BRANILA CERKU OD NASILNIKA-DOBILA ZATVOR

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BRANILA CERKU OD NASILNIKA-DOBILA ZATVOR

Tata-mata

#26

2012-11-30 16:02

da neka bitanga napadne moje dete i to u mom dvorištu,ne verujem da bi iz tog dvorišta i izašao...možda na nosilima.Ovo je pokazatelj u kakvom nenormalnom vremenu živimo,brane i štite pedere,oslobađaju koljače,teroriste i ratne zločince a sude jednoj majki koja je samo prirodno postupila,štitila svoje dete od bagre.Dođe mi da emigriram u neku zabačenu selendru na kraju sveta gde se sigurno normalnije živi.
Natasa

#27 Tekst peticije

2012-11-30 16:15

Ovo ovako napisano nece postici puno jer nigde ne vidim za sta se peticija potpisuje. Za promenu zakona? Za sta? Jasna mi je poenta ali mora jasno biti navedeno za sta se zalazemo.. Ovako sroceno zvuci kao da sluzi za neciju zabavu jer ovo ne moze nikome da se preda ni da ima 100.000 potpisa
gaga

#28

2012-11-30 17:09

I ja sam majka...uradila bih isto...

Gost

#29

2012-11-30 19:41

Sta reci ovo je nasa zemlja,sve nepravde su dozvoljene a posteni i pravedni placaju.Sudstvo nam je lose ali se svi pravimo gluvi za to i tako oni rade sta im je volja.Da je dete bilo nekog od njih zakon bi bio drugaciji a ovako jadna zena placa za to sto je pomogla svom detetu.
ceki

#30

2012-11-30 20:49

Tu majku treba nagraditi a ne osuditi, jadna je ova drzava i njeni zakoni i svi njeni vladari fuuuuuj
Dunja

#31 Re: Tekst peticije

2012-11-30 21:32

#27: Natasa - Tekst peticije 

Natasa,pogledaj na facebooku stranicu Ne dozvolimo nepravdu i tamo ces naci sve informacije. 

rule

#32

2012-11-30 22:35

ooo
Majka Novosadjanka

#33

2012-11-30 23:44

Sramota za Novi Sad, sramota za sve koji su podrzali nevinost manijaka a u zatvor strpali MAJKU! Majku koja se branila i borila za meso i krv svoju!
Novi Sade ... Sramim se sto sam Novosadjanka!

Gost

#34

2012-12-01 13:12

da zakon ne bude forma vec sustina
Jelly

#35 SAMO HRABRO!

2012-12-01 13:47

Mirka, zajedno cemo sa tobom do PRAVDE!
Ne daj se, nedamo te!

JJ
Natasa

#36 Re: Re: Tekst peticije

2012-12-01 21:27

#31: Dunja - Re: Tekst peticije

Nije stvar u tome.. Treba OVDE jasno i glasno napisati u samom tekstu peticije za sta se skupljaju potpisi, sa kojim ciljem. I on teba da bude jasan. Ovo je jezivo sto se dogodilo i ako hocemo da nesto uradimo, pomognemo nekome, onda to treba uraditi kako treba. Samo skrecem paznju da ovo nije peticija vec u dve recenice izneseno cinjenicno stanje. Kome ce se potpisi predati ako nigde ne pise sta smo svi mi potpisali?

Jelena D.
Gost

#37 Podrška!

2012-12-03 23:30

Ja sam majka i da mi neko maltretira dete sve bih ucinila da ga zastitim.

KALE

#38 SUDSKA SRAMOTA I NEPRAVDA !

2012-12-04 00:25

Sudijama koji su doneli ovu presudu , treba pod hitno zabraniti rad u ovoj struci , normalno pre toga da odgovaraju za psihicku nevolju koju su naneli Mirjani i njenoj porodici a njoj svaka cast za pribranost i resenost u odbrani svoje dece od napasnika !!!
Zoliboy
Gost

