PETICIJA PROTIV PRAVILNIKA O BOLOVANJU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA PROTIV PRAVILNIKA O BOLOVANJU


Anonymous

#1

2012-03-31 11:30

Ovo je pravilnik a ne zakon i ima sanse da se izmeni jer je protiv neprikosnovenog prava coveka na zivot i lecenje.Ljudi,reagujte,rusi nam se dostojanstvo i cast,celovitost licnosti.

Anonymous

#2 Re: ‎"...Bog nije u sili nego u pravdi. Bog ne viče, ne pritiska, ne zahteva. On te pusti da radiš p

2012-03-31 12:42


Gost

#4

2012-03-31 19:12

birokratija i malogradjanstina je cudo srpskog naroda.mi ,Srbi postajemo najveci neprijatelji sami sebi.najvise mi se svidja sto ce se zene uskoro poradjati na poslu,a decu dojiti na pauzi za dorucak,ako uopste smeju da rode decu, posto treba da potpisu prvo dokument o neradjanju.tako ce dobiti svoje radno mesto,a decu nek radjaju cim se penzionisu,znaci u 77-oj godini.Srba je sve vise, ako pogledamo DOMOVE PENZIONERA I prosetamo spomenicima kulture zvanim LESCE,NOVO...,ORLOVACA...BEZANIJSKO...
Stevan Nikolic

#5 #5

2012-04-01 12:07

Ja sam izgubio posao bas zbog ovog zbog bolovanja nisu produzili bolovanje
Imao sam trostruki prelom sa ugaunucem gde stoji 3 meseca bolovanja maksimum
Za tako veliku povredu nisam dobio jos bolovanja i zbog toga izgubio posao

Gost

#6 Re: #5

2012-04-01 16:10

#5: Stevan Nikolic - #5

To je sramno od onih koji su o tome odlucivali.Da li si se zalio drugostepenoj lekarskoj komisiji,da li si trazio resenje od direkcije.Da li su tvoji specijalisti ortoped i fizijatar trazili dalje lecenje i bolovanje?Obrati se zastitnikiu gradjana Sasi Jankovicu.Cuvaj dokumentaciju,originale a ostalo overi u opstini.Po zakonu neizlecenom coveku se ne sme ugroziti zdravlje.Procitaj zakon o zdravstvenoj zastiti.


Gost

#7 Re:

2012-04-04 17:57

#4: - Sta dodati ovom komentaru.Sve je receno.

 

 


Gost

#8

2012-04-07 10:07

Праведни будите вазда, опомиње Господ...
У свему будимо праведни и - ето нам Раја на Земљи!

Gost

#9 Re:

2012-04-07 12:41

#8: - Neki ljudi su prodali dusu Djavolu i za njih postoje samo materijalne vrednosti.Pitacu ih kad dodju Bogu na ispovest da li ce im novac pomoci.Zaboravili su na onu zlatnu izreku:Sto ne zelis sebi ne cini drugima.Prokleto je stedeti novac usmeren na zivot i zdravlje ljudi. Oprosti im boze ,ne znaju sta cine.

 

Vasilisa

#12

2012-04-11 12:38

Poštovani, ja sam ovu peticiju potpisala pre neke tri nedelje, i tada sam se uzdržala od komentara, čekajući da vidim kako će se moj slučaj rešiti.Sada se komentarom nadovezujem i na link koji ste objavili - Zdravstvo:milioni za sporost. Elem, ja sam 11.04. operisana, i mada je doktorka rekla da je hitno, ipak sam operaciju obavila u privatnoj bolnici, jer u državnoj sam mogla doći na listu čekanja tek u julu.Ja sam zaposlena,imam zdravstveno osiguranje a ipak sam iz svog džepa platila 142.500.00 dinara, bez šanse za refundiranje.Naravno, moj poslodavac mi je umanjio platu za dve nedelje koliko sam se oporavljala od operacije.Bogu hvala te je sve dobro prošlo i da smo dobili novac kojim je plaćena operacija.Eto, iz mog ličnog iskustva vam pišem. Koliko je nas sa istim problemima u Srbiji-to samo Bog zna.Pozdrav i svako dobro.

