Revizija i izmena programa "Istorija" u skolama i na fakultetima

Max

#1 Zaustavimo lazi

2011-10-26 02:18

...mislim da bi bilo vreme da ovu temu pomerimo sa mrtve tacke i zaustavimo daljnje nanosenje stete buducim narastajima i samoj istini!


Gost

#2

2011-10-26 15:19

Да се види ко је коме амеба.

Gost

#3

2011-10-26 21:15

ЖИВЕЛА СЛОБОДНА СРБИЈА !!!

Gost

#4

2011-10-26 21:34

Želeo bi da se uči prava istorija, jer politička istorija, koja je današnja, je samo gomila laži!
A ja ne znam dali iko voli da živi u laži. Istorija mora da bude onakva isto kao kad budemo otišli pred bogom, gde će sva istina da izađe na videlo.
A ja ne mogu da razumem, da neko ko je Srbin, priča o sebi najgore, kao da nismo postojali pre 5. veka.
Istina na videlo, ko smo, šta smo, a o tome može da nas uputi u današnje vreme Jovan I Deretić, jer ako su ga priznali ameri i rusi, pa ne vidim razlog, zašto bi mi išli protiv sebe?
Hoćemo pravu, istinitu Srbsku istoriju!

Gost

#5

2011-10-26 22:52

Mislim da je malo profesora istrazivaca istorije starog sveta, a i mladi se radje opredeljuju za srednji i novi vek, jel lakse stizu do izvora podataka, pa i do diplome, a bez kontinuiteta nema razumevanja ni novog doba. Na Katedri za istoriju studenti i dalje uce da su sloveni dosli u V veku na Balkan-Kumrovacka skola. Ako hocemo da se sacuvamo od belosvetskih azdaja moramo da znamo istinu, a istina je na nasoj strani.
Izvinite sto pisem engleskom abc-dom, blokirana mi je ikonica na kontrolpanelu pa nemogu da dodjem do azbuke.


Фердинанд Страшни ]:))

#6 Фердинанд Страшни ]:))

2011-10-28 00:25

КРАЈЊЕ ЈЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ЛАЖНА И НАКАРАДНА ИСТОРИЈА ЈУДЕО - МАСОНСКИХ ДЕГЕНЕРИКА СТАВИ У ПОЛИЦЕ НАУЧНЕ ФАНТАСТИКЕ ИЛИ ОДЕЉАК СА БАЈКАМА ИЛИ БАСНАМА!!! +++ АВЕ СЕРБИА +++
http://www.serbijana.com/

Gost

#7

2011-10-28 01:09

Jel to pre ili posle revolucije ?

Gost

#8

2011-10-28 01:59

Samo napred sa istinom!

Gost

#9

2011-10-28 02:25

Није само потребна ревизија и измјена програма историје већ поновно писање цијелог наставног програма за основне, средње школе и факултете који су до сада писали историчари испране националне свијести или једноставно дворски историчари чије је незнање бескрајно.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2011-10-28 02:43


Max Milosevich
Autor peticije

#11 Re:

2011-10-28 02:46

#7: -

...i pre i posle, kompletna ispravka istorijskih lazi od Adama na ovamo....a ako se naljutimo i pre Adama...pozdrav!!!


Gost

#12

2011-10-28 04:33

pa sta ovde da se komentarise o cemu nego o zabludi dece da nemaju poima ko su i kako ce se zvati njihov rod...prava istina o svemu pa ma kakva je da se borimo da vratimo drzavni dug i da ovo sto imamo nase lepe prirode neode u tudje rukenego generacije koje dolaze treba da znaju svoje drvo zivota i prenesu njihovim dalje potomcimaa i da se divi svijom lepotom pa zato menjajmo udzbenike nasoj omladini jer da znaju od kog semena plodnog poticu i posto smo toliko zrdavi upamet daj da dokazu diplomatski ali diplomatski i pravom demokratijom deca koja dolaze da nauce svoj pravi srbski ustav....i da ima mnogo dece koje ce da podrzavaju takav tempo zivota da se radjaju i da radjaju da ima mnogo vise zdravog uma u ovom okruzenju tad ce svi da budu sretni i nasmejani sa puno zivota...da se srbi oboze sloze i umnoze..
Romakija

#13

2011-10-30 00:51

Postovanom organizatoru!
Zeleo bih ovim putem da se obratim "Serbijani" i vama gdin.Milosevicu s pohvalom, jer sam i samom mislju bio vodjen a u vezi peticije.Srbske Dveri su me inspirisale sa peticijom a u vezi opet parade srama, koja je maximalno uspela.To znaci da Srbija ima snage i volje da se pokrene i promeni ono sto je u njenom interesu.Tema "Istorije" je od velikog znacaja za nas narod, a koliko vidim i za politicke poteze,a i mnoge druge poteze koje su znacajne za nasu buducnost. Zato mislim da je potrebno mnogo bolja"organizacija" npr.SPC;Svi patriotski sajtovi,klubovi u dijaspori,na ulici itd...Za ovu veliku stvar su ljudi svoj zivot dali,rizikovali i poklonili; pa mislim da je potrebno vise ozbiljnosti, jer ova peticija mora uspeti...

