Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu


Gost

#401

2016-09-28 13:12

Zatoa sto smetam deka taka malo dete ne bi trebalo da e odvoeno od sredinata na koja e naviknato.I poradi toa sto smetam deka ne treba voopsto da se dozvoli posvojuvanje na deca od nasite drzavi na balkanot vo drugi drzavi.I na nasite prostori ima roditeli koi so godini cekaat na posvojuvanje!I uste mislam deka so takvo nesto nekoj debelo ke profitira!

Gost

#402

2016-09-28 13:29

Da li vi znate koliko dugo se ceka na usvajanje deteta u Srbiji? Koliko parova koji ne mogu imati dece su na listama cekanja godinama? Koliko zena koje ne mogu imati dece se (od kako je zakon promenjen) odlucuje na usvajanje u opciji "samohrana majka" i ceka.. Oni svi cekaju na taj poziv, na taj razgovor, koji ce im iz korena promeniti zivote, dati smisao, mogucnost da pruze ljubav, sigurnost, dom..A sta mi radimo? Dajemo strancima da odvedu nasu decu!?! Malo nam dece ode svojevoljno svake godine, pa hajde da udomimo i ove bez roditelja..Sto ne usvoje u svojoj zemlji dete? Zasto se ne odluce na surogat, koji je ovde zabranjen? Bruka i sramota!!!

Gost

#403

2016-09-28 13:40

Halo, IDIOTI STE, vi iz centra za socijalni rad. Pa niste ispoštovali najvažnije pravilo iz pravilnika a to je:
" DA DETE PRIPREMITE U ODREDJENOM VREMENSKOM PERIODU ZAJEDNO SA HRANITELJKOM NA ODVAJANJE OD NJE I NA PRIVIKAVANJE NOVIM OSOBAMA" a gde je tu dodatno JEZIČKA BARIJERA, ZAR DETE TREBA DA OMUTAVI I ZABORAVI SVOJ JEZIK, ILI AKO GA NEŠTO ZABOLI NE ZNA DA KAŽE I KOME DA KAŽE I NA KOM JEZIKU  DA ZATRAŽI BILO ŠTA. BOŽE KOJI SU TO LUDACI IZ CENTRA ZA SOCIJALNI RAD ??? Koje ste vi nepismene džukele, vas bi sve trebalo zatvoriti. Pa da li ste svesni VI veliki nepismeni stručnjaci da ćete izazvati takve teške psihičke traume kod deteta, da se neće oporavitio celi svoj život. Jel ovo divlji zapad. Sramota da je državu kakve stoke drži na tim poslovima. Proces usvajanja nije preko noći, koga vi lažete.Pre neki dan ste oteli njoj dete a sutra kome ćete? RODITELJIMA? Sve vas sramne stručnjake i ( psihologe koji ne znaju ništa, a iz priložene situacije se vidi) iz centra za socijalni rad, zbog izlaganja deteta psihičkim traumama treba na sud i u zatvor. Očito se vidi da je mućka u pitanju : Kako da ne da nema ljudi kod nas koji bi usvojili 5- godišnjeg dečaka, takoreći odraslo dete? Priče za malu decu? A kome je to centra nudio dete na usvajanje i kada? Pa zar treba detetu koje nema roditelje, još da nanesete doživotnu traumu.U tom uzrastu deca pamte dobre i loše dogadjaje. Kakva sramota da na takav način odvajaju dete od hraniteljke. DOKAZ DA U SRBIJI INSTITUCIJE I PRAVOSUĐE NE RADE  PO ZAKONU !?.


Gost

#404

2016-09-28 13:45

Prava dece su na prvom mestu. Bar bi trebalo da je tako.

Gost

#405

2016-09-28 13:57

Zar razlog nije očigledan

Gost

#406 Re:

2016-09-28 14:15

#1: -  

 moja poznanica koja zivi i radi sa muzem u Svedskoj, a oboje su Srbi, ne moze da usvoji dete iz Srbije godinama unazad.Kako je moguce da stranci mogu?


Gost

#407

2016-09-28 14:30

Ja sam samohrani roditelj. Ovo cinim zbog sve dece I roditelja...ds se stane za vrat korupciji narocito ovima sto odlucuju o nasoj deci nna njihovu stetu.

Gost

#408

2016-09-28 14:43

Podpisujem peticiju, u prvom redu: radi sprečavanja davanja na usvajanje naše djece strancima kao i otimanja djece od roditelja. U našoj zemlji ima toliko parova koji nemaju djecu i ti parovi treba da imaju pravo prvenstva! A ima i nešto još važnije: DIJETE ima pravo da "odabere" svoju porodicu! Uz to: socijalnim službama, putem zakona,odrediti da nemaju nikakvo pravo da djecu silom udomljavaju pod izgovorom da rade u interesu djece!!


Gost

#409

2016-09-28 14:46

Svakako,zato sto medu mnogim ljudima koji nemaju ili ne mogu da imaju decu u Srbiji se nalazi I neko ko je u mojoj familiji..I zato sto DECA rodena ovde imaju I te kako koga da usrece..

Gost

#410

2016-09-28 14:53

Jer prednost treba dati našim državljanima. U konkretnom slučaju, ženi koja je dete odgajala 5 godina.

