije u OŠ.

Gost

#689

2016-04-08 17:18

Sto vise da sede kod kuce majke sa decom, da cuvaju svoju decu da bi im deca bila ziva i zdrava i sacuvala ih. Da imaju bolju buducnost, kao sto je u svim svetskim zemljama, brine se o zenama kao ljudima, o njihovom zdravlju o njihovoj deci, u svetskim zemljama zene se ne pustaju same van svog doma. Srbija ne nudi srecu i nije sigurni dom svojim gradjanima u njioj. Polozaj zene u Srbiji je osramocen i ponizen. Dovode se zakoni koji unistavaju zensko bice koje je Bog stvorio da mora da radja i cuva svoju decu,svoje ognjiste i porodicu. Unistava se time i ceo narod u zemlji Srbiji. Zene bi trebalo da sede kod kuce, da budu domacice, dobre zene svome izabraniku i dobre majke svojoj deci. U zemlji Srbiji zene dozivljavaju razne torture, pocev od mobinga u skoli, gde prosvetni radnici profesori petinguju na casu fizickog sa ucenicama ili ih istuku, ili im strucno pokazuju nacin kako da naprave bebicu, trpe zene mobing na poslu , da bi dobile posao moraju sa svojim pretpostavljenim u krevetski odnos da se vezu ili sa partijskom dzukelom . Ili sa nekim policajcem koji zloupotrebi svoj sluzbeni polozaj time sto pred javnosti otkrije drzavnu tajnu o nekoj licnosti zeni pre svega, pa onda mora i on sa tom zenicom koju je umislio svojim unutrasnim bicima da je ugrozena i da je sacuva , da polno opsti, da petinguje sa njom odnosno da tim radnjama brani bogatase i srpsku djubrad i izdajice od svake zene koja nesto lose pretrpi a za koju organi precute. Bogatasi politicki stalno dozivljavaju orgazam vantelesnim putem sa zenama samo onda kada nekoj zeni umre dete. Onda se slavi, casti, i dozivljava orgazam u Srbiji dok zene srpske naricu i urlaju od bola . A najveci orgazam se dozivljava u Srbiji onda kada se upraznjava sex sa srpskim detetom koje treba da postane zena odn. inicijacijom, onda se casti, slavi, dozivljava orgazam, pali se baklja ili dete postaje rob i sluzi navodno svom narodu, odnosno bogatasima koji ce sve unistiti. Bogatasi srpski su poceli da slave noc vestica u kome pozivaju zene na polni snosaj. Ali to je sve ucinila moronizacija i srpski javasluk, srpski izrodi i izdajice koji su doziveli polni snosaj firama i svoje svrske preneli u inostranstvo na racune, te imaju i vise drzavljanstava. Srpski izrod se odrodio i postao samodovoljan. Da su zive i zdrave majke, da imaju puno dece i da sede kod kuce misleci na prosirivanje svoje porodice, da misle nacinom u buducnosti da ukrupnjavaju svoju porodicu tako sto ce vreme provoditi u komsiluku sa zapaljenom cigaretom, i onda ce i one misliti na nacin da donesu dobro i mnogim porodicama. U slucaju da njima bude dobro bice dobro svima nama, blago nama blago svima. Samo da nam donesu zakone, sve ce bivstvovanuti na bolje. Cekace platu iz budzeta nase jadnice kojima je polozaj obespravljen bio oduvek i imacemo jos obilatiji plod od zrna koje je umrlo, obilatiji od njih samih, neka su nam zive i zdrave. A jadnice u slucaju da ne donesu zakone jer takve zenice su dobre jebacice ranije su im muzevi radili u vojsku kao oficiri, bivse oficirke, a sada muzevi im rade u policiju, mnoge od njih ne prijavljuju ime oca da bi dobile neku vrstu pomoci, zalimo ih zbog toga, morace opet srpski policajci da izmisle neki rat ili neku krizu da bi doneli neki novi poredak u zemlji , ili da ga sami izmisle, kako bi ostvarili neke svoje ontolosko istorijske ciljeve. Ili ce jadni morati da dovode kao za vreme Jugoslavije zenice sa svih republika federacija kako bi sacuvali jadni zemlju ili da bi ukrupnili svoju zemlju, ili ce izmisliti prinudu za evroatlantizaciju gde im je dobro dosla ovakva odluka, ili ce izmisliti da preko noci promene svoje unutrasnje bice da bi mogli da izvrsavaju davanje novcanih sredstava od skupljenih poreza buvara radnika sa pijace ili tezge, ili penzionera, ili radnika na minimalcu. Sta da se radi, mora za njih da ima oni nas cuvaju, tako su nas sacuvali i u ratovima.Toliko nas ima, koliko su odlucili da nas ima kroz ratove kroz koje su nas vodili. i uvek se srpski izrodi a pogotovo policajci i vojska bivsa poziva na ratove kao uzrocnike nasih gubitaka ili ljudskih gubitaka. Onda ce postati jace prinude da se donose pare jadnim majkama. Ili ce izmisliti neki novi sistem gde ce sve biti nevidljivo a njihovo novostvoreno nevidljivo postace svima vidljivo. Ili ce poslati svoju decicu u inostranstvo na skolovanje pa ce ih podeliti jer planiraju njihovu buducnost, na izgovor da im je genocid pocinjen, vrseci zamenu vremena i prostora u ontoloskom smislu. Tamo ce uciti razne vere i nauke i ideologije koje ce opet donositi u zemlji i vrsiti moronizaciju, debilizaciju, kretenizam, javasluk, podele...I treba se zbog svega postojati sazaljenje jadnim zenama u nasoj zemlji.

