Peticija za ukidanje pretplate RTS-u!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za ukidanje pretplate RTS-u!


Gost

#1

2011-11-18 02:58

Besmisleno je komentarisati.

Gost

#2

2011-11-18 03:44

Da bi smo na nesto bili obavezani, moramo slobodnom voljom na to pristati, a to kada je rec o RTV pretplati nije slucaj ... Najveci broj stanovnika Srbije, danas prati TV programe preko raznih kablovskih provajdera ( u mom slucaju SBB - a ranije IKOM ) i sa njima ima ( svojom slobodnom voljom, a ne prinudom i skupstinski nametnutom odlukom odnarodjenih delegata ) zakljucene i potpisane ugovore vec godinama, u okviru cijih paketa ( i to onih osnovnih - najjeftinijih ) se nalaze i programi RTS-a. Kablovski provajderi imaju zakljucene ugovore i placaju naknadu raznim TV kucama za emitovanje njihovog TV signala u okviru svoje ponude, pa je takav slucaj i sa RTS-om, sto znaci da se 2 puta placa isti sadrzaj; kroz nametnutu RTV pretplatu i kroz mesecni racun kablovskom TV provajderu !!! Zakljucak; 1. to sto imate TV prijemnik ne znaci i da ga gledate ( kao u mom sl. jer zivim i radim vec 15 god. van Srbije ), 2. ako i gledate TV programe, ne znaci da gledate bas RTS ( jer Vam se npr. ne dopada uredjivakca politika te TV kuce kao i njen sadrzaj ) 3. a ako u ponudi TV kanala imate i RTS to ne znaci da ste obavezni da placate pretplatu Javnom servisu jer sa njima nikada niste ni zakljucili ugovor, vec sa kablovkim provajderom koji opet ima neke svoje aranzmane sa njima i uz ciju saglasnost salje njihov signal u etar ...

Gost

#3

2011-11-18 06:42

Tijanicu,pizdo debela!

Gost

#4

2011-11-18 11:10

sramna televizija

Gost

#5

2011-11-18 13:40

Nadamo se sto pre...

Gost

#6

2011-11-18 14:58

Sram vas bilo, ocekujete da placamo pretplatu, a tesko vam Partizanove utakmice u gostima da otkupite. Pa znate kad cu da platim? N.i.k.a.d.

Gost

#7

2011-11-18 23:35

non stop repriziraju iste serije i nemaju nista zanimljivo sem fudbala ili bilo kog sporta...

Gost

#8

2011-11-28 18:32

Ovu peticiju podrzavam prosto iz tog razloga sto je suludo placati 2 kanala 500din a svi ostali su free,a svi dobro znamo da vecinu vremena i nema nista kvalitetno na RTS.
Dule Nesalomivi

#9 PREDLOG - KO GLEDA NEKA PLAĆA

2011-11-29 21:54

Predlažem da oni koji gledaju programe RTS-a (a ako takvih još uvek uopšte ima) odnosno programa za ispiranje već ispranih mozgova čuvenog političkog kameleona Aleksandra Tijanića i ove oduvek i vazda Gebelsove režimske televizije a nikako JAVNOG SERVISA kako se pokušavaju zameniti teze - plaćaju samo i isključivo oni koji istu žele da gledaju.

Tehnički je lako izvodljivo. Neka se skrembluju programi RTS-a i ko želi da gleda da izdvoji naknadu za gledanje.

Takođe predlažem da se ne krši Ustav zemlje i naplaćuju od građana i poreskih obveznika fiktivni nepostojeći Ugovori sa retroaktivnim dejstvom samo zato što Tijanić kao neko ko ima u posedu informacije većine današnjih političara praktično ucenama dolazi i do cifara od 2 miliona evra po Ugovoru koji verifikuje Predsednica narodne skupštine Republike Srbije Slavica Đukić Dejanović kao i navodno "narodni poslanici" kome nije dato u mandat da se bave trgovinom informacijama zatim naručivanja i dovođenja prostitutki u Skupštinu, rasipanje tuđeg znoja i tuđeg novca jer koga oni uopšte predstavljaju ako jedu u restoranu Skupštine pljeskavice kao slonovsko uvo po ceni od 30 dinara i to bez PDV-a (oslobođeni plaćanja) a koka kolu piju za 4 dinara i to pravu !

