Peticija za zabranu petardi!!!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za zabranu petardi!!!


Gost

#51

2015-12-29 06:30

Zato što je štetno pogotovo za životinje jer ih obožavam....<3 za životinje.
Milena Stanković
Zemun

#52 Re:

2015-12-29 06:31

Uh, kakav odgovor! Potpuno ga NE podrzavam! Vi slobodno otidjite u neku zabacenu njivu i bacajte do mile volje i razbijajte sebi tisinu a nasu decu i nas pustite da uzivamo u miru bez bojazni od povredjivanja i buke.


Gost

#53

2015-12-29 07:02

Petarde i ostala pirotehnicka pomagala su zlo, i po meni potpuno suvisno i apsurdno. U vreme ratova, ne vidim svrhu pucnjave po ulici, i unosenje nemira gradjanima i zivotinjama. Pored toga strada i imovina, u Apatinu npr. sve korpe za otpatke su rasturene.
Jako bi lepo bilo da se to obustavi ili bar svede na minimum, ili poveca cena, pa da vidimo onda "kabadahije"
Srdacan pozdrav

Gost

#54

2015-12-29 07:04

Tesko podnosim povrede zivotinja, konkretno pasa, kojima deca stavljaju petrade u usta...

Gost

#55

2015-12-29 07:09

Svojevremeno je koncert neke rokgrupe u Beogradu pomeren sa prvobitno planiranog mesta odrzavanja, jer je trebalo da bude blizu hipodroma cemu su se usprotivili ljubitelji konja sa obrazlozenjem da ce koncert tj. muzika uznemiriti zivotinje. Zasto ne navedete u peticiji strah zivotinja od pucanja tih petardi? koliko vlasnika kucnih ljubimaca nece ici od kuce bas zbog te glupave pucnjave i straha zivotinja. Ogranicavaju nas u nasem ponasanju ti "pucaci petardama" A sta je tek sa lutalicama?! Nehumano i rasiptnicko izivljavanje!!!


Gost

#56

2015-12-29 07:24

Mislim da nema potreba komentarisati zasto sam protivnik petardi i zastoih treba zabranti i korisnike najstrozije kaznjavati.

Gost

#57 Re:

2015-12-29 07:49

#1: -  

 Bilo bi divno!!! Za razliku od katastrofe kakva je sada. 


Gost

#58

2015-12-29 07:53

Mrzima kada se nekome nanosi bol. Treba voleti i poštovati svet oko sebe. A to znači i biljke i životinje.

Gost

#59

2015-12-29 07:54

zato sto se i deca i zivotinje i ptice plase.

Gost

#60

2015-12-29 07:59

Zato sto monstrumi od dece mice zivotinje.

Gost

#61

2015-12-29 08:23

Jasno je zašto! Nikada mi nije bila jasna ta vrsta zadovoljstva, da neko može da uživa u takvom zvuku! I ako su deca u pitanju, gde su zakazali njihovi roditelji, da ih nauče da ima mnogo lepših stvari u životu, u kojima mogu da uživaju?!? Zar je moguće da u zemlji, koja je propatila jedno bombardovanje, ima onih kojima ne smeta taj zvuk?!? Strašno! Neka se okrenu muzici, ma koliko godina imali, pa ćemo imati više plemenitih i normalnih!


Gost

#62

2015-12-29 08:24

Smatram da petarde jako loše utiču na ponašanje životinja,a štetno se odražava i na ljude i okolinu.Životinje su uplašene,ne mogu da se šetaju normalno,a to je za njih stres.

Gost

#63

2015-12-29 08:30

Ne razumem potrebu za pucanjem da bi se neki dogadjaj slavio. Isto tako sam bila svedok povredjivanja prilikom upotrebe petardi I znam kakve su posledice.

Gost

#64

2015-12-29 08:36

Zato sto sam protiv svih vrsta divljanja i prostakluka. Da ne pominjem sto moze i fizicki da ugrozi i onoga ko koristi, a i ljude u okolini. I u kakve osobe ce da izrastu deca kojima je to zabava?! A sta rade ti smradovi od komunalnih policajaca? Eto im prilike da urade nesto sto bi trebalo da im bude posao, da sprece uznemiravanje gradjana. Sto ne dozvole da pedercini Vucicu pukne "bomba" pored uveta (kao meni pre neki dan u parku na Jelovcu pa sam bila gluva sat vremena) pa bi se onda valjda nesto preduzelo.

