Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu


Gost

#526

2016-09-29 20:05

Potpisala sam jer imam apsolutno poverenje u doktoku Sladjanu Velkov

Gost

#527

2016-09-29 20:21

Zato što nešto tako nemoralno ne sme biti opravdano zakonom.

Gost

#528

2016-09-29 20:51

Trazi se pravda za hraniteljku Ljiljanu Radulovic da joj bude vraceno dete!Pravda treba da bude,a ne korupirani ljudi,svi koji su umesani u ovaj slucaj treba im dati otkaz,i povuci mlade ljude sa biroa!Zakon treba da se hitno menja!NEDAMO NASU DECU STRANCIMA!

Gost

#529

2016-09-29 21:12

zato sto dete treba da bude sa zenom za koju smatra da mu je majka a ne sa strancima

Gost

#530

2016-09-29 21:40

Provereno znam da nasi parovi koji imaju sve uslove godinama cekaju na usvajanje a mi zdravu decu dajemo strancima. Mislim da je to sramita ove drzave. Drugo dete 5 godina zivi sa zenom koja je jedina majka koju poznaje i jedina sigurnost te bi interes soc.sluzbe trebao da bude da to dete bude zasticeno od trauma i ostane uz zenu koja ga je podigla ako ga vec zeli. Svako izmestanje bezpotrebno takvoj deci je uzasan stres. Govorim kao neko ko ima usvojenu decu u svom okruzenju.

Gost

#531

2016-09-29 21:46

Date od pet godina se tesko moze prilagoditi novoj porodici zbog jezicke barijere. Ostace mu emocionalna trauma za celi zivot!

Gost

#532

2016-09-29 22:30

Jer smo korumpirana zemlja, i nema vladavine prava, niti humanosti.

Gost

#533

2016-09-29 22:31

zato sto se ne slazem sa ishitrenom reakcijom centra

Gost

#534

2016-09-29 22:33

Nema potrebe da ide tako daleko u tako hladnu zemlju i kozna kakva je to porodica neka ostane tu gde je jer ima dom ima ljubav što je najbitnije za odrastanje deteta.

Gost

#535

2016-09-29 23:23

PETICIJU SAM POTPISALA ZATO ŠTO ŽELIM DA PRAVDA POBEDI!ZATO ŠTO TOM JADNOM DETETU NANOSE DUŠEVNU BOL I ZATO ŠTO TO DETE NIJE ŽIVOTINJA DA JE PRODAJU STRANCIMA.ŽALOSNO JE ŠTO ONI KOJI TREBA DA ŠTITE TO DETE ZAPRAVO NANOSE DUŠEVNU BOL.MENI SU IZ BEOGRADCKE BOLNICE UKRADENE DVE SESTRE,PRODATE KO ZNA KOM I GDE JEDNA JE RODJENA 1977 U PETROVCU NA MLAVI A DRUGA 1986 U POŽAREVCU I JEDNA I DRUGA JE U RANIM JUTARNJIM SATIMA POSLATA ZA BEOGRAD GDE POSLE NEDELJU DANA NAVODNO UMIRU I BOLNICA ŠALJE TELEGRAM DA SU PREMINULE A KADA SU RODITELJI OTIŠLI DA PREUZMU TELO NISU IM DALI NI DA VIDE DECU A ISTO TAKO NI DA PREUZMU TELA UZ ISTO OBJAŠNJENJE DA ONI TO NR DAJU,TAKVA JE PROCEDURA,TO JE STRES ZA RODITELJE I ONI TO NE DAJU,TELA BOLNICA SAHRANJUJE.KADA SMO SADA KRENULI DA ISTRAŽUJEM DOBILI SMO NAPISMENO DA MOJE SESTRE NISU NI NA JEDNOM BOLNIČKOM GROBLJU NISU SAHRANJENE I DA IH NRMA MEDJU UMRLIMA;DRUGIM REČIMA NISU PREMINULE,NEGDE SU ŽIVE I ZDRAVE ALI MI NEZNAMO GDE SU ALI JA SE NADAM DA ĆEMO IH USKORO PRONAĆI.ISTINA KAD-TAD POBEDI.MALENOM ŽELIM DA PODEDI U TOME DA OSTANE SA ŽENOM KOJU GLEDA KAO MAJKU!