Njih 250 trutova, retarda i debila nisu izabrani da spavaju stogodišnjim snom i samo da dižu ruke često i ne pročitajući predložene Zakone i amandmane ... kako su krenuli još malo pa će dizati i noge klanjajući se svemogućem Bogu Tijaniću i Bogu podzemlja koji dinara poreza nije uplatio od kada posluje Miroslavu Miškoviću.

Parlament jedne države mora biti pozitivan uzor za celo društvo koje navodno predstavlja a ne leglo opšte korupcije, kriminala, zakulisnih radnji i sveopšte dekadencije. Kao najviši organ vlasti (naravno podređen Miškoviću jer je u stvari Miško najveći organ vlasti u državi) ne mora se baš toliko degradirati i urušavati svojim neugledom civilizacijske tekovine građene vekovima niti baš toliko omalovažavati inteligenciju građana koji su im i dali te mandate.
Djurdjincanin

#10

2011-12-10 21:11

Nije samo rtv pretplata tu u pitanju, tu je i onih 20 dinara sto naplacuju za placanje racuna za fixni telefon, pa naknada za merno mesto od nekih 200 dinara a i vise, zavisno od potrosnje struje. Kad se sve to pomnozi sa par miliona korisnika, to je gomila para sto su lopovi smislili da na "legalan" nacin otmu od gradjana. SRAMOTA

Gost

#11

2011-12-12 12:14

Nisam toliko protivnik same pretplate koliko njene visine i kvaliteta programa koji za nju dobijamo. Želim da platim nešto kvalitetno ali za "škart" nikad ne treba davati novac. Zar ne?

Gost

#12

2011-12-20 15:55

Postoji li nacin da ova peticija postane dostupna i onim osobama koje nemaju internet. Mislim da bi bilo fer dozvoliti da se pobune i oni kojima je iznos RTV pretplate 1/4 celokupnih primanja, a nemaju cak ni struju da bi gledali bilo kakav televizijski program. Takodje mislim da ne bi trebalo da nas primoravaju da budemo obavesteni, niti na nacin na koji cemo to raditi.
bebica

#13 poraz

2013-01-25 12:24

peticija je odlicna ali su me porazila samo 104 potpisa.

Gost

#14

2013-01-25 22:28

Napokon da pokusamao da uradimo nesto ..
Placam kablovsku TV koja ima ugovor sa RTS-om i njima takodje placaju, pa ima li tu logike..?

Gost

#15

2013-02-06 12:15

ja sam za ukidanj teve pretplate jer sam korisnik n socijalne pomoci od 8000 hiljda dok platim struju nemam ni dovonjno za zivot

Gost

#16

2013-03-03 00:13

Ja mislim da je pretplata namet
Neurozna :9

#17

2013-03-04 22:23

Da li je neko upoznat sa Zakonom o obligacionim odnosima,stavom i tačkom u kojoj se navodi da svako potraživanje starije od 1 god zastareva...
Molila bih da ga postavi ovde..
Hvala....
anonimus 021

#18

2013-03-19 16:23

neka skrembluju kanale pa hoce da gleda neka plati i gleda (mislim da 90% gradjana nece platiti RTS-ov skremblovan bolji zivot i srecne ljude) !!!! tvrde da su najgledanija televizija u srbiji he he koja laz i prevara. 500 dinara za nista da placam toliko lud jos nisam.

Gost

#19

2013-03-23 15:26

Najgori porez koji su nam uveli,ne placam rts jer smatram da nije zasluzio pustajuci nam kojekakav program,potpisujem ako treba sto puta

Gost

#20 Re:

2013-03-23 15:27


Gost

#21 Re: PREDLOG - KO GLEDA NEKA PLAĆA

2013-03-23 15:28

#9: Dule Nesalomivi - PREDLOG - KO GLEDA NEKA PLAĆA

Dule jebo si im kevu sa komentarom

 

Sekula

#22 Re: poraz

2013-10-22 00:53

#13: bebica - poraz

 

Ja jedino RTS2 i gledam. Sirurno necu da blejim na PINK, B92 i ostailm imbecilnim kanalima koji pustaju emisije za zaglupljivanje naroda.

 


Gost

#23

2014-05-09 12:41

bez potpisivanja ugovora nema gledanja i pretplate aupm

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-09 17:56



Gost

#25

2015-10-07 16:30

Slazem se u potpunosti ,korisnik sam svojom voljom IPTV telekoma koji placam .Ne zelim da placam duplo kao i vecina u Srbiji