STOP GMO!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji STOP GMO!


Anonymous

#1

2012-11-24 23:37

Velika podrška!!!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-11-25 11:27


Dule

#3 *

2012-11-25 11:28

Get out, GMO!!!
Necemo otrove!

#4

2012-11-25 17:13

Stop otrovima!!!
Maja

#5 Re:

2012-11-26 11:03

#1: -

Imam samo pitanjce.. Zasto peticija glasi samo na 10 godina i zbog cega se odnosi samo na teritoriju AP Vojvodine. Nemojte me pogresno razumeti, ali sva roba moze da kruzi bez ikakvih problema Srbijom. Mislim da bi ova problematika trebala da se odnosi na celu drzavu - bez vremenskog ogranicenja!

Hermiona

#6

2012-11-26 13:31

STOP GMO....dosta je bilo!!!!

Gost

#7 Re: Re:

2012-11-26 23:37

#5: Maja - ReLakše je dobiti moratorijum na 10god. U celu akciju se uključuje cela Srbija, mi smo krenuli od najugroženijeg regiona Vojvodine, akcija se nastavlja po celoj Srbiji.  U akcije će učestvovati svi gradovi i regioni u srbiji.


Gost

#8 Re: Re:

2012-11-27 01:19

#5: Maja - Re:

Izvoli link do novinske vesti : http://www.dnevnik.rs/novi-sad/za-vojvodinu-bez-gmo

Moratorij znači da se zakon o zabrani uzgajanja i uvoza ne sme menjati 10 godina. To znali da ako hoće da promene zakon, recimo da liberalizuju uvoz u potaji, to ne mogu sem da uklone moratorij. Peticija sa 36000 potpisa za celu Srbiju je predata u Skupštinu Srbije. Dakle Zeleni su mislili na celu Srbiju, ali tamo to stoji. Ako se donese u Vojvodini, kao Pokrajini, onda bi to trebalo da bude pritisak i na Beograd da zabrani u celoj Srbiji.

Ratko

#9 poenta moratorijuma u Vojvodini...Re: Re: Re:

2012-11-27 15:36

#8: - Re: Re:

Poenta moratorijuma na 10 godina je zaustavljanje promene zakona u narednih 10 godina, bez mogućnosti da se "na mala vrata", nekim podzakonskim aktima ipak otvore vrata za GMO... Zašto Vojvodina....?  Vrlo jednostavan odgovor. SVetska trgovinska organizacija (WTO) ima vrlo jasne odredbe za sve članice u vezi zabrana prometa bilo čime. Naime, Nije moguć ulazak u WTO države (u ovom slučaju Srbije), ako se ne dozvoli promet GMO, ali WTO nema moć da to reguliše, ili zahteva na regionalnom ili lokalnom nivou. Sad smo počeli sa Vojvodiniom, nastavljamo sa Gradom Beogradom, a odmah zatim idemo i na sve ostale opštine i regione Srbije... Zabrana na regionalnim i lokalnim nivoima je jedna ozbiljna brana za GMO. Tako su uradili Austrijanci, Francuzi, Italijani, Litvanci, Poljaci, .... rade Mađari, Hrvati, Bugari, Nemci,... Pa ne moramo mi baš uvek da izmišljamo toplu vodu, ako je neko već ima...


Gost

#10 Re: Re:

2012-11-28 08:44

#5: Maja - Re:

Postoji peticija na nivou republike Srbije, takođe pokrenuta od strane Zelenih Srbije. Ovo je peticija koja se odnosi na Vojvodinu, iz razloga što je najveći izvor zdrave hrane, kojoj preti da to više ne bude. Takođe je najveći

10 godina je rok iz razloga što će se nakon tog perioda znati koliko je GMO štetan ili ne. Za sada, veliki rizici postoje i želimo ih sprečiti, da ne bi postali činjenice. Takođe je i najveći proizvođač hrane kojoj preti GM. I, kao što kaže

Bozidar Micic Ovo nije samo stvar zdravijeg života. Ovo je i pitanje porodičnog budžeta. Hrana je skupa jer postoji puno posrednika koji se svi ugradjuju, a tu su i dodatni troškovi (prevoz, skladištenje, takse, marže i ko zna šta sve...). Kad se kupuje direktno od proizvodjača mnogi od tih tropkova se izbegnu i kupac dobija proizvod po mnogo povoljnijoj ceni.
IP

#11

2012-11-28 18:18

Borimo se za zdrav zivot, imam izbor da svesno izaberem prirodne proizvode!
milicam1973

#12

2012-12-01 11:18

Mali dodatak, diplomirani sam inženjer zaštite bilja i vrlo dobro znam šta potpisujem. Apelujem na sve ljude ove zemlje da odvoje 5 minuta i potpišu ovu peticiju- mislite na svoju decu.

Gost

#13 Mayya

2012-12-01 17:01

Svaka čast Milice na podršci!!! Hvala!!!

Gost

#14

2012-12-15 17:31

nikad u Srbiji gmo
Ljiki

#15

2012-12-18 01:18

Za buducnost nasih porodica...
Peticiju treba SVAKO da potpise...
Jos jedan

#16 Glupi ste svi kanda, bar malo...

2013-01-04 19:42

Uglavnom, nemate ideju o cemu govorite... Malo vise edukacije, manje televizije i teorija zavere... LOL
L.O.

#17 NAJVAZNIJA OD SVIH PETICIJA IKADA

2013-01-31 03:04

Najvaznija odluka dosad! Pitanje opstanka. Nemoj posle da kukate, sada edukujte svoju okolinu i objasnite vaznost da se SVI DO JEDNOG izborimo za svoje zdravlje i zdravlje i opstanak svojih potomaka. Neka SVAKO ucini koliko je u njegovoj moci da ljudi SHVATE o cemu se radi. CEKA SE PRITISAK JAVNOSTI JER CE SAMO TAKO DRZAVA IMATI RAZLOG DA KAZE " NE " ONIMA KOJI NAS PRITISKAJU.

Gost

#18

2013-02-06 23:31

Naravno da ne treba dozvoliti nesto sto nije dovoljno isprobano. Ako se ne varam, kada se novi lekovi odobravaju od strane drzave onda je u vecini zemalja potrebno 2-5 godina testiranja a GMO kukuruz je opet, ako se ne varam, imao samo 3 meseca iztrazivanja na zivim pacovima. Nema razlike lekova koji su proizvedeni u laboratoriji i GMO koji je takodje laboratorijski proizvod a i jedno i drugo unosimo u svoje telo. Ko god od politicar izglasa da se GMO dozvoli ne moze biti prijatelj covecanstva. Barem dok nema dovoljno istrazivanja u tom polju. A hvala Bogu znamo zasto neki glasaju za: Monsanto je pun para!

Gost

#19

2013-05-29 09:16

GMO marš!

Gost

#20

2013-06-20 09:13

POĐITE U ŠKOLE I PREDUZEĆA DA BO DOBILI ŠTO VIŠE POTPISA