Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu


Gost

#126

2016-09-27 06:21

potrebno je vise informacija da bi se potpuno cistog sreca potpisala peticija. u konkretnom slucaju, ne znamo celu pricu vec mini segment koji stre izdvojili i koji ide u prilog potpisivanju peticije

Gost

#127

2016-09-27 06:29

zato sto nije humano niti pravedno u nasoj zemlji postoji sigurno veliki broj potencijalnih usvojitelja,zar i decom ,,legalno,, da trugujemo?

Gost

#128

2016-09-27 06:35

Strasno !!!
Da li "neko" profitira ovakvim cinjenjem? Kome je u interesu da se dozvoli da nasa deca budu usvojena od strane stranaca za par procedura, dok mnogi parovi prolaze golgotu u procedurama dok ne usvoje dete ......

Mislim da kontrola mora biti rigorozna.

Gost

#129

2016-09-27 06:41

Zato sto je scena u kojoj dete vristi za majkom i najka za njim-horor!Zato sto nisam sigurna da ce neko odavde imati bolji uvid i moci da prati i stiti zivot tog deteta negde u inostranstvu!Zato sto i kad bi dete tamo negde u inostranstvu bilo ugrozeno, nisam sigurna da bi i ako postoje procedure za vracanje deteta, one bile dovoljno brze i efikasne da iscupaju to dete iz losih uslova!Zato jer niko od nas nije upoznat sa takvim procedurama vec se takva usvajanja rade na nacin koji deluje nama svima nenormalno i sumnjivo pa cak i inkriminisuce!Zato jer da bismo rodile dete i ono bilo pravno priznato i da bismo i mi mame imale zdravstvenu zastitu i to dete porodicni status, treba da prolazimo papirologiju i procedure kao da smo kriminalci i da se odricemo svega, od prvog dana trudnoce, jer cak i naknade mamama za bolovanje kasne mesecima, a niko nas ne pita cime u medjuvremenu placamo hranu, preglede, odecu...Zato jer je tesko u Srbiji roditi i odgajati decu, a ipak to radimo i deca su nam potrebna vise nego ista!Zato jer ta horor scena nije i ne sme da se desava da dete place i doziva svoju majku dok ga na silu odvlace!

Gost

#130

2016-09-27 06:44

Zato sto je nam je drzava dotakla dno.Imam dvoje dece i za njih sam spremna i da ubijem kao i svaki normalan roditelj.E sad bi nas premijer trebao da ae oglasi..prozivaju ga za svakakve gluposti i on se odaziva..ODAZOVI SE VUCICU NA OVO!!!

Gost

#131

2016-09-27 06:46

Katastrofa...turci su nam otimali djecu a sad je tako olako dajemo..a nasi ljudi venu jer ne mogu imati a njima ih ne damo.Dajte nasim ljudima...pa mozete kontrolisati kako zive a u bijeli svijet ne..ili dobijate dobre pare za tu djecu?

Gost

#132

2016-09-27 06:47

Posle svih kradja beba u nasim porodilistima i ko zna koliko ovakvih slucajeva usvajanja, ovaj slucaj i citava tema i procedura moraju postati javni i dostupni informativno svima nama!Zato sto ovo usvajanje mora biti zaustavljeno i razmotreno od strane javnog tuzioca!bilo bi dobro da ga neko obavesti da postoji sumnjivo usvajanje deteta, koje vise lici na kidnapovanje, nego na legalnu proceduru.Cak i u imovinskim odnosima gde je predmet stvar a ne dete postoji pravo prece kupovine, a kamoli kod usvajanja!

Gost

#133

2016-09-27 06:47

Trebalo bi odmah ukljuciti medije da svi cuju sta neljudi rade sa sirotom decom

Gost

#134

2016-09-27 06:56

Sramoota, sramota! Toliko sam potresena vescu, sta se radi sa nasom decom. Nisu mi krivi stranci, krivi su mi nasi ljudi. Ako mi sami ne cuvamo decu, ko ce??! Pordajemo se za saku para...
Puna podrska i nada da ce na kraju sve se zavrsiti dobro, prvenstveno za malisu.. <3

Gost

#135

2016-09-27 06:57

Protiv sam davanja ili prodavanja nase djece u inostranstvo...Pobogu,zar mi nemamo dovoljno ljudi koji zele djecu?Dajte nasim ljudima..kontrolisite ali ne strancima..Janjicari su otimali a nasi stari se borili a sad ovi prodaju???

Gost

#136

2016-09-27 07:09

Greh je dodatno izlagati dete stresu kad je prihvatilo svog staratelja i adaptiralo se.To nije u interesu deteta a njega je kao prvo i osnovno pravilo potrebno ispoštovati.Uz to roditelj usvojitelj ispunjava psiho-fizičke i materijalne uslove za uzgajanje deteta ako su svi navodi tačni.Što je najvažnije VOLI TO DETE I ONO NJEGA!

Gost

#137

2016-09-27 07:13

Zgrozena sam sta se u ovoj drzavi radi .Muka mi je od bezzakonja i maltretiranja ovog naroda vise,a o deci da i ne govorim.Strasno i nedopustivo oduzeti zeni dete i detetu majku...UZAS!!!!

Gost

#138

2016-09-27 07:17

Zato sto sam zgrozen potpunim isključivanjem i zanemarivanjem brige o tome šta je za dete u ovom uzrastu ono najbitnije- da raste srecan,bezbrižan u okruženju ljudi koje je spoznao i zavoleo,u sredini koju je prihvatio kao svoju,a to je za decu tog uzrasta najbitnije. Pa Sud kad razvodi roditelje i dodeljuje decu je u obavezi da se isključivo rukovodi interesima deteta,uz asistenti Centra za socijalni rad. Kako to da sad interesi deteta i njegova sreća i bezbrižno nisu uopšte bitni.

Gost

#139

2016-09-27 07:17

Zato sto je u pitanju criminal i zato sto bi neko trebalokrivicno da odgovara
milos

#140 dzukele

2016-09-27 07:31

Alo bre olosi da li ste normalni, sta radite to?!


Gost

#141

2016-09-27 07:33

Niko nema pravo da trguje decom! Ako nema ko da odgaja dete, drzava mora da ima ustanove u kojim ce odgajati decu u duhu svoje vere i po svim Bozanskim nacelima. A one, koji olako trguju sa nemocnom decom, treba strogo kazniti i onemoguciti da mogu upravljati. Slava Bogu!

Gost

#142

2016-09-27 07:37

Ovo je necuveno...tragedija. niko ne misli kako je detetu,ni sve igravme ovog sveta je nece moci smiriti zbog odvajanja od majke. Zanima me koliko su para dali Svedjani i koga su podmitili da uradi ovako nesto.

Gost

#143

2016-09-27 07:39

Dosta mi je vise ponašanja političara i institucija koje misle da sve mogu, njihovog bezobrazluka.

Gost

#144

2016-09-27 07:40

Citam i neverujem
citam i neverujem
citam i neverujem
o zemljo Srbijo,kakvi su ovo zakoni
ima li imalo dostojanstva za gradjane srpske
sta je vise ovo???????

Gost

#145

2016-09-27 07:41

Belo roblje?

Gost

#146

2016-09-27 07:42

Ne zelim da deca ispastaju zbog glupih zakona.

Gost

#147

2016-09-27 07:42

Mislim da svako imalo razuman treva da potpise peticiju i da se dete vrati staratelju....Sramota od ove drzave sta radi.Suze su mi krenule ja imam dvoje dece i nemogu da zamislim da ih sad neko nepoznat odvede...To dete je odraslo uz tu gospodju i nju smatra majkom i to netreba uskratiti pa zar se neko pita kako se to dete oseca kroz sta prolazi...SRAM VAS BILO.SRAMOTA ME JE STO ZIVIM U OVOJ DRZAVI

Gost

#148

2016-09-27 07:42

Sramota!!!!
NE ODVAJAJTE DETE OD MAJKE!!! JER ONO NJU SMATRA SVOJOM MAMOM!

Gost

#149

2016-09-27 07:43

zato što je bolesno davati decu na usvajanje u druge zemlje, a bolesni su i oni čija je to ideja

Gost

#150

2016-09-27 07:43

Nezamislivo mi je da se naša dečica daju strancima na usvajanje, imajući u vidu loša iskustva drugih zemalja koje su dozvolile usvajanje.