Gost

#536

2016-09-30 01:27

Pa neka lezbejke i homoseksualci sami sebi rode djecu. Ako hoce svoja prava i ravnopravnost, onda neka ne zloupotrebljavaju tudja prava i svojinu.

Gost

#537

2016-09-30 06:54

Zato sto smatram da ima dovoljno dobrih i odgovornih uvojitelja u samoj Republici Srbiji koji bi se starali o napustenoj deci. I pitam se ko bi kontrolisao roditelje u inostransvu, odnosno brinuo o pravu deteta. Nase sluzbe sigurno ne bi. A Svedska bas i nije poznata po humanom odnosu prema svojij deci. Cak naprotiv postoje izjave sad vec odraslih ljudi da u nekim delovima ove zemlje postoje obicaji seksualnog uznemiravanja dece od strane bliskih rodjaka pa cak i samih roditelja....
Ne bi trebalo da sve bude na prodaju, zar ne!

Gost

#538

2016-09-30 13:11

Protiv sam usvajanja,deteta u inostranstvo!!! Setite se da su nas sravnjivali sa zemljom,svaki srbin kojeg je "drugi" vaspitavao? MISLITE o tome !

Gost

#539

2016-09-30 13:20

Zato što sam protiv odvođenja naše dece u inostranstvo. To je kao da iščupate biljku iz zemlje gde je ponikla i pokušavate da je posadite negde gde niste sigurni da li će uspeti da se ukoreni i poraste.

Gost

#540

2016-09-30 15:54

Potpisala sam ovu peticiju jer sam protiv usvajanja dece iz Srbije u inostrane porodice! Suvise je losih primera koji su uticali na moje poverenje i usvojene zakone I institucije koje su zadužene za zbrinjavanje dece bez porodice.

Gost

#541

2016-09-30 16:13

Центри за социјални рад не раде у интересу деце.


Anonymous

#542

2016-09-30 18:59

BEZ IZRICITE DOZVOLE RODITELJA ILI BLIZE RODBINE ZLOCINCI NESMEJU NI POMISLITI OTETI ILI SAMO POMISLITI NA TAKVU VRSTU ZLOCINA TREBA ODMAH UHAPSITI A RODITELJI IMAJU ZAKONSKO PRAVO KOJE VLADA NA KUGLI ZEMALJSKOJ OSIM KOD SMRADA COVEKA KOJI JE GORI OD NAJVECE ZVERI KOJI LAZIMA I SEBICNOM POSTUPANJU MISLE DA SE OSECANJA MOGU NAUCITI IZ KOJEKAKVIH KNJIGA PA DECA IH ISMEVAJU I NAMAGARCE SAMO STO SU SLBIJA FIZICKI I NEMOGU DA IM SE SUPROSTAVE SAMO ZATO STO SU NEKI GLUPI DOKTORI I TITULAMA PROVODE ZLOCINE UDRUZUJUCI SE KAKO BI ZARADJIVALI NA TUDJIM MUKAMA LAKSE JE LAJATI NEGO CINITI DOBRA DELA OLOS ZVERSKA NA TAKAV ZVERSKI NACIN ZARADJUJU I OTIMAJU HLEB OD POSTENOG I NEMOCNOGA NARODA UMESTO DA POMAZU NEMOCNIMA KAO LJUDI STO TREBAJU ONI ZVERSKI VRACAJU STO NI ZVERI NERADE JEDNI DRUGIMA OSIM SKOLOVANIM ZLIKOVCI KOJI POD MASKOM DOBROCINITELJA CINE ZVERSTVA I ZLOCINE NAJTEZEGA OBLIKA DECI PORODICI I CELOKUPNOJ FAMILIJI SAKRI SE ZLOCINCE I NE ODLUCUJ U IME DECE I NJIHOVIH BLIZNJIH ZLOCIHI SE NEVRSE NAD DECOM NEMOCNOM