Gost

#65

2015-12-29 09:07

Da se ODMAH zabrane petarde da vise ne bi stradale nevine zivotinje!!!!!!!!!!!!

Gost

#66

2015-12-29 09:08

Toliko životinja i dece biva povređeno svake godine, ja živim u blizini dve, osnovne škole to ludovanje sa petardama počinje u novembru i završava se u martu. Svake večeri imam osećaj da nas bombarduju moje dve kuce i mace su izbezumljene, naročioto zato što su to nekada bile ulične životinje.

Gost

#67

2015-12-29 09:13

Ja razumem da se bacaju petarde za novu godinu i bozic ali niko ne vidi da to pocinje po mesec dana ranije i da deca koja nemaju domace vaspitanje ...upale petardu i ubacuju psima u usta !!! Bas iz tog razloga bih volela da se donese odluka za zabranu petardi!!! A i bila sam ocevidac kada su palili i ubacivali starim ljudima u dzepove od jakne sramota bre..iskreno se nadam da ce neko pametan ovo sagledati i doneti ispravnu odluku !!!!

Gost

#68

2015-12-29 09:14

Jer ugrožava zdravlje svih živih bića.

Gost

#69

2015-12-29 09:24

Uzalud sve peticije, mi koji potpisujemo nemamo ni moc ni vlast da uticemo da se nesto pomeri sa mesta.
Prodavnice piroopreme nicu kao pecurke. Znaci nije zabranjeno nego POZELJNO da bi se ubrao pdv.

Gost

#70

2015-12-29 09:32

komentari su suvisni!

Gost

#71

2015-12-29 09:39

Zato sto petarde koriste i mala deca i to ne samo za praznik vec i danima posle toga.Neko ima male bebe koje bi mogle da dobiju stres od pucnjave.
nikola

#72 Re:

2015-12-29 10:04

#61: -  

 Slazem se u svemu sa vama samo bi napomenuo da nisu uvek roditelji zakazali.Naime,drzava je oduzela pravo roditeljima da vaspitavaju svoju decu.Kako? Pa svakodnevno smo svedoci da na javnim medijama savetuju decu kako oni imaju svoja prava,da njima roditelji nesmu nista i samo da ih prijave.Ja sve ovo vidim kao pripremu za legalizovanje trgovine belim robljem.Naime,zbog ulaska u EU moracemo da legalizujemo brak istopolnih osoba i pravo na usvajanje dece.Bice im dovoljno da osacuju dete prijave vlasti o navodnom zlostavljanju i dete ce se oduzeti od roditelja.Sada je dovoljno da gurne nekome kovertu i dete ce biti njihovo.Razmislite malo dublje na ovu temu i povezite veze izmedju vise zakona koji se donose pod hitno.  Pozdrav

 


Gost

#73

2015-12-29 10:19

zato sto mi je dosta svakogodisnjeg stresiranja mene i zivotinja

Gost

#74

2015-12-29 10:37

Zato što je besmisleno i uzrujava kako stariju populaciju, tako i životinje. Niti deca nisu bezbedna. Moguće je da se ružno povrede. Zabava je moguća i bez petardi.
Nena

#75

2015-12-29 10:40

Potpis zbog male dece,ljudi koji su preziveli sa rat, zbog zivotinja, ptica,svi oni trpe strasne traume zbog necijeg izivljavanja. Svako ko akrivira bilo kakvu pirotehniku ako ima i malo savesti neka pomisli da u tom momentu je neko zbog njega doziveo sok. Setam ulicom,zena ispred mene vodi za rucicu devojcicu oko 2 do 3 godine, odjednom iza nas prasak petarde,devojcica pocinje da vristi i place, majka nemoze da je smiri, iskreno i ja sam se uplasila,okrecem se, covek oko 30 god.se smeje, na pitanje sta ti to treba, svasta mi je rekao i malo dalje isto to uradio. Mnogo ubijenih zivotinja koje od straha bezeci od pucnjave zavrse pod kolima neduznih vozaca. Mnogi kucni ljubimci se u takvim situacijama ponasaju cak agresivno i od straha pobegnu sa povodnika cak i ako ih nosite, iskacu iz narucja i beze. ZABRANA SVAKOJ VRSTI PIROTEHNIKE I STROGA KAZNA I ZA PRODAVCE I ZA KUPCE ISTIH. 1999.god.bilo nam je i previse toga i zato STOP PUCNJAVI SVAKE VRSTE. 




Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...