Peticija protiv dodjele nagrade za mir Mustafi Ceriću

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv dodjele nagrade za mir Mustafi Ceriću


Gost

#26

2012-01-27 10:01

Najomraženije lice današnjice u BiH.
Sakota

#27 Gost

2012-01-27 10:02

Samo bi to jos trebalo ovoj napacenoj zemlji da ima " nobelovca " za mir, koji na sve nacine pokusava da ubije i ono malo mira sto ga imamo. Prije bih ga predlozio za licnost promasaja, govora i podsticanja mrznje u BiH.

Gost

#28

2012-01-27 10:03

Reis je zaradio nešto drugo, a ne nagradu! Vodi nas u propast miješajući se u politiku a istovremeno svojim grubim rečenicama huška ovdašnji narod. Sramota me je što je predstavnik neke vjere
Mirsad

#29 Re:

2012-01-27 10:09

#7: sanja -

Cerić je dobio slijedeće nagarde:

He was the co-recipient of the 2003 UNESCO Felix Houphouet-Boigny Peace Prize[9] and recipient of the International Council of Christians and Jews Annual Sternberg Award “for exceptional contribution to interfaith understanding."[10] He also received the 2007 Theodor-Heuss-Stiftung award for his contribution to spreading and strengthening democracy."[11] In 2007, he was named the recipient of the Lifetime Achievement Award by the Association of Muslim Social Scientists UK “in recognition of his distinguished contributions to better understanding between Faiths, outstanding scholarship, for promoting a climate of respect and peaceful co-existence, and a wider recognition of the place of faith in Europe and the West.”[12] He is also a 2008 recipient of Eugen Biser Foundation award for his efforts in promoting understanding and peace between Islamic and Christian thought.[13] In 2008, Cerić accepted the invitation of Tony Blair to be on the advisory council of the Tony Blair Faith Foundation.[14]

rejsov sljedbenik

#30

2012-01-27 10:09

šta ste se digli protiv rejsa,što se nedignete protiv dodika koji ruši ovu državu za kojo smo se mi borili a ne neke feđe i peđe što su bili u dijaspori pa sad došli na mehko i pametuju,šta je taj feđa uradio za ovu državu i narod pa da je glumio barem pozitivca u nekom filmu sve neke mraćne uloge i negativac totalni.
ADNAN

#31 ADNAN

2012-01-27 10:12

Zamolio bih gradjane, da ovdje ne vrijedjaju ni Boga (Allaha dž.š.) ni Pejgambera (Muhammeda a.s.). Vidim potpisnik sa imenom (Allah Pejgameberovic, tako nesto), to je sramota, i to urusava dignitet svih potpisnika, jer ovdje nisu primitivci vec kulturni ljudi.
Ovdje je rijec o jednom covjeku, sa imenom i prezimenom (Mustafi Ceriću), i ne treba ga dovoditi u vezu ni sa Bogom ni sa Islamom, ni sa Pejgamberom jer on je zagazi debelo u kriminal i druga nedjela, koje sa vjerom nemaju nikakve veze.

Tuga je sto ljudi cesto povezuju casnu titulu Reis ul ulema sa njim (titula je casna i cista) i ne dirajte titulu, on je necasan i govorite direktno o njemu. Mustafa Ceric svojim djelima je zasluzio daleko zesce kritike od ovih. Hvala.

Bezimeni

#32 Prodane duse

2012-01-27 10:15

Rejs je najbolji politicar od Bosnjaka- sto je Dodik nedavno i potvrdio. Covjek govori istinu i vi kazete pun mrznje? Gledam da najvise Bosnjaci potpisiju peticije. SRAM vas bilo! Cijeli svijet uvazava Cerica a mi ga odbacujemo. Zamislite da stoji ime Puljica, bili bilo ikakve peticije? Sramim se sto sam Bosnjak musliman :(

ADNAN

#33 Re: Prodane duse

2012-01-27 10:17

#32: Bezimeni - Prodane duse 

 P a i treba da se sramis sto si bosnjak, kad si tako primitivan.

Ceric je kriminalac i enma veze ni s vjerom ni s bosnjastvom. Njegova vjera je kriminal.


Gost

#34 Gost 1

2012-01-27 10:18

#28: -

Mene nije sramota Cerića mene je sramota ovakvih kojih je sramota Cerića.


Gost

#35 Mirsad

2012-01-27 10:19

#33: ADNAN - Re: Prodane duse

Evo ga još jedan  (ADNAN) sa ispranim mozgom.

ADNAN

#36 Re:

2012-01-27 10:20

#26: -  

 Ovo je najbolji komentar.

Da ima imalo casti, imalo ljudskosti, davno bi odstupio s funkcije. U istoriji Islamske Zajednice na ovim prostorima nije postojala omrazenija licnost.