Gost

#543

2016-09-30 20:59

dok Srbija umire naše "pametne" glave hoće da nam pomognu da što pre izumremo. Pa hvala im, neka daju svoju decu, mi našu nedamo niti strancima niti pederima iliti "gej" populaciji. MORAMO SE BORITI da naša deca budu samo naša i da im omogućimo da ostanu da izgrađuju našu napaćenu SRBIJU-ŽIVELA SRBIJA !!!!!  Ko pokuša da prihvati ovaj ljigavi dogovor biće RATNI ZLOČINAC I TREBA MU ZATRETI I SEME I PLEME DA SE TAKVI SKOTOVI VIŠE U SRBIJI NE RAĐAJU. DOSTA NAM JE BILO IZDAJNIKA SRBIJE I KRAJNJE JE VREME DA SRBIJA UZDIGNUTE GLAVE KRENE NAPRED BAŠ SA TOM DECOM, JER JE SVET OBOLEO počev od kurvanja na srednjovekovnim dvorovima Francuza, engleza, preoterivanja lopova i kurvi po Americi i Australiji. Šta očekivati od takvih nacija već da uzimaju naše zdravo seme. Neka se oni kote  po starom a mi ćemo po PRAVOSLAVNOM UZ BOŽIJU POMOĆ-ŽIVELA SRBIJA !!!!!

Majka

#544 Re:

2016-09-30 23:29

#58: Gost -  

 "Proces se prvo odvija u prisustvu lica koje je značajno za dete, a nakon toga sledi odvajanje i navikavanje deteta na nove odnose i buduće usvojitelje", kaže Vulević. U ovom slucaju je to hranitelj ,a upravo oni su njoj zabranili pristup. Clan 122 tacka 3 : organ starateljstva (csr) DUZAN je da donese odluku o raskidu hraniteljstva ako utvrdi da je Prestala potreba za hraniteljstvom ili da hraniteljstvo vise nije u najboljem interesu deteta. Hraniteljka tvrdi da nije dobila nista pismeno od csr. Gde je ta odluka ako je sve u skladu sa zakonom kao sto kaze nadlezno ministarstvo. Pitanje je da li je doneta...


Gost

#545

2016-10-01 08:19

Prodajemo sve u nasoj zemlji, poceli su i decu prodavati?!!! Zasto??? Pratila sam i citala, nemaju opravdanja i ako se sakrivaju iza tog, legalno usvajanje. Ako nije podnela zahtev zena u kojoj je dete boravilo do usvajanja, ne mogu verovati da nije bilo zainteresovani ljudi iz nase zemlje. Protiv sam da usvajaju decu iz inostranstva!!!!

Gost

#546

2016-10-01 08:46

Ne davati decu ne kazem da su sve usvoiteljske porodice iz inostranstva lose ali NE

Gost

#547

2016-10-01 13:49

Fasisti. .necete dugo
zivot je kratak i suvise. .dusu nam uzeti necete

Gost

#548

2016-10-01 16:20

Nedamo našu djecu, prije svega jer su naša. Osim toga, natalitet je mali, nikakav, ne želimo da nam naseljavaju strance ovdje, pod izgovorom malog broja stanovnika. Slava Rodu!

Gost

#549

2016-10-01 20:03

bez komentara,treba ZABRANITI da se deca iz Srbije usvajaju u inostranstvu...

Gost

#550

2016-10-02 04:58

Kao roditelji smatramo da dete treba biti sa osobom koju voli a detetova zelja je veca od svih zakonskih stavki ili propisa.
Molimo odgovorne da uslise zelju starateljke kao I deteta.
Uz postovanje familija iz Los Angeles.