PETICIJA ZA LEGALIZACIJU MARIHUANE U SRBIJI

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA LEGALIZACIJU MARIHUANE U SRBIJI


Gost

#1 10 razloga zbog cega treba legalizovati marihuanu !

2011-11-04 15:43

1) Zato što je naučno dokazano da je manje štetnija od duvana i da ima i neke korisne efekte za razliku od istog kao i da je manje opasna po zdravlje.

2) Zato što smatramo da većina ljudi koji puše marihuanu su mnogo manje zlo po društvo od svih ostalih ksenofobičnih struktura koje sebe nazivaju "čistim" a bave se najprljavijim poslovima.


3) Zato što naša država može da profitira od toga i da zaposli mnoge gradjanje u toj industriji. Primer Holandija.Naša zemlja ima mnogo plodno tlo,pogotovo u Vojvodini, gde bii prinosi u svakom smisliu mogli da budu ogromni.


4) Zato što ćemo tako smaknuti posao raznim kriminalcima i teroristima koji su nas trovali i uzimali novac za sebe i kupovali oružje godinama.

5) Zato što mladi ljude ne žele da dolaze u dodir sa kriminalnim svetom već da kupuju legalno kao normalni gradjani.


6) OVO NIJE GRUPA KOJA PROPAGIRA PUŠENJE MARIHUANE ZA MALOLETNA LICA


7) Zato što želimo kvalitet, a ne robu prskanu svim i svacim iz kojekakvih "domacih laboratorija"


8) Zato što bi legalizacija marihuane mogla da proširi vidike i onako već dovoljno zatucanom i fobičnom našem društvu.


9) Zato što ta supstanca ne podstiče bilo kakvu agresiju i zelju za nasiljem, čak bi uticala na to da se suzbije isto.


10) Zato što želimo da svi ljudi budu jednaki i ravnopravni.
DirtyEcio

#2 weedforall

2012-04-12 15:35

apsolutno sam za legalizaciju,ali ako daj boze dodje do legalizacije onda se moraju uvecati kazne za one koji prodaju marihuanu ilegalno,to jest,za one koje ne bi imali licencu ili one koji ne bi bili registrovani za prodaju,kao i za one koji prodaju hemiju{lsd,speed,da ne pominjem kokain ili heroin} ljudi moraju da shvate da marihuana nije nesto lose i cega bi se trebalo plasiti.Marihuana nikad nikog nije ubila,ne stvara zavisnost,barem ne fizicku,a sto se tice psihicke zavisnosti ona moze da se javi kod ljudi sa slabim karakterom i kod onih koji nemaju svoje JA. Priroda nije stvorila nijednu biljku koja izaziva zavisnos, zavisnost je stvorio covek. izvinjavam se na duzem komentaru ali sve su to cinjenice. samo daj boze da ovo neko vidi.

Gost

#3 o5i100

2013-02-03 14:36

dzaba nam peticije,kada prvo moramo edukovati ljude...Ljudi su uvuceni u sistem,a ovo sto mi potpisujemo peticije i zalazemo se za nesto ma koliko to bilo dobro ili ispravno...radimo protiv sistema...Skinimo pre svega diskriminaciju sa Marihuane...objasnimo i naucimo ljude sta je dobro a sta lose...ljudi ne znaju....ljudi su totalno dezinformisani....
Informisani maloletnik

#4 save_the_nature&humanity

2013-03-27 22:10

Ako ne mozemo da legalizujemo marihuanu za pusenje, MORAMO da je legalizujemo za upotrebu u medicini, jer marihuana ima jaka lekovita dejstva! Moze se koristiti i u tekstilnoj industriji i u mnogo siroj sferi proizvodnje i upotrebe... nisam preterano informisan o upotrebi marihuane, ali ovoliko znam... Takodje, treba se marihuana legalizovati, a alkohol i duvan zabraniti! od marihuane niko nije umro, a od duvana jeste, kao i od alkohola. Alkohol takodje moze izazvati i agresiju, dok marihuana pomaze opustanju i podstice srecu/smeh/dobru volju... Hvala na citanju... U POTPUNOSTI SAM ZA LEGALIZACIJU!

Gost

#5

2013-05-04 14:18

Nema ni goli kurats od ovakvih peticija, Marijuanu ovde neće da legalizuju (ili dekriminalizuju) još 250 godina, jer Srbi su (danas) GLUP narod...
koga zanima ponešto o Cannabisu:
https://www.facebook.com/D9thc




Gost

#6 Re: Zato sto JA tako hocu.

