Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za ukidanje veronauke u skolama


Gost

#676

2014-01-26 20:44

Нисам за потпуно укидање веронауке, већ за њено пресељење из школа у цркве и џамије, јер би је предавали стручни људи у амбијенту који је много примеренији!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-01-26 21:58


nora

#678

2014-01-28 02:28

“Svi oni koji se protive verskoj dogmi, kao temelju moralnog vaspitanja, predstavljaju sledbenike satane“ (Saopštenje Informativne službe SPC od 24. novembra 2000, povodom protivljenja uvođenju veronauke u državne škole).

Gost

#679

2014-01-28 08:00

Ko ima potrebu da ostane na nivou detata od 5 godina i živi u svetu bajki - neka to privatno čini i o svom ličnom trošku. Država ne snosi nikakvu odgovornost za tako donete odluke od strane roditelja dece kojima je veronauka nametnuta, van dečje, nepunoletne, volje. Država neće snositi posledice lečenja od bolesti, koje takvim postupkom mogu nastati.
Мара

#680 Re:

2014-01-28 09:00

#17: fastaf -

Бог постоји! Срби су божији народ и чиста православна вера је и помогла древном старом српском народу да

преживи и опстане упркос бројним непријатељима.

Постоји Бог, постоје свеци, постоји рај и пакао...

Познајем лично људе који су се излечили уз помоћ наших светаца. Неког кога много волим Св. Петка је спасила

живот. Жао ми је што не верејуте у Бога, надам се да ћете спознати истину...

Слава Богу!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-01-28 11:12



Gost

#682

2014-02-22 10:08

Veronauka (Religija) je štetna po Čovečanstvo zato što deli Čovečanstvo,a to nije dobro.
Vernik u Stvoritelja

#683 Re: Re:

2014-02-22 10:28

#680: Мара - Re:

Ovde je reč o Veronauci, a ne reč o Bogu. Zbog Veronauke i Religije su se dešavale velike Nesreće po Čovečanstvo. Sveci su Postali zahvaljujući Religiji, a oni su najveći Mučenici upravo zbog toga što su Vođe podela Čovečanstva. Dali postoji veći Svetac / Svetica od Roditelja naših, a posebno Majke.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-22 12:03


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-27 13:06


!!!

#686 CZV !

2014-02-27 13:15

'Ajde ljudi, nije vam ovo cirkus. Bog sve gleda sa neba, a takvim ljudima kao sto je vecina ovde zna se gde je mesto. Veronauka treba da bude u skolama jer uci decu pravim vrednostima. Sta kenjate neke gluposti?! Alo, sto onda slavite slavu, da bi ste jeli, pili, srali, itd? Mislila sam da ljudi imaju barem veru, ali koliko vidim imaju samo kurac da se kurce. Kako vas bre nije sramota? Pricate da Bog ne postoji, sram vas bilo bre. Vi ste jedni poremeceni umovi. Gadite mi se! I ovakve ljude treba spaliti na lomaci. Bolest. ..
Lala

#687 Hii !

2014-02-27 13:17

#680: Мара - Re:

Bravo, konacno neko pametan. Bogu hvala!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-27 17:16


MIM

#689

2014-04-09 21:36

Sve vere su u stvari sekte! Organizacije koje spiru mozak odredjenim zabludama ne bi li iscrpeli sto vise para od zrtve!!! Svi oni koji ce da me napadnu zbog ove izjave.., neka se zapitaju zasto ti koji sire te zablude ne postuju to cime jadnim ljudima spiru mozak!??? Po pravoslavnom verovanju ni jedan od sektasa na celu niti ovih nize ne postuju vuru! Trabunjaju gluposti o duhovnim vrednostima dok od bolesnih, siromasnih i unesrecenih otimaju zadnji dinar.. Sve sto pricaju suprotno rade!!! Po manastirima zlostavljaju decu!! Mene neko da pita sve sekte bi zabranila a ne to da deci od malena spiru mozak iz zna se kog razloga!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-10 12:51



Gost

#691

2014-04-24 16:33

Reč "veronauka" je oksimoron. Veroučenje je kontradiktornu naukama tipa biologija, fizika, hemija...
Цар Царева Царује Царевима

#692

2014-05-27 09:44

Vi ste svi komplet bolesnici. 99% vas su pedercine bolesne ovde. Kroz vekove nas je ljubav prema Bogu odrzavala. Jedan bolesnik dole napisao da je religija izvor mrznje i fasizma ?! Alo poremeceni umovi....ni jedna religija ne propagira fasizam i mrznju,to samo u vasim ocima jer vam je krivo sto je srpski narod od dolaska Hriscanstva do danas pravoslavan i do dolaska demokratije i bolesti sa zapada bio okrenut ka Tvorcu. Ako vam se ne svidja to mrs iz Srbije u te zemlje odakle vas finansiraju da pljujete po svemu svetom i cistom. Stoko izopacena,da Bog da plakali za oprostom kada dodje sudnji dan.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-27 10:05