Gost

#13 Re:

2012-04-12 01:24

#12: Vasilisa -

Mala ispravka, operisana sam 11.03.

 

Natasa

#14 Re:

2012-04-12 09:08

#12: Vasilisa -

Draga Vasilisa tekst Milioni za sporost je objavio Zdravoskop a ja sam samo podelila vezu.Zao mi je sto ste sami placali ali hvala Bogu da Vam je dobro.Za to sto Vam je poslodavac umanjio platu ako je bila povreda na radu dok ste na bolovanju i sto ste sami placali a hitno je bilo obratite se zastitniku prava gradjana Sasi Jankovicu.Pozdrav za Vas.


Gost

#15

2012-04-12 16:19

Nezna se ko je ludi ili onaj ko je izmislio pravilnik o bolovanju ili onaj ko ga sprovodi. U svemu postoji odstupanje pa bi trebalo i u tom. lECENJE JE INDIVIDUALNO OD PACJENTA DO PACJENTA.



Gost

#16 Re:

2012-04-12 18:29

#15: -

Samo ljudi,bolje receno neljudi,donose i sprovode ovakve posmrtnice svom narodu.To su Bozji otpadnici.U ovom pravilniku postuje se administrativni pristup a ne bioloski status coveka.Oci jeli kiselo grozdje a deci im trnu zubi.


Gost

#18

2012-04-13 11:08

Kuda idu pare ustekane uskracivanjem lecenja i prekidanjem bolovanja najtezim bolesnicima od strane rfzo,zn aci to je uskracivanje prava korisnika zdravstvenog osiguranja na lecenje.?


Gost

#19

2012-04-23 17:36

Samo oni kojima su politika i novac u srcu a ne covek osposobljavaju bolesne ljude neizlecene,cak i sa karcinomima i najtezim drugim bolestima da rade narusavajuci im zdravlje i zivot.Da imaju ljubavi u srcu po cenu niceg ne bi ovo radili.
Stevan Nikolic

#20 Re: Re: #5

2012-04-23 20:13

#6: - Re: #5

 

Zalio sam se drugostepenoj komisiji jednostvano moje misljanje da su bukvalno bacili zalbu ili ostavili sa strane negde da pokupi prasinu kao i sve ostale predmeti. Ma ja sam digao ruke moram da se oporavim i sve a za posao cu lako mlad sam i nacicu posao ne volim da se vucem po komisijama i sudovima dok se u Srbiji nesto ne promeni mi osteceni samo cemo gubiti novca na tuzbe zalbe i ostalo!!!!


Gost

#21 Re: Re: Re: #5

2012-04-23 23:33

#20: Stevan Nikolic - Re: Re: #5 Posle drugostepene trazis resenje od direkcije filijale a onda u roku petnaest dana posto to resenje bude istovetno drugostepenoj trazis od rfzo na novu zalbu da ti odgovore,ako je negativno ides na upravni sud uz pomoc besplatne pravne pomoci pravnika u opstini gde zivis.Predaj sve zastitniku prava gradjana i oni pre upravnog spora sve proveravaju.Nemoj se predavati.Najbitnije da ozdravis.

 


Gost

#22

2012-04-27 20:09

licno osetila teskocu lecenja u Beogradu

Gost

#23 Re:

2012-04-27 23:24

#22: - Danas sam bila na komisiji drugostepenoj.Zakljucili mi bolovanje protivno nalazima i misljenjima specijalista instituta,vma i kbc.Nosim dve podlakatne stake,veoma otezano hodam.Odbili da me pregledaju.Ponasanje im je grozno,nehumano,nestrucno.Samo im je falio bic.Moze im se.Neko im ocito odobrava da ruse zdravlje ljudima.

 


Gost

#24

2012-05-02 18:16

Dosta vise rusenja bazalnih ljudskih prava!!Dosta vise sa ljudozderima na mestima moci..

Gost

#25 Re: Re:

2012-05-04 07:51

#16: - Re: TIHI GENOCID NA DELU.