Gost

#14

2011-11-01 23:09

Krajnje je vreme da se mladi upoznaju sa pravom Istorijom svoga naroda i da ne naprave propust kao generacije pre njih.Treba da rastu,uce i spoznaju i budu ponosni na ono sto jesu i od koga poticu...
To ce svakako uspeti samo ako se obelodani ono sto je sakrivano i spaljivano zbog uskih politickih interesa..
Alta

#15 Re: Zaustavimo lazi

2011-11-05 14:06

#1: Max - Zaustavimo lazi

Da, svakako. Nismo ni svesni u kojoj smo zabludi i šta dozvoljavamo da nam se nameće. Veoma teško će biti da ova akcija uspe, jer profesori na univerzitetima se neće složiti s tim, tako bi opovrgnuli i obezvredili svoje doktorate, i sav njihov dosadašnji rad.


Gost

#16

2011-11-05 22:00

Neka se uči ono pravo a ne ono koje bi da nam plasiraju i isprljaju nam obraz i čast,i smanje svoju krivicu i sramotu Istorije!!!

Gost

#17

2011-12-02 10:19

Подржавам ревизију и измјену програма Историје у школама и на факултетима као и тужбу др Божидара Митровића против владе Србије и Министарства образовања због тога што подржавају фалсификовану историју српског народа као и учење бечко-берлинске школе.Радоња Божовић

Gost

#18

2011-12-02 22:49

Да би један народ опстао мора сачувати идентитет и знати истину о свом трајању.Децу треба учити истини, показивати им светлу традицију наших предака и васпитавати их да воле свој народ и земљу.
Постојећи уџбеници историје то не чине и зато се искрено залажем за њихову измену у корист истините историје србског народа. Када будемо знали своје корене, ко смо и одакле потичемо знаћемо и куда идемо, имаћемо будућност!

Gost

#19

2011-12-08 17:32

И овде и увек сматрам великом подвалом употребу латинице међу Србима и за Србе. Слажем се са петицијом протествујем због наметања и признавања ропства туђем језику и писму.Ако не може на српском, ћирилицом боље не радитити. Штета од погрешног рада је већа од идеје коју желимо да спроводемо. Љиљана Ћуић

Gost

#20

2011-12-08 17:40

Ако хитно и заувек не промените латинично у ЋИРИЛИЧНО обраћање, сматраћу ваш рад нечасним и злонамерним кобним по српски род.

Gost

#21 Re: Re: Zaustavimo lazi

2011-12-08 17:45

#15: Alta - Re: Zaustavimo lazi

Са латиничним писмом боље је да не успе докле нам се простиру језик и писмо дотле и ми постојимо. Изван ћирилице и српског језика нема Срба. По потпису Србин зна се, ћирилицу чува за се.

Цитирам речи Хрватице у пошти у Копривници, Хрватска:" Кад видим Србина да пише латиницу, ја бих на ту слину повраћала!"


Gost

#22

2012-03-05 16:02

Крајње је време да се пробудимо из летаргије. Срамотно је што смо дозволили да нас други кљукају неистинама о нашем пореклу, како пре Другог светског рата, тако и у послератном периоду. Такође, смо дозволили да нам систематски наметну латиницу као своје, а избацимо ћирилицу, наше изворно писмо, као саставни део националног идентитета народа.

Gost

#23

2013-09-04 21:15

Srbija po crkvenom prorocanstvu,bice carevina s' Nemanjicem na celu,Rusija takodje s' Romanovim,novi svetski poredak ne moze i nece obuhvatiti Rusiju i Kinu,uskoro je 3-ci svetski nuklearni rat,Srbija ce procvetati i vratiti staru slavu,potrebno je istrebiti ekumeniste iz SPC,povratiti duhovnost,cojstvo,vitestvo,devojacke vrline,baviti se duhovnim stvarima a Bog dace i materijalno sta je potrebno...