Protiv Privatnih Izvrsitelja

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Protiv Privatnih Izvrsitelja

opasno

#51 Re:

2012-08-21 18:32

#14: -

Javna preduzeca su prevaranti jer varaju gradjane i preko mernih uredjaja i kvaliteta (voda, gas, benzinske pumpe ...).

Bilo je u najavi pre nekoliko godina, da ce se proveriti bazdarenje mernih uredjaja i nista!

Ako drzavna i javna preduzeca varaju gradjane, znaci da nisu svi gradjani jednaki pred zakonom, jer oni koji rade u jp mozda koriste ispravne instrumente.

Podlo je i pokvareno oduzimati imovinu radi naplate, ako se prthodno ne napravi red u jp.

Dobar je izgovor da mnogi gradjni ne rade i ne mogu da placaju komunalije, pa su zbog toga doradjivani merni instrumenti da pokazuju vecu potrosnju, kako bi oni koji placaju, zapravo pomogli da javna preduzeca ne budu na gubitku sto najvise odgovara istini.

Zar nije i sam Bajatovic izjavio (u vreme kad je morao da se odrekne neke od funkcija) da je Srbijagas profitabilni gubitas.

Pitanje je samo gde je profit zavrsio?

Mozda u sps.

Znam da na satu za vodu zamenjuju mesta zupcanicima i znam da to radi Insa iz Zemuna.

Znam da neki koji mogu ipak ne placaju jer su upoznati sa prevarom.

Dobro bi bilo da ima sto vise potpisnika.

vesna

#52

2012-08-22 00:07

Ništa se do danas nije promenilo !!!
CICERON je 168. god pre Hrista zapisao:
1 – Siromah - Radi,
2 – Bogataš - Iskorišćava prvoga,
3 – Vojnik - Brani obojicu,
4 – Poreski obveznik - Plaća za svu trojicu,
5 – Lutalica - Odmara se za četvoricu,
6 – Pijanac - Pije za petoricu,
7 – Bankar - Potkrada svih šest,
8 – Advokat - Zavađa svu sedmoricu,
9 – Lekar - Ubije svih osam,
10- Pogrebnik - Pokopa svih devet,
11- Političar - Živi na račun svih deset.
Hajduk Veljko

#53 Buđenje

2012-08-22 14:08

Gradjani Srbije, dosta Vas je vlast ponižavala, valjda Vam je preostala mrvica dostojanstva, oružje u ruke, dočekajte "izvršitelje" kako dolikuje...
gandra

#54 Re:

2012-08-23 14:04

Lev Trocky

#55

2012-08-24 11:20

Iz dna u koje smo ušli nećemo izađi za naših života.

Gost

#56

2012-08-25 01:26

U istoriji izršnog pstupka uvek je postojala zabrana izvršenja na stvarima domaćinstva i stanu, jer je nemoralno oduzeti čoveku sve uslove za život.Pravo tada gubi svak smisao postojaja

Gost

#58 razocaran

2012-08-30 18:09

Mnogi gradjani duguju za komunalije pitam se samo gde li ce toliki narod kad nas izbace na ulcu?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-08-30 18:14


klinli

#60

2012-09-03 21:32

Na mestu je!Nadam se da će imati efekta.Pozdrav svima koji će svojim potpisom ojačati ovu peticiju.
NALAZAC

#61 PRIKLJUCITE SE STRANI

2012-09-04 03:02

RADI INFORMISANJA I ZASTITE I DALJIH AKCIJA PRIKLJUCITE SE I STRANI https://www.facebook.com/ReciNeIzvrsiteljima

Gost

#62

2012-09-04 08:41

Smatram da ova peticija ukazuje koliko je dostigla mera bezobrazluka i kradje u nasoj zemlji! Ovo se nece tako lako zaustaviti dok tajkuni mogu da rade sta hoce. Smatram da mozemo pisati velike brojeve peticija kada oni mogu da rade kako oni smisle. Naravno, tu su umesane i ruke Srbskog predsednika i ostalih licnost. Ja se iskreno nadam da ce prestati ovo ludovanje i manipulasanje gradjanima cele SRBIJE! STOP KRADJAMA OD NARODA!
klju

#63

2012-09-04 15:32

Zelim da se pridruzim mnogoclanoj grupi smrtnika ove drzave, ocito nam drugacije nece ici
janko

#64 janko

2012-09-04 17:18

Ovim putem javno objavljujem svoj bankrot. Ostao sam bez posla, nemam nikakva primanja. Sa komunalnim preduzećem nisam sklopio ugovor, a oni mi svaki mesec šalju račune za odnošenje smeća. To je apsurdno, jer ja odnosim upotrebljivo smeće iz kontejnera kod sebe kući(hleb, ostatke hrane - da ne bi umro od gladi bez primanja). Znači račun za odnošenje smeća bi ja trebao njima da dostavljam, a ne oni meni. Molim da mi Nikolić Toma pomogne da se analizira moj slučaj u Skupštini Srbije te da mi se dozvoli da naplatim svoja potraživanja od komunalnog preduzeća za odnošenje smeća.

Gost

#65

2012-09-11 11:18

Odlično napisana peticija. Što više potpisa !

