PETICIJA ZA IZDAVANJE LICENCI GRADJEVINSKIM TEHNICARIMA


Gost

#1

2012-03-12 21:52

Jos uvek u vecini radjevinskih firmi, direktni izvrsioci su upravo tehnicari sa iskustvom, dok se dipl.inzenjeri samo formalno vode kao rukovodioci gradilista.

Gost

#2

2012-03-15 21:05

ako u lancu gradjevinarstva neko ima odgovornost to su gr.tehničari koji se brinu o gradilištu i o izvodjenju radova nevidim razlog za oduzimanje licenci ako imaju državni ispit do sada su radili taj odgovorni posao i pokazalo se da su dorasli zadatku .
suvi :)
Gost

#3

2012-03-16 18:57

za budućnost omladine


Gost

#4

2012-03-18 19:40

Tu nema nista posebno da se kaze, vec se sve zna. Nikad ama nikad Dipl. inzenjer ne moze imati vece iskustveno znanje od tehnicara na terenu, al mu je zato dato pravo na potpis necega sto nije ni opipao.

Gost

#5

2012-03-18 23:30

ne bih zeleo da ove diskusije odu u pogresnom pravcu,ne pravimo nikakva poredjenja izmedju kolega bitno je da se izjednace,odnosno vrate prava SSS kakva zasluzuju odnosno kakva imaju svuda u Evropi,a i kod nas u Srbiji su ih vec imali (pre nj.v.Sumarca)pre selektivne odluke o licencama.

Gost

#6

2012-03-24 20:56

Ceo radni vek provela sam na radu u Gradjevinskom preduzecu "7JULI" u Beogradu i dobro sam upoznata sa radom i odgovornosti gradjevinskih tehnicara. Po zanimanju sam saobracajni tehnicar i radila sam na radnom mestu Referenta za realizaciju, na iskopu i prevozu svog gradjevinskog materijala na gradilista.
U POTPUNOSTI PODRZAVAM PETICIJU ZA IZDAVANJE LICENCI GRADJEVINSKIM TEHNICARIMA.

Gost

#7

2012-03-31 16:57

Licencu treba i odrzavati, sto podrazumeva stalnu edukaciju, od koje ce svima biti samo bolje.
cece

#8 da reknem i ja

2012-08-28 14:33

nakon 45 god rada u struci primedbu iznetu u peticiji . . .  smatram posve opravdanom

Bata

#9 Dragomir Mirković

2014-01-08 18:26

Drage kolege,ja sam tek sada slučajno naišao na ovaj forum ,odnosno peticiju.Ne znam dokle je cela stvar stigla ali u svakom slučaju apsolutno podržavam ostvarenje tog prava koje u 37 godina staža u hidro građevinskoj struci mislim da lično zaslužujem kao i naravno sve kolege koji su položili stručne ispite.Sada se osećam kao magarac posle toliko godina staža i dalje radim odgovorne poslove na projektovanju,izvođenju i nadzoru a neko tamo drugi lepo dođe i stručno potpiše.Nešto se treba organizovati ozbiljnije po ovom pitanju.Možda i jeste ali ja samo ne znam.pozdrav svim kolegama.

Gost

#10 Re:

2018-12-07 05:12

#4: -  

Ne bi trebao da shvataš ovu peticiju lično. Sreo sam se mnogo stručnih ljudi i inženjera i tehničara koji su radili ili još rade na gradilištu ili projektovanju svejedno. Tvoje razmišljanje je totalno pogrešno i potcenjivačko prema inženjerima sa kojima deliš hleb. Ja sam završio i srednju građevinsku a i inženjer sam građevine i potpisao sam peticiju zato što mislim da je posao koji radimo na gradilištu odgovoran i da ta odgovornost treba da bude podeljena između učesnika u upravljanju gradilište, a samim tim i adekvatno nagrađena, a ne zbog toga što je neko zaslužio nešto zbog lepih očiju ili korišćenja viska.