Gost

#690

2016-04-08 20:33

Da imam troje dece i mi treba decu da čuvamo i zdravo hranimo svud u svetu ima za majke troje dece pa treba i ovde

Gost

#691

2016-04-10 10:25

Mnogo se jebe srpskim policajcima. Kad treba da zaposle svoje zenice mora po zavetu da ubiju od svog roda, ulaze na radna mesta jebajuci svoje buduce zene , dok za sirotinju nemaju svesti o prostoru i vremenu i licnosnom odnosu i da drugi ljudi manji od njih moraju da radjaju i zive. Nikad niko nije smeo da ih pogleda u oci dok su dovodili zene rodjake bivsih OVK i zenili se njima po i njima ce opet sirotinja morati da izdvaja od svoje crkavice za manijake koji samo za jebanje misle i da lazu da bilo ko njima ne daje da zive. Dok sirotinju sprecavaju na svakom koraku, i ne moze da se ozeni, uda, stvori porodicu, ne moze se zaposliti, i osnovna prava ostvariti jer je ne smatraju covekom. Opet da izdvajamo iz budzeta, poreza, doprinosa, i raznih taksi za njih . Jer mnogo im se jebe, veiki libido imaju i falus , i zenice njihove incestne kad se zaposljavaju u mup jebu si ih muzevi dok one govore to dragi ah, uh, jebi , svrsi u mene, ali to je normalnlo za njih,dok sirotinju navode na samoubistvo samo zato sto je sirotinja i nema veze incestne kao oni. Uvek kad se spomene incest i veze zaposljavanja rodbinske ili jebacina na radnom mestu nagradu dobiju oni koji unistavaju porodice, razlicite od njih , sodomitizam im je zakonit odnos i veza.

Gost

#692

2016-04-13 08:28

Da bi ova nasa drzava shvatila koliko je bitno podzati majke sa troje i vise dece,jer da nema te dece ne bi bilo ni drzave.Da tu decu treba nahraniti...obuci....skolovati..

Gost

#693

2016-04-21 08:35

Dosta je bilo lažnih obećanja treba nešto preduzeti,zato prezmi stvar u svoje ruke.

Gost

#694

2016-04-26 21:20

Zato sto su deca nase najvece blago i nasa buducnost ali nazalost zivimo u takvom vremenu da se radjaju sve manje jer roditelji nemaju cime da ih izdrzavaju.Sve vise je ljudi bez posla tako da bih ovo bila neka sigurnost i sigurno primanje a i mali stimulans da na svet dodje trece dete.

Gost

#695

2016-04-27 20:01

Zato sto je red i u Srbiji da se pomogne majkama sa troje dece

Gost

#696

2016-04-28 08:29

Svaka novcana pomoc od drzave je dobrodosla,pogotovu ako se zna da od bebi opreme i ostalih decijih stvari i opreme Srbija spada u skuplje zemlje u regionu, i to je glavni razlog zbog kojeg se mnogo bračni parovi ne usudjuju na drugo, a kamoli treće dete u porodici a sve zbog lične egzistencije i straha da neće moći da vode neki normalan zivot, bez stresa da li će imati priku da pruže svojoj deci normalno detinjstvo i odrastanje.

Gost

#697

2016-04-28 18:44

Zato što sam i ja majka troje dece i smatram da smo zaslužile barem neku nadoknadu za to što mislimo i želimo da povećamo natalitet u ovoj našoj državi Srbiji!

Gost

#698

2016-04-28 19:25

Oduvek se govorilo o beloj kugi ali se nikada nista konkretno nije uradilo. Ovo je prilika da ne odumremo, kakvi god da smo treba da postojimo. Izuzetno je tesko podizati decu u danasnje vreme, pomozite da ne nestanemo. Hvala vam.

Gost

#699

2016-04-28 20:25

Podrzavam predlog i jasam majka petoro dece

Gost

#700

2016-05-07 00:22

Zašto ste potpisali ovu peticiju?Zato sto sam majka troje dece!