#39 Krivosuđe :(

2012-12-04 23:48

Definitivno svaki komentar je suvišan, dosta više sa krivosuđem :(


Gost

#40 Re: :(

2012-12-05 09:56

#7: - :(

Otprilike ste u pravu: prema nasim zakonima (ako sam dobro informisan - a iz ovog slucaja proizilazi moje ubedjenje da jesam) prvo morate primiti udarac da bi vas kontraudarac pred sudom bio okarakterisan kao nuzna samoodbrana (cak ni onda nije sigurno). Isto vazi za udarac tupim predmetom, ubod nozem, upotrebu vatrenog oruzja.... Pitam se: na koji nacin da (ne daj Boze) reagujem ako mi u kucu upadne bitanga naoruzana pistoljem sa namerom da na moje oci siluje moju cerku ili zenu? Da uzmem svoj revolver - pa da stojim i gledam, cekajuci da on prvi puca? Ili da ja silujem njega?

Dunja

#41

2012-12-05 11:57

Hvala svima koji su potpisali ovu peticiju pricajte o ovom svojim prijateljima mozda i oni pozele da se potpisu i pomognu da se Mirjana oslobodi zatvorske kazne,a uskoro cemo vas pozvati da poptpisete peticiju za promenu zakona
dekita

#42 Pravda...šta je to ?!

2012-12-05 13:42

"Tu nema Boga, nema pravde,..."
jedna od zrtava nasilnika

#43 Podrska

2012-12-05 15:16

Zastita od nasilnka u Srbiji jos uvek nije pravedna. Da bi se odbranile treba da nas prebiju da se slikamo, odemo kod lekara itd..,puste ga za neki mesec i onda te ubije. Svaka cast za majku koja je zastitila svoje dete.
Smaragdna

#44

2012-12-05 15:27

Apsurd!!! Država je potpuno nesposobna , braniti se u sopstvenom dvorištu i dobiti zatvor !? a braniti svoje dete i dobiti kaznu ??? pa jel treba da stanemo svi uz zid i da nas pobiju do jednog > da nas nema < pa da se nasilnici procesuiraju a ne žrtve ? Da mogu potpisala bih zilion peticija i tog nasilnika ... ma ne znam šta bih mu uradila ni jedna kazna mi nije dovoljna za njega ...

Gost

#45

2012-12-05 17:19

Sramota je da je žrtva okrivljena ,a nasilnik je na slobodi.
Vasilije

#46 ABOLICIJA MIRJANE VLAŠKALIN ODMAH !!!

2012-12-09 22:14

Puna podrška Vama Mirjana, za Vaše potpuno oslobađanje od LAŽNE krivice !!!
Imali ste pravo na SAMOODBRANU, kao i svaka druga napadnuta osoba !!!
Promenićemo zakon i otežati napadačima da spokojno, zaštićeni "zakonom", kidišu na bilo koga !
Zahtevaćemo i Vašu aboliciju od Predsednika Republike Srbije !!!
Mogu da zamislim kakvu ste agoniju i poniženje prošli u prvostepenom postupku !!!
Sudstvo nam je užasno korumpirano !!!!!!!
rgu po

#47 Za peticiju

2012-12-14 18:49

Ja, koja se borim protiv NASILJA ,kako u porodici tako i van nje, i radim sa timom svojim na otvaranju SIGURNE KUĆE U POŽAREVCU . Lično ću ovu preticiju poslati svim svojim saradnicima u 24 grada i nevladine organizacija. NIJE MI JASNO ZAŠTO JE MJKA DOBILA 8 MESECI ZATVORA I IMAM PITANJ , DA li kaznu služi u ženskom zatvoru u požarevcu???? MOLIM VAS DA ME KONTAKTIRE. NA MOJ MAIL ILI NEVLADINE ORG I TO NA : jelenapo86@gmail.com ili rgu.pozarevac@gmail.com moj mob je 0654482143.
Vlado

#48

2012-12-14 22:13

Dokle bre sudovi i sileđije zajedno,ko da su im sudije roditelji a u stvari mi treba da im budemo sudije.
Dunja

#49 Re: Za peticiju

2012-12-15 12:41

#47: rgu po - Za peticiju

zahvaljujem se Jeleni na ponudjenoj pomoci i drago mi je da ljudi koji rade sa zrtvama nasilja razumeju kakva je situacija u nasem slucaju

stasa

#50

2012-12-15 16:56

Iskreno se nadam da ce Mirjana biti oslobodjena jer ko bi uopste drugacije reagovao za svoje dete....