2013-10-02 19:36


Gost

#7

2013-11-03 17:14

ja sam za.ali ovo je srbija ljudi se plashe da nedospeju na neki policiski list ili sl. ja mislim da treba da se owih par drushtva sto za bore za legalizaciju marihuane treba ujeditit,napraviti studija sta bih to donelo dobro srbiji,a onda treba vrshiti pritisak na politichare kako e sve zasluge otvaranje novih radnih mesta,zadovoljni seljaci,pare od turizma i sl. ici u njihovu korist,pucati na njihov ego.jer kada kazete nekom polticaru na vlasti,ej za par meseci bi mogao da smanjish nezaposlenost,zadovoljish seljake,privuchesh turiste samim tim i strana ulaganj,bices ponovo izabran-a ponovni izbor znachi josh 4 godine mogucnosti leva ruka desni dzep. nema to nam je jedina sulucija a i samim time smo svi mi gradjani srbije u plusu,nebitno..prema mojoj kalkulaciji kada bi se za par meseci marihuana legalizovala,sledece godine bi budzet bio na nuli,ali godinu posle bi konacno izasli iz deficitita!!! razmislite te silne milijarde,da za 2-3 godine 4,5milijardi direktno i indirektno samo od trave,a za 7,8... bili bi smo najrazvijeniji na balkanu,a avaj prvi korak je najtezi.Evo ja sam spreman st god treba da se radi da bi se to uradilo!!

Gost

#8

2014-01-28 13:44

Funfla na ler ! ! !

Gost

#9

2014-01-28 13:51

<3 !

Gost

#10

2014-01-28 15:32

sve aaaaa

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-01-28 19:21



Gost

#12

2014-06-04 21:42

Premalo potpisnika, kao da policija nadgleda... Mene nije briga jer ne koristim, ali znam za neke slučajeve iz moje bliže i dalje okoline iz kojih sam zaključio da je kanabis zaista lek za neke (zvanično) neizlečive bolesti. Potpis sam stavio najviše iz straha da ja ako se razbolim ne moram da prolazim kroz ono šta su oni morali da prođu (kupovina od lokalnog dilera koji sarađuje s policijom, prelaz preko makedonske granice sa lekom za koji može da se leži zatvor, uzgajanje u ormaru koje troši puno struje pa objašnjavanje komšijama da je račun "zbog grejalice, zbog klima uređaja", i sl.) i prolaze još uvek. Iskreno, ne gajim posebnu nadu da će se kanabis nekad zaista legalizovati.

Gost

#13

2014-08-06 12:27

Treba da se legalizuje ULJE od kanabisa.Imam problem sa multiplom sklerozom vec 20 godina.Sve sto sipaju u nas je bez efekta.Sam novi lek Sativex se zasiva na derivatima marihuane(odobren u 22 zemlje EU).Naravno i to da kupis oterace te u zatvor je kod nas nije legalan-a uz to treba da imas mnogo para-2100e mesecno.Ulje obnavlja celije mozga tj mijelin,kod nas nazalost svi su tvrdi po tom pitanju a nama leka nema.Betaferon i ostala hemija nisu lek,kao usporava bolest a meni od njega nista bolje samo problemi sa mokrenje(ugradjen kateter),jetra,stitna zlezda i to je sve posledica toga tzv leka.Znaci ostaje nam samo ulje od kanabisa a leci svasta.Inace podlogasvim lekovima u 19 veku-kanabis.Od nje se svasta pravi.Znaci zakljucak je da me interesuje kao lek a ne kao droga i ostale gluposti.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-08-06 23:01



Gost

#15

2014-08-18 09:29

wp

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-08-18 09:29



Gost

#17

2014-09-30 08:11

Kao neko ko je oboleo, nadam se skorom donosenju novog seta zakona o upotrebi medicinskog kanabisa i njegovoj legalizaciji!

Gost

#18

2014-12-13 12:53

Pomozite, nama obolelima, da malo stanemo na noge i živimo malo lakše, bolje i lepše!

Gost

#19

2014-12-13 20:12

:Phahahahaha


Gost

#20

2015-01-28 21:30

sve sto je u interesu zdravlja treba podrzati
Rade

#21 Re: 10 razloga zbog cega treba legalizovati marihuanu !

2015-02-09 16:37

#1: - 10 razloga zbog cega treba legalizovati marihuanu ! 

Legalizacija samo u medicinske svrhe. Protiv sam bilo kakvih zloupotreba.

Država kada legalizuje, lakše kontroliše, a i manje su zloupotrebljava.


Gost

#22

2015-02-13 18:14

nadamo se najboljem

Gost

#23

2015-03-19 00:29

zato sto je manje stetna od alkohola cigareta i teskih droga

Gost

#24

2015-09-04 10:01

Zato što ne treba da dozvolimo da nemamo pravo na lek i biljku koja je od Boga data.

Gost

#25

2015-09-04 15:08

ko zna,zna,ko ne zna...edukujte se ljudi!!!