To je porazavajuce za sve muslimane. Nikad jedan vjerski lider nije bio toliko omrazen.  A sto li:)?

ADNAN

#37 Re: Mirsad

2012-01-27 10:20

#35: - Mirsad 

 Ja sam bar ADNAN,  a sta si ti. Znas li bar sta ti ime znaci:)


Gost

#38 Re: ADNAN

2012-01-27 10:23

#31: ADNAN - ADNAN

Pa dobro Adnane kad si toliko siguran u kriminal Cerića da tebe postavimo za reisa jer si čist i častan ko Banjalučak Vitinak, a i Rajko Vasić bi ti pozavidio.


Gost

#39

2012-01-27 10:25

Moje skromno misljenje je da ne vidim kako covjek koji u svojim govorima propagira govor mrznje prema drugima moze dobiti nagradu za mir... Zalosno

Gost

#40

2012-01-27 10:25

Nijedan vjerski poglavar u BiH nije zasluzio nikakve nagrade.
Bezimeni

#41 Re:

2012-01-27 10:32

#4: -

Skidam kapu Cericu . Jedini covjek koji se usprotivio direktno Dodiku i u oci mu rekao ono sto misli na sto mu je Dodik i cestitao. Citate medije koji su puni lazi a informacije nikad ne provjeravate. Jeste li ikad i jednu vjest provjerili nakon 30 dana? Tek tada bi se uvjerili koliko nas mediji lazu i igraju se sa zivotima obicnih ljudi.

Pogledajte samo ovaj video i vidjet cete koliki se medijski ratovi vode - a mi smo ovce - koji god nam cobanin zvizne mi idemo za njim bez obzira bio nas ili ne.

http://www.youtube.com/watch?v=IUGHzWmfKK8

 

neko iz mase

#42

2012-01-27 10:37

ha jel vam krivo što Cerić dobiva nagradu?
kako ste jadni bando komunističko ateistička.

neće vaše peticije uroditi plodom.

jadnici bezobrazni...
ADNAN

#43 Re: Re: ADNAN

2012-01-27 10:39

#38: - Re: ADNAN 

 Hm ja nebi bio Reis , nemam ni vjersku naobrazbu ni ozbiljnost koja je potrebna za tu funkciju.

A zasto se Ceric prihvatio toga (zasto je otjerao cestitog Reis ul ulemu Jakuba Selimoskog), protivustavno, protivpravno.

Cerič Mustafa nema ni vjersko obrazovanje koje ima hiljade muslimana( Cerić ima politicki doktorat iz Chicaga, jaka vjerska institucija:)).

Znas li koliko je obrazovanijih ljudi od njega, profesora sa uglednih Univerziteta kao npr All azhar i slicni, koliko je Hafiza (nema vece titule za muslimana), ali pored njega nemogu doci do izrazaja.

Koliko je cestitih ljudi u Bosni, ali on je reis, i treba biti i dozivotni.


Gost

#44 Re:

2012-01-27 10:49

#30: rejsov sljedbenik -  

 jako jako ruzan nik

ako si musliman budi Poslanikov sljedbenik.

 U Islamu nema kulta licnosti i niko nije bezgresan, drzi se samo casnog poslanika a ne nikako, nekkog prolaznog vjerskog lidera neke napacene zemlje.


Gost

#45 Re: Re: Mirsad

2012-01-27 10:51

#37: ADNAN - Re: Pa ti si osoba sa totalno ispranim mozgom.


Gost

#46 Re: Re: Re: ADNAN

2012-01-27 11:00

#43: ADNAN - Re: Re: ADNAN

Iz ovoga svega ja samo vidim možnju prema reisu bez osnova. Svaka kritika prema reisu je prožeta mržnjom, pitam se zašto, zato što nema drugof osnova za kritiku nego samo mržnja.

Šega prava

#47

2012-01-27 11:12

Zanimljivo.
Digli se smrdljivi četnici i zaostali komunisti zajedno da blate Reis efendiju a predovodi ih Šutkan, nerealizirani i netalentovani glumac, poremećni idiot koji je nabio kondom na kip Isusa na Sarajevskoj katedrali i koji je po vlastitom priznanju dezerter iz Armije BiH jer nije htio da se bori u "vjerskom ratu".
Nema šta prava ekipa.
Čovjeku može biti samo na čast kada su takvi smradovi protiv njega.

Gost

#48 Re:

2012-01-27 11:16

Hamza

Kao potrbna mu je ta nagrada?? Ako Bod da,njega čeka nagrada od uzvišenog Allaha............................


Gost

#49

2012-01-27 11:25

Vjerske vodje nebi trebalo da se bave politikom

Gost

#50

2012-01-27 11:31

nema komentara