Gost

#411

2016-09-28 15:04

NE SAMO U INOSTRANSTVU VEC I U SRBIJI BEZ DOZVOLE RODITELJA TREBA SMRTNO KAZNITI ONE NA SAMU POMISAO DA OTMU DETE RODITELJIMA I TO NAJTEZIM MOGUCIM KAZNAMA JER TAKVI LJUDI NOSE UBILACKE GENE ZLOCINACKE I DIVLJE KOJI SE SIRE I KOJI SU POBORNICI RATOVA HUSKANJA NA OTIMNJE PLJACKU I KLANJE TAKVE DIVLJE GENE TREBA ISKORENUTI IZ LJUDSKOGA RODA DA SE NE PRENOSE SA KOLENA NA KOLENO JER LJUDSKA KULTURA NECE NIKADA PRESTATI DO POSTOJE TAKVI GENI KOJI SE NIKADA NECE PROMENUTI VUK NIKADA NECE POTATI PAS PA TAKO I ZLOCINACKI GANI NEMOGU POSTATI DOBRI

Gost

#412 Veatite dete!!

2016-09-28 15:11

 Ja ne mogu da spavam od kada sam procitala kako je dete odvedeno. Ne mogu ni da zamislim strah koji ono oseca, odvojen na takav nacin od jedine majke za koju zna. A tako mali i nespreman na ovo sto ga je snaslo. Prokleta Srbijo, sta smo docekali?! Sta jadna zena da uradi? A zar na prvom mestu ne treba da bude sreca svakog deteta pa sve ostalo? Ovde su verovatno na prvom mestu pare jer drugacije ovde ne moze. A taj neko ko je iste uzeo ce svom detetu nesto da omoguci, ma nemoj....znate kako, nemoj pa se ne boj....a sticice ih sve jednog dana


Gost

#413

2016-09-28 15:42

Peticiju potpisujem radi zaštite sve dece, posebno onih bez roditelja. Deca nisu stvari pa da se samo premeštaju po zakonskim odredbama. Uz zakonske odredbe mora se voditi računa kako to utiče na psihu i emotivni razvoj deteta. U ovom slučaju, mišljenja sam da je za dečaka koji je već 5 godina hranjen i voljen, ako hraniteljka ima mogućnosti da ga i dalje izdržava, mnogo bolje da ga usvoji hraniteljka nego da ide u zemlju gde čak ima i jezičku barijeru.

Gost

#414

2016-09-28 15:51

Zato sto ,svaki NORMALAN NAROD treba da tezi da svoju decu prigrli u svoja nedra!!!!!! Koliko nasih bracnic parova ceka na usvojenje.Znam jer imam u svojoj bliskoj okolini zenu koja je jedva usvojila dete.Ne dajmo im da nam odvedu nas dragulj!! :(


Gost

#415

2016-09-28 15:55

Zakon nije adekvatno sproveden.
Ne mogu se favorizovati strani drzavljani u odnosu na domace

Gost

#416

2016-09-28 16:29

Dete treba da ostane u svojoj zemlji, u porodici gde je i do sada bilo.
Jelena

#417

2016-09-28 16:37

ZAŠTO!?Dete teeba da ostane u porodici koja se brine o njemu!A pohapsiti sve koji za novac prodaju našu Srpsku decu po belom svetu!Uključene su "ne vladine"organizacije koje vršljaju godinama po čitavoj Srbiji naravno sve u dosluhu sa našim Centrima za socijalni rad!To je jedna čitava mafijaška organizacija kojoj se mora stati na put!Pod hitno treba promeniti zakon koji im dozvoljava savremeno "janicarenje" naše dece!


Gost

#418

2016-09-28 16:48

Zato sto u zrenjaninu centar za socijalni rad totalno radi protiv svih zakona drzave. Meni su u novembru mesecu postavili sluzbu obezbedjenja iza mojih ledja prilikom razgovora sa doticnim socijalnim radnikom i oduzeli mi pomoc. Na intervenciju novosadskog advokata(radi besplatno za ugrozene) ponovo sam dobio trajno ali sad opet mi ukinuli, vise nemam od cega da zivim a oni koji su otisli privremenou inostranstvo tamo radili njima redovno uplaccivano na racun socijalna pomoc

Gost

#419

2016-09-28 16:48

Odvojiti ovo dete od porodice sa kojom je odraslo, u kojoj je našlo ljubav bilo bi isto kao barski cvet preneti u pustinju.

Gost

#420

2016-09-28 16:59

Sramota......svaki komentar je suvišan. Borimo se za decu.

Gost

#421 Re:

2016-09-28 17:01

#403: -  

 ubeđena sam da ovde ima nešto prljavo.


Gost

#422

2016-09-28 17:13

Smatram da dete ne treba oduzimati od hranitelja koji zele da brinu i njemu pogotovo ne neki stranci,sramota.

Gost

#423

2016-09-28 17:37

Peticiju sam potpisala sa zahvalnošću prema grupi aktivista koji su pokrenuli potpisivanje. Građani treba da budu zainteresovani za odbranu interesa svih državljana, jer pojedinac nema nikakve mogućnosti da se sam izbori za bilo koji pravedan cilj. Deca bez roditelja u našoj državi treba da budu data na usvajanje našim državljanima, jer im se tako i dalje može pomoći, ako zatreba.
Hvala na inicijativi!

Gost

#424

2016-09-28 17:41

Zato sto izdeformisana evropska bagra hoće nasu decu koja su odrasla u ljubavi i pažnji ljudi iako im nisu roditelji

Gost

#425

2016-09-28 17:46

Srpska deca uvek moraju. znati ko su, šta su i odakle su poreklom. Ako ovo dozvolimo neće nas više ni biti!!!