Саша Вулетић
Требиње

#694

2014-09-09 01:32

Да ли Бог постоји



" НА ДНУ СВАКЕ ВАШЕ ЧАШЕ ЗНАЊА ЋЕ ВАС САЧЕКАТИ БОГ. "


Gost

#695 Re: Re:

2014-10-02 18:36

#680: Мара - Re:  

 Pa ti ga slavi kod kuce u krugu porodice,ovako u ovoj drzavi veca prava imaju homoseksualci nego ateisti ili agnostici!Moje dete protiv moje volje MORA da prisustvuje toj glupavaj nastavi koja producira ne vernike,vec sujevernu decu koja pred kontrolni mantraju kojekave bajalice nad nekom ikonicom!Uciteljice odbijaju da drze gradjansko(koje je takodje glupost) pa prvaci bivaju prinudjeni da se prepuste indokrinaciji crkve!Do sad mi crkva smetala nije,ali kad mi dete ponavlja ko kreten Oce nas,jer ne sme na cas a da to ne nauci,da ne bi bila izvrgnuta ruglu od druge vec otrovane religijom dece,itekako mi smeta i crkva i pop u mantiji kojem nije mesto u skoli vec na groblju!


Gost

#696 Re:

2014-10-02 18:38

#692: Цар Царева Царује Царевима -  

 Kako da ne,i ti svojim postom bassiris ljubav!

Djole

#697 Re: глупава петиција

2014-10-08 12:55

#20: Боки - глупава петиција 

 Veru u crkve a naku u škole. Većina roditelja šalje decu sa nadom da će naučiti nešto o našoj kulturi ali nemaju predstavu da posle časa biologije šarlatani ubeđuju decu da je evolucija laž a da je bog stvorio čoveka za sedam dana BUKVALNO!!! U pitanju je čista indoktrinacija. A sad traže da bude obavezan predmet tako da tvoji argumenti ne piju vodu, ljudi neće moći da odbiju da im deca idu na veronauku. Znaš li šta treba da bude obavezan predmet? Seksualno obrazovanje!!! Stotine maloletnih devojčica svake godine zatrudni.

Djole

#698 Re: CZV !

2014-10-08 13:20

#686: !!! - CZV ! 

 hmm.. Ko ono reče da je pravoslavna vera miroljubiva i da pravoslavlje i INKVIZICIJA ne idu zajedno?

A što se tiče tvojih vrednosti.. Ko treba da odredi šta je "prava vrednost"? Da li je "prava vrednost" ono što danas uče našu decu na tim časovima? Žao mi je, ali svoju decu želim da podučim svojim vrednostima, onim vrednostima koje ja mislim da su "prave". Kao što bi veru trebalo ostaviti crkvi, nauku školi tako i vrednosti treba ostaviti porodici.

U vezi slave.. To je deo kulture a ne vere (većina ljudi toga nije svesna), a ja na svoju slavu često zovem i ljude koji su oduvek bili ateisti (ok neki od vas bi ih zvali "komunjare" ali se oni ne bi naljutili), pa čak i ujka Ahmeda (ok, posle ovoga mislim da bi definitivno bio spaljen). Slava je deo kulturne zaostavštine našeg naroda, a cilj joj je da pokaže poštovanje ZAŠTITNIKU KUĆE.

Djole

#699 Re:

2014-10-08 13:30

#692: Цар Царева Царује Царевима -  

 Nisam znao da je Srbija teokratija. Vidim da i ti smatraš da u Srbiji nema mesta za druge vere.. Utuvi u glavu da Srbija nije samo zemlja hrišćana, da ima i drugih vera. Utuvi u glavu da Srbija NIJE ZEMLJA SRBA već i ostalih naroda koji žive u Srbiji. A što se tiče pitanja ko je "stoka".. Pitaj popa kako zove svoje sledbenike! 

Djole

#700 Malo literature

2014-10-08 13:56

Za one koji znaju Engleski, dokument koji pokazuje šta se događa u Evropi, a kod nas se odavno desilo.

The dangers of creationism in education

Kada sam imao raspravu o pravu žena na ravnopravnost glavni argument mog prijatelja je bio, da žene ne trebaju biti ravnopravne zato što ih je Bog stvorio od muškarca. Kada sam ga pitao odakle mu ta glupost, odgovor je bio, da mu je pop pokazao u bibliji gde je to navedeno. Takve stvari naša deca uče na veronauci!

Komunisti nisu u pravu što se tiče progona vere, ali veronauka mora da se ukine. Ko želi da mu dete uči o veri ima svoju crkvu pa nek organizuju časove. Srbi ovakvom edukacijom postaju FUNDAMENTALISTI!