Smanjenje emisije stetnih gasova iz dimnjaka TE Ugljevik

Miki Maus

#1 Realista

2012-10-27 12:34

Oko 25 god.postoji ova TE.Isto toliko po Ugljeviku i okolini sipa ono sto sipa,nekada manje nekada vise uglavnom ona dimi...Odkuda bas sada u ovoj godini da se neko sjeti da pise peticije,zasto to nije uradio npr.prosle godine,pa bih ga razumio zasto to radi,a ovako mogu samo zakljuciti da je ovo politicka igra usijanih Ugljevickih glava koji misle da su popili svu pamet svijeta,a nemaju pojma koliko su plitki.25 god.udisemo ovo sto udisemo,a tek sada je to nekome zasmetalo.Istina da se to moze i promjeniti i vjerujem da ce se nesto uraditi po tom pitanju,ali peticija je krajnja niskost...Hajde da je zatvorimo pa da svi umjesto ujutru da idemo na posao u RiTE idemo u ove silne fabrike koje nam rade u Ugljeviku onda ce nam sigurno biti bolje.

Gost

#2

2012-10-30 20:10

Lijepo je to pored blagodeti koju imamo od T elektrane kada bi se malo taj sumpor umanjio ili najbolje iscezao.....rijesenja ima svakako samo izgleda nema volje da se to rijesi.... niko ne govori da se ugasi nego da radi isto ali sa manje ili nikako dima....

Miki Maus

#3 Realista

2012-10-31 12:33

Nisi ti druze shvatio sta ja rekao Miki Maus.Naravno da treba sve stetne gasove svesti na minimum,ali tih gasova je bilo i prosle godine pa niko nije pisao peticije,nego bas u ovoj izbornoj godini udarise na TE kao na najveceg neprijatelja za rad jeftinih politickih poena,a ne ponudise nista konkretno za razvoj Ugljevika.Ta politizacija svega mi jednako smeta kao i sumpor iz TE,mozda i vise,jer od tog sumpora zivi veci dio stanovnika Ugljevika,a od politike opstinskih mocnika veliki dio stanovnika je gladan,a rjesenja nema na vidiku.Cvrsto sam ubjedjen da i iza ove peticije stoji neka opstinska glava koja nema konkretnih planova ni ideja za ovaj grad,pa hajde da udarmo po jedinom normalnom preduzecu u siroj okolini da skrenemo paznju sa svojih nedjela.Obicni covjek nema vremena da se bavi pisanjem peticija jer mora da se bori za soptvenu egzistenciju,ako ne radi u RiTE posla nigdje drugo nema,sve je zatvoreno sto se zatvoriti moze.Da li nema dobre volje ili nisu steceni osnovni uslovi to ni Vi ni ja nismo mjerodavni da komentarisemo,ali se mozemo nadati da ce biti rijesen problem.I zato cu jos jednom ponoviti da je peticija niskost bezidejnih ljudi ovoga grada koji nisu sposobni privuci niti jednu kvalitetnu investiciju u ovaj grad.Iz prilozenog vidim da ova peticija nema ni veliki broj potpisnika sto znaci da nema ni podrsku naroda...Moglo bi se pisati o ovome jos mnogo,ali ko razumije shvatice.Veliki i prijateljski pozdrav od Miki Mausa koji samo realno razmislja svojom glavom i ne dozvoljava da mu drugi namecu misljenje!!!
Fake John

#4

2012-12-21 01:58

Ovo je već u preocesu "spore realizacije" , ova peticija bi trebala da ubrza to, bar se nadam.