Формирање "Просветне коморе Србије"

Осно

#51 Re: Re

2013-06-08 22:48

#38: - Re:

Свака част колега у потпуности те подржавам


Gost

#52

2013-06-10 15:49

Dobro je da smo se setili da tražimo mesto u društvu,koje nam pripada!

Gost

#53

2013-06-13 16:35

Prosvetni radnici Srbije moraju da budu jedinstveni i da svoje stavove brane i za njih se bore na bazi strucnosti pre svega.Pokrenimo one najbolje da se probude i pridruze ostvarenju ovako vaznog zadatka.

Gost

#54

2013-06-13 17:06

Sistemu obrazovanja upravo nedostaje ova karika da bi isto bilo unapređeno. Postoje mnoge asocijacije, udruženja, sindikati i slične grupacije koje za ciljeve imaju unapređenje raznih svera ali ne pisanjem javnih politika zasnovanim na podacima/činjenicama.
Samo napred!

Gost

#55 Re:

2013-06-13 21:18

roditelj

#56 roditelj

2013-06-13 22:12

Ovo je put da popravite obrazovni sistem i pomognete našoj deci da imaju kvalitetnije obrazovanje. To je načon da pomognete i sebi,a ne da vas izdaju sindikalne vođe vukući za nos. Ohrabruje ideja, nema veze što je 500 potpisa, važno je da među tih 500 ima 100 jakih, nepotkupljivih, svojih, drugačijih. Uz vas smo, napred do cilja.

Gost

#57 Re: Re:

2013-06-21 20:00

#18: bee - Re:

Posto sam zaposlena u muzickoj skoli i imam individualnu nastavu ne vidim smisao pisanje planova, jer oni u praksi nemaju nikakve veze sa onim sto radimo. Ja ne mogu da "planiram" sta ce dete koje je upisalo I razred da svira u junu mesecu. I da, posto smo mi umetnicka skola, logicno je da moramo da improvizujemo. A sto se tice tih birokratskih recenica, ne znam da li znate da je Tito odavo umro? I ti sto rade 8 i vise sati ne mogu biti produktivni svih 8 sati. Nije poenta u kvantitetu, vec u kvalitetu. A ako cemo o tome, moj je fond casova uvek iznad 26 (i to mi niko ne placa), a pored toga imamo interne, javne casove, takmicenja itd. Prema tome, pisuci planove pojedinacno za svakog djaka ( a uvek ih je iznad 16), pa pisuci plan za svaki cas posebno nema nikakvog smisla jer to svakako ne poboljsava kvalitet rada. Danas imamo mnogo veci problem jer su deca sve manje zainteresovana a paznja im je odvucena kompjuterima, televizijom, telefonima i ostalim sokocalima.Pre 25 godina sam prosecno dete opismenjavala za jedno polugodiste, a danas je to nije moguce uciniti ni za 2-3 godine. Nas, kao i lekare sve vise zasipaju formom i piskaranjem, a sve manje kontaktom.( Lekar vas pregleda tako sto vas slusa i kuca izvestaj umesto da vas zaista pregleda). Odvlace nas od sustine onoga sto jesmo a to je poziv pedagoga gde je po meni kljucan odnos sa decom, a ne pisanje za neciju inspektorsku platu.


Gost

#58

2013-06-21 22:21

Zaista je potrebno da se neko zauzme i za prosvetne radnike,kako i za uč.koji nisu ni krivi ni dužni da ispaštaju zbog grešaka loše isplaniranog rada našeg školstva.Resavska škola u 21.veku je nedopustiva,zar je potrebno samo pisati i pisati,a sa decom kada se stigne,zar nama treba glupa nacija i nimalo penzionera,jer povećavajući staž,svake godine,svi ćemo na poslu i pocrkavati pa penzionera neće biti...Divno osmišljeno...Svaka im čast!!!Biljana

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-22 11:21


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-22 15:19



Gost

#61

2013-06-24 13:37

da

Gost

#62 ja sam za dela

2013-06-24 18:06

Kolege drage, šta još treba da se desi da bismo se svi skupa dozvali pameti i upotrebili istu. Gde su ovi inicijatori, hajde dajte datum okupljanja, zar nije konačno vreme za velika dela. Da li ste vi uopste svesni koliko mi možemo da uradimo ako se ujedinimo??? Ovo je ptavi momenat za stupanje na scenu jedne nove grupacije..iskoristimo to i pomozimo našoj deci.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-25 00:39