Gost

#66

2012-10-10 20:20

Postovani,niko od nas ne bezi od placanja racuna.Nazalost i ja sam u toj nezavidnoj situaciji da mi prete izvrsitelji.Uzela sam postpaid telefon za 1 dinar,i redovno ga placala,sve dok suprug i ja nismo ostali bez posla.Dobijala sam opomene,i otisla u poslovnicu da se dogovorim oko placanja na rate,ne znam kako ,posto sam postala socijalni slucaj,i pored toga placam stambeni kredit,sve sto uspemo da zaradimo,dajemo za kucu i skolovanje dece.Odbili su me naravno,i odnmah predali na utuzenje,ako se tako moze reci.Dobila sam postom od izvrsitelja,da platim 26000 i njemu nagradu za sprovodjenje oko3900,mislim.Neznam samo od cega,Na sebi nemam nista,nema sta da mi fenduju,a pise da nemam pravo na prigovor.Necu im dozvoliti da udju,placacu malo po malo kako mogu,oli nek idem u zatvor.Kazem ,nebezim od svog duga,jer nikad nikom nisam ostala duzna,ali ko pita nas obicne gradjane,kad ostanemo bez posla,razbolimo se.

Gost

#67

2013-02-16 00:40

У држави која не извршава своје обавезе према својим житељима -грађанима (запошљавање, уплата у фонд ПИО редовнно за обављену функцију и рад, у којој јавне установе продају непостојеће услуге или не извршавају своје обавезе према грађанима (инфостан и градске топлане не испоручују грејање, воду, струју не одвозе смеће, не одржавају водовод и канализацију, не чисте зграде и не одржавају их у пристојно стање, НЕ МОЖЕ СЕ ПРИВАТИЗОВАТИ ПРАВДА И СУДСТВО ПРЕДАТИ У РУКЕ ПРИВАТНИХ РЕКЕТАША-ИЗВРШИТЕЉА ЈЕР СУ ТАВЕ ОДЛУКЕ НЕУСТАВНЕ ЗБОГ ОДВОЈЕНОСТИ СУДСКЕ ОД ИЗВРШНЕ ВЛАСТИ.СУДСКА ВЛАСТ ЈЕ ХИЈЕРАРХИСКИ ИЗНАД ИЗВРШНЕ ВЛАСТИ ЗБОГ ЧЕГА ПРИВАТНИ ИЗВРШИТЕЉИ НЕУСТАВНА КАТЕГОРИЈА ПРИВАТНИХ РЕКЕТАША И ОЉАЧКАША У СОПСТВЕНУ КОРИСТ.
rouzvel

#68

2013-02-16 00:56

У држави која не извршава своје обавезе према својим житељима - грађанима (запошљавање, уплата у фонд ПИО редовно за обављену функцију и рад, у којој јавне установе продају непостојеће услуге или не извршавају своје обавезе према грађанима (инфостан и градске топлане не испоручују грејање, воду, струју не одвозе смеће, не одржавају водовод и канализацију, не чисте зграде и не одржавају их у пристојном стању, НЕ МОЖЕ СЕ ПРИВАТИЗОВАТИ ПРАВДА И СУДСТВО ПРЕДАТИ У РУКЕ ПРИВАТНИХ РЕКЕТАША-ИЗВРШИТЕЉА ЈЕР СУ ТАВЕ ОДЛУКЕ НЕУСТАВНЕ ЗБОГ ОДВОЈЕНОСТИ СУДСКЕ ОД ИЗВРШНЕ ВЛАСТИ. СУДСКА ВЛАСТ ЈЕ ХИЈЕРАРХИСКИ ИЗНАД ИЗВРШНЕ ВЛАСТИ ЗБОГ ЧЕГА ПРИВАТНИ ИЗВРШИТЕЉИ НЕУСТАВНА КАТЕГОРИЈА ПРИВАТНИХ РЕКЕТАША И ПЉАЧКАША У СОПСТВЕНУ КОРИСТ.

Gost

#69

2013-02-28 14:09

No comment

Gost

#70

2013-03-26 00:16

Da li je Srbija Amerika konfederalna eksperimentalna jedinica? Ako nije otkud manir divljeg zapada kod nas?!

Gost

#71

2013-03-26 02:19

Konstantno nasilje i tortura nad građanima mora da prestane! Pobunimo se! STOP!!!

Gost

#72

2013-04-12 07:48

fale još samo putujući dželati ....

Gost

#73

2013-04-12 13:18

Treba ih ukinuti sto pre,pa nas narod je ionako jadan i ogoljen samo su nam trebali jos i ti lesinari!

Gost

#74

2013-04-12 13:47

Omasoviti akciju što pre i što bolje. Narod nije upućen dovoljno.
gradjanski otpor

#75 Menjaju pravila koja ce se uskoro okrenuti i protiv njih samih

2013-04-15 09:47

Treba pripretiti i politicarima, jer ce i oni imati bumerang efekat zbog ovih drakonskih mera protiv gradjana. Uskraticemo im glasove, a neko ce jednog dana i odgovarati, nebitno da li se radi o aktuelnom gradonacelniku ili nekom drugom funkcioneru na drzavnom nivou. Vlastima se, pre ili kasnije, mora pokazati da ne smeju da vode rat protiv građana.