Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#376

2015-08-10 11:38

potpisao sam zato sto tako mislim jos od kraja osamdesetih kada sam ja studirao.
i molim vas ove eure sklonite posto nam je valuta hvala bogu jos uvek dinar

Gost

#377

2015-08-10 11:38

Davno je trebalo da se ovako nešto uradi.

Gost

#378

2015-08-10 11:38

Predugo je Srbija i Srpski obveznici finansirala one, koji bi joj odmah po odlasku zarili noz u ledja, blatili gde su stigli, zaboravljajuci SVE blagodeti koje su od NASE DECE UZELI. Svoju decu pustamo da odlaze iz Srbije glavom bez obzira, jer SVIMA smo majka, a NASOJ DECI MACEHA. Crna Gora se odcepila i potrla sve sto je SRPSKO, nasu decu povredjuju i kao goste na teritoriji svoje "BANANA PRCIJE", a mi otimamo od svoje dece, dajuci njima. DOKLE TAKO GOSPODO??? KAZIMO STOP...CRNOGORCI SKOLUJTE VASU DECU U PRISTINI, ZAOBIDJITE BEOGRAD,

Gost

#379 Re: Budimo ljudi pre svega!

2015-08-10 11:40

#302: dasskall - Budimo ljudi pre svega! 

 Ne treba da budemo "previše" ljudi.

Obala Slonovače = Crna Gora


Gost

#380

2015-08-10 11:41

Dokle vise da nam krv piju ljudi bez duse

Gost

#381

2015-08-10 11:42

zato sto je strasno da nasa deca placaju presupe skolarine, na fonu npr, dok se crnogorci baskare na budzetu, u domu, zauzimaju mesta nasoj deci i ne placaju ni dinara. cak se i lece besplatno. ajde saniraj posekotinu besplatno u crnoj gori ako mozes a iz srbije si!!!!!

Gost

#382

2015-08-10 11:42

Sramno je i tužno da u Srbiji svi imaju veća prava nego Srbi. Crnogorci su strani državljani i tako treba da budu tretiranini. Imam dva studenta i ovu nepravdu sam više puta osetila na sopstvenoj koži!

mamma

#383

2015-08-10 11:43

Sramno je i tužno da u Srbiji svi imaju veća prava nego Srbi. Crnogorci su strani državljani i tako treba da budu tretiranini. Imam dva studenta i ovu nepravdu sam više puta osetila na sopstvenoj koži!


Gost

#384

2015-08-10 11:45

Zato sto treba govnima ukinuti sve. Ja kod njih ne mogu ni coca colu da dobijem. MRS

Gost

#385

2015-08-10 11:45

Crna Gora je strana drzava kao I bilo koja druga I zato nema potrebe da njene drzavljane tretiramo drugacije od ostalih stranaca, dakle kao strance.

Gost

#386

2015-08-10 11:46

Zato što mesta na budžetu , koja i ja finansiram, zauzimaju stranci iz države čija je prosečna plata duplo veća nego u Srbiji.Dok moja porodica brine da li će budući studenti iz naše kuće (odlični učenici) morati da plaćaju školovanje za koje moraju i roditelji i babe idede da uzimaju kredit, dotle ovi stranci kada završe fakultet o našem trošku vraćaju se u svoju zemlju i prema nama ponašaju kao najvećim neprijateljima. Hoću da bar malo utičem na to kako se troše moje pare jer u tim privilegijama je i deo moje smanjene penzije koji umesto svojim unucima poklanjam Crnogorcima.Uostalom, kakve privilegije imaju studenti iz Srbije koji žele da studiraju u CG?

Gost

#387

2015-08-10 11:46

Tekst peticije je potpuno opravdan, sve navedene činjenice su istinite i zahtev je logičan. Konačno treba stati na put uobičajenom ponašanju da su svi drugi važniji od nas samih i to sve na štetu naše dece. Ovi benefiti crnogorskim (stranim) studentima su krajnje ponižavajući za mlade koji studiraju u svojoj rodjenoj zemlji a koliko znam, ne važe u obrnutom smeru (osim Fakulteta likovnih umetnosti na Cetinju).

Gost

#388

2015-08-10 11:48

Imaju svoju drzavu, imaju svoj jezik, imaju svoje pismo... zasto bi imali bilo kakve povlastice. Kad bih hteo da letujem na njihovom primoriju placao bih sve isto kao i svaki nemac ili... drugu stranac.

Gost

#389

2015-08-10 11:49

Mislim da je peticija vrlo dobra. Nije korektno da placamo skolovanje deci iz inostranstva a da pri tome uskracujemo studiranje nasoj deci. Studenti iz inostranstva su posebna kategorija i ne treba ih mesati sa nasom decom kojoj mnogo uskracujemo i u detinjstvu kako bi placali porez drzavi od plate koja je dosta niza nego u susednim zemljama.
Visokom edukacijom stranaca u nekontrolisanom broju njima otvaramo vec ionako previse otvorena vrata da uticu i upravljaju sudbinom nase dece i nase trenutno slabasne zajednice.
Deo mog DNK je daljeg porekla iz Crne Gore i zelim da postujemo vecinsku volju u Crnoj Gori za samostalnost a posebno treba postovati kada zele da se znacajnije udalje od "matice".
Za nase drzavljane u inostranstvu treba osmisliti posebnu kategoriju za studiranje kako bi ih pomogli ukoliko je finansijska pomoc zaista potrebna.

Gost

#390

2015-08-10 11:49

Da u buducnosti nasa i njihova deca zive kao dobri susedi a ne da imaju nerasciscene racune ko je kome placao skolovanje i ostalo. Za mir na balkanu...

Gost

#391

2015-08-10 11:49

Dobro ste se setili.

Gost

#392

2015-08-10 11:51

Da skinemo bedu sa vrata koja nam radi o glavi vec godinama

Gost

#393

2015-08-10 11:51

Mislim da bi bilo jos korisnije da svako podeli ovu peticiju na svom FB zidu. Da sto vise ljudi sazna za nju.

Орловић Павле

#394

2015-08-10 11:52

Зато што нико нема већи повлашћени статус студента из иностранства који је скоро изједначен са студентима из Србије, где држава баца паре на оне који ће да дођу овде , студирају за џабе и оду. Такође молим аутора петиције да је следећи пут напише на ћирилици и "преведе" на тзв. "црногорски".


Gost

#395

2015-08-10 11:52

Da se zastiti drzava Srbija od zloupotrebe iz susednih drzava.

Gost

#396

2015-08-10 11:53

Paradoksalno, u izboru države, kao jedina adekvatna opcija, stoji "Srbija i Crna Gora"

Gost

#397

2015-08-10 11:53

Zato sto ima smisla!

Gost

#398

2015-08-10 11:53

Srbija SRBIMA !

Gost

#399

2015-08-10 11:54

Zato sto sve te pare trebaju da odu na nasu decu,za njihovu trebaju da placaju Crnogorci!
Орловић Павле

#400

2015-08-10 11:54

"Када географски појам са пежоративним значењем постане "народ". провизоријум постане "држава", а распоп склон хомосексуланим егзибицијама постане "патријарх" неканонизоване верске секте регистроване у полицијској станици у Тузима - добијате црногорски народ, црногорску државу и самозвану црногорску цркву. Када се загребе по овој неокомунистичкој жабокречини, схватићете да отелотворење лика и дела шизофреног секуле дрљевића (све малим словом), црногорског усташе - како је за себе волео да каже, спроводи последњи комунистички диктатор друг мило ђукановић (све малим словом) који у свом заносу србофобије успео је да измисли и тзв. црногорски језик - ингениозно додајући још два слова Вуковој азбуци. Ово је прави пример да су комунисти и усташе - браћа по матери. Од таквог генетског микса, управо је и настао окот из овог текста. Што би рекли психолози - ВЕЋ ВИЂЕНО!"