Gost

#64

2013-06-27 17:38

Ideja je odlicna, cestitam onima koji su je osmislili. Smatram da su placeni sindikati koji se bore protiv interesa prosvetnih radnika proslost i da im treba stati na put. Ovo govorim iz iskustva. Naime, kada sam im postavio pitanje u vezi statusa nisu se udostojili ni da odgovore, a clanstvo im se placa. Zato podrzavam osnivanje ovakvog tela, kome ce se, ako je potrebno, placati clanarina ali koje ce se zaista boriti za prava prosvetnih radnika. Zato dajem punu podrsku i, ukoliko je to potrebno spreman sam da se u potpunosti, celokupnim intelektualnim mogucnostima, stavim na raspolaganje svima kojima mogu pomoci, bez naknade. Takodje smatram da jedno ovakvo telo, koje se lako moze omasoviti, moze imati mnogo veci uticaj za dobrobit prosvete i prosvetnih radnika od bilo kojih (pot)placenih sindikata. Pozdrav i cestitke na ideji uz nadu da ce te istrajati i da ce vas mnogi podrzati. Ja sam tu, podrzavam vas i uvek na raspolaganju.
Mirjana Spasić

#65 Re: Formiranje "Prosvetne komore Srbije"

2013-06-28 14:51

#64: -

Formiranje Prosvetne KOMORE Srbije,
je pravi način da se prosvetni radnici sa svojim kreativnim idejama,
predlozima aktivno uključe u interesu Obrazovanja, Prosvete u opšte.

Marija

#66 Zajedno smo jaci

2013-07-01 13:18

Krajnje vreme je da se nesto preduzme!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-07-02 22:30


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-07-03 14:09


kreativna carolija

#69 Inicijativni sastanak

2013-07-03 14:10

Поштоване колеге, Иницијативни састанак за оснивање Коморе одржаће се 10.јула 2013. у Бањи Врујци са почетком у десет часова. Ако има заинтересованих, контактирајте нас путем ФБ групе "Комора просветних радника" или путем мејла prosvetnakomora@gmail.com.

Gost

#70

2013-07-06 13:04

Mene interesuku kriterijumi bodovanja prosvetnih radnika Ako možete detaljno da mi formulišete tačku po tačku!

Gost

#71

2013-07-06 13:41

VREME JE DA SE CUJEMO ... OBRAZOVANJE NIKADA NIJE BILO U OVAKO PONIZAVAJUCI , DEGRADIRAJUCI POLOZAJ... IZGLEDA DA SU SE ONI SA KUPLJENIM DIPLOMAMA( PA NE VREDNUJU SVOJU JER I NE ZNAJU STA JE TO), TOLIKO NAMNOZILI DA DOMINIRAJU I NAMECU SVOJE POLUPISMENE STAVOVE I OD OBRAZOVANJA NAPRAVILI VRTIC ZA ODRASLE... TOLIKO BIH VOLELA DA PRISUSTVUJEM FORMIRANJU KOMORE ... POKUSACU DA ANIMIRAM KOLEGE I KOLEGINICE ...IZ LESKOVCA SAM , NE ZNAM DA LI NEKO DOLAZI IZ OVOG GRADA ... PITAM ZBOG PUTA ... SRDACAN POZDRAV !
prosvetarka

#72 prosvetarka

2013-07-06 22:06

Drustvo ucitelja i Aktivi strucnih saradnika po okruzima postoje, rade u zavisnoszi od rukovodstva.Pod hitno se treba napraviti organizacija koja će okupiti učitelje,nastavnike i strućne saradnike.Pa u skoli je entizijazam uvek prisutan i najkvalitetniji.Isto tako ce započeti i komora, bitni su naši dobronamerni komentari. Nadam se de će rukovodstvo podeliti zadatke, da cemo raditi na tome da nam bude dobro. Vidimo da u MP, NPS i Zavodima rade ljudi koji nisu od struke,sve je to politizovano, a što reče neko u komentaru dobijemo u 5.razredu dete koje jedva čita,piše i računa,a onda je odličan.Mnogi pravilnici,standardi i još neka dokumenta su prevedena iz i nikako se ne uklapaju u našu stvarnost, a traži se od škole da se realizuje.Slozno, razumno i sa verom uspećemo da vratimo kvalitet,autoritet i status nas samih a onda i sistema.

Gost

#73

2013-07-07 21:28

zelim vam uspeha u radu uz punu podrsku..

Gost

#74

2013-07-08 07:20

Ova komora je trebala da se osnuje davno.Hvala onima koji su su se setili.Yajedno smo jaci!

Gost

#75

2013-07-08 19:50

Zao mi je sto neću moci doci na sastanak 10.jula, ali sam uz vas svim svojim srcem jer znam da ćemo zajedno uspeti...bude se najodlučniji medju nama, malo pomalo probudice se i vecina..verujem u ove ljude koji vode kampanju za osnivanje komore...sto se mene tiče to bi morala biti naša zajednička obaveza..ali priznajem da